Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Galaxy A70 hanghiba

(Témakör létrehozásának dátuma: 13-08-2019 12:16 PM)
11520 Megtekintések
ttigris
Explorer
Beállítások

Sziasztok!

A következő problémát jelezték ismerőseim:

ha velem beszélnek, helytől, napszaktól függetlenül szaggatva, "buborékosan" lehet csak hallani amit mondok. Én viszont mindenkit tisztán hallok. Másfél hónapos a készülék.

Ma a Samsung Ügyfélszolgálatnál azt javasolták, hogy csinaljak egy "Hálózatbeállítások visszaállítása " projektet, hátha valami frissitéssel akadt össze a keszülék. Megtettem, de sajna a probléma maradt. Még egy lehetőség a gyári beállításokra történő visszaállítás lenne, de tartok attól, ha a telo ezt követően felfrissít, jön a hiba is ( ha szoftveres eredetű). Ugyanez lenne (?) a helyzet a bizt.mentés/visszaállítás esetén is.

Végső esetben - mivel garanciás - leadom a t-mobilba javításra, de ez hosszadalmas lesz és igencsak megkérdőjelezhető a végeredmény. (nem szeretnek garanciázni, majd nem találnak hibát, és visszaküldik - korábbi személyes tapasztalat.)

 

Ha van valami tapasztalatotok, 5letetek, szivesen venném. 

Köszönettel:

ttigris

0 tetszik
16 Válaszok
AdamSzabo
Voyager
Beállítások
Szia!

Ez egy nagyon frusztráló probléma, sajnálom, hogy ezt tapasztalod.
Le kéne ellenőrizni, hogy nincs-e valamilyen hangfelismerő szolgáltatás engedélyezve a mobilon, ami bezavarhat a mikrofon működésébe (pl Google asszisztens), illetve ha van rá mód, akkor ellenőrizni kéne, hogy a telefont kihangosítva is fenn áll-e a probléma, vagy Bluetooth-os kihangosítás esetén is (pl. autóban) . Ezzel ki lehet szűrni a szoftveres hibát. Ha kihangosított módban rendesen hallható vagy, akkor a telefon alján lévő mikrofonnal lesz gond. Érdemes megnézni, hogy nincs-e valami kosz a mikrofon apró nyílásában. Fontos, hogy ne dugj bele semmit a nyílásba (pl tűt) mert az megsértheti a telefon belsejét. Kis kefe, vagy porszívó megfelelő lehet.

Ha jól tudom, Samsung szervízbe is elviheted a telefont, ha a Telekommal nem vagy megelégedve, lásd:
https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10e-S10-S10/Garancia-J%C3%B3t%C3%A1ll%C3%A1s/td-p/119081...

Remélem gyorsan megoldódik a problémád.
Üdv, Ádám
ttigris
Explorer
Beállítások

Szia, köszönöm a tanácsot.

Végül is visszaállítottam a gyári beállításokra. Most úgy tűnik rendben van.

Aminek jogosultsága van a mikrofonhoz/ telefonhoz:
telefon, üzenetek, fényképező, viber, email, névjegyzék.

A Play áruház kivételével MINDEN előre telepített Google-alkalmazás tiltva van.
Bixby kikapcsolva.
Hívás és Hangrögzítőt nem használok.
AUDIO: Az utolsó előtti Samsung Music-ot használom (nem a borzasztó-fehéret) ahol a Dolby Atmos, Adapt Sound ki van kapcsolva.
VIDEO: MX Player Pro
A Bluetooth hangszórót (MacAudio) is visszateszem majd, - de ahogy korábban is volt: csak hang lejátszására, hívásfogadásra nem.
A gyári Headset-et is használom majd, eddig azzal is ugyanolyan zajos volt, majd kiderül..
Megnéztem a mikrofon furatát, hááát..
A telót a hozzávaló tokban használom, a miki szépen védve van.
(Mellesleg tok nélkül is rossz volt a hang)

Szóval mégegyszer köszi a tippeket!

üdv
ttigris

Megoldás
Zsuzsi69
Student
Beállítások

Szia!

Nekem is ez a hiba jelenség volt a telcsimmel. Egy sim csere megoldotta a problémát. Ha újra előjön próbáld meg.

 

ttigris
Explorer
Beállítások

Sziasztok, úgy néz ki a SIM csere megoldotta a problémát. Legalább is eddig nem jeleztek, hogy rossz a hang.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!!

 

SomaE
Samsung Expert
Beállítások

 

 
Sziasztok,

Megtudnátok mondani, hogy milyen szolgáltatónál tapasztaltátok a hibát?

Köszi,
Soma
0 tetszik
Zsuzsi69
Student
Beállítások

Szia!

Nekem Telekom-os számom van.

0 tetszik
ttigris
Explorer
Beállítások

Nekem is 30as.

És a csere óta megszűnt a hiba.

Nem akarok OFFolni, de tesómnak ugyancsak kártyacsere kellett ahhoz, hogy a mobilbankos sms üzeneteit maradéktalanul megkapja. Volt amit megkapott, volt amit nem. A bank szerint mindig minden esetben küldtek sms-t (amit egy listával igazoltak is).

A lényeg, hogy köszi a tippet még 1x!

Szandi
Student
Beállítások

Szia! Nekem is A70-es telefonom van. Kb. 2 hetes. A hiba nekem is előjött. Már megpróbáltam mindent, a hiba újból mutatkozott.  Most én is megpróbálom a kártyacserét. És ami fura , hogy én is 30-as ( telekomos) vagyok. Bár az is érdekes, hogy az s8-as telónál nem volt ilyen probléma. A kártya ugyanaz volt, csak a telefon változott. Ezért nem értem, hogy miért kártyaprobléma ez.Mindegy még adok egy esélyt a telónak. De ha akkor is rossz lesz, vosszaküldöm, mert akkor a a70-es a rossz. Érdeklődnék, hogy neked a kártyacsere óta nem jött elő a probléma?

0 tetszik
kutiferi
Apprentice
Beállítások

Sziasztok! 

Nekem is ez a gondom, más buborekosan hal. Uj Uj telo uj Sim van benne. Ujra telepitve a telo is. 

Viber W,Google ,Messenger fer a hanghoz hozzá.

0 tetszik