Wsparcie

Open search

gps - galaxy s5 mini dual sim - problem z gps i serwisem

Apprentice

Witam mam problem z GPS 

nie działa  - zaraz po powrocie z serwisu nie działa prawidłowo  - nie potrafi znaleźć sygnału - lub  nawert jeśli go znajdzie po  około 30 minutach to gubi go gdy prubuję się poruszać... 

telefon był wysłany już 6 razy do serwisu z tą sama usterką -  serwis wymienia głośnik albi mikrofon albo ekran mimo że nie  zgłaszałem usterek na te elementy a gps dalej nie działa 

czy ktoś mi potrafi wyjasnić dlaczego tak się dzieje ? i co mam zrobić ?  

próbowałem oddać telefon jako towar nie zgodny z umową - bezskutecznie.

tu opis z serwisu odbbieram telefon w sobotę i nie wiem co mam zrobić - wiem żę dalej gps nie będize działał :

Zgłoszone usterki usunęliśmy poprzez wymianę części (lista poniżej).
Zgodnie z zaleceniami Producenta, dla zapewnienia stabilnej i optymalnej pracy systemu, wgraliśmy aktualną wersję oprogramowania. Oprogramowanie można aktualizować samodzielnie, korzystając z funkcji Aktualizacja oprogramowania w menu Ustawienia oraz za pomocą programów KIES lub SMART SWITCH, dostępnych na stronie www.samsung.com/pl
Po naprawie przetestowaliśmy urządzenie, zgodnie z normami Producenta, pod kątem zgłaszanych problemów i kluczowych funkcji. Parametry techniczne spełniają normy określone w specyfikacji.
WAŻNE! Niektóre aplikacje mogą powodować nieprawidłową pracę urządzenia. Rekomendujemy stopniowe instalowanie aplikacji. Jeżeli stabilność pracy systemu zmniejszy się po zainstalowaniu nowej aplikacji, należy ją odinstalować. Więcej wskazówek można znaleźć w zakładce wsparcie na stronie www.samsung.pl. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Lista wymienionych części:
ASSY SPEAKER-REAR DS SM-G800H WHITE
TAPE DOUBLE FACE-MAIN WINDOW WP_SVC;

ręce opadają 

pomocy !!! - żeby tego było mało  nieświadomy kupiłem 3 takie telefony i w kazdym jest ta sama usterka !!! 

7 ODPOW. 7
Navigator

Hej @fastdriver!

W przypadku, gdy nie zgadzasz się z decyzją serwisu, możesz zgłosić reklamację, stosując jedną z poniższych możliwości:

• formularz kontaktowy, dostępny tutaj
  • listownie na adres: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., Dział Reklamacji, ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa
  • faksem na numer: 0 22 607 44 48

W razie dodatkowych pytań zachęcam Cię do kontaktu z infolinią.

Dzięki, że jesteś z nami! Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Apprentice
  • formularz kontaktowy, dostępny tutaj

gdzie dokładnie?  bo nie  jest kilka możliwości a żadna nie nazywa się formularz kontaktowy... 

Navigator

@fastdriver, jest to formularz opisany na wskazanej przeze mnie stronie jako Kontakt z Działem Reklamacji:

formularz.PNG

Dzięki, że jesteś z nami! Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Pathfinder

@fastdriver

poproszę o chwilę cierpliwości, w następnym tygodniu pojawi się nowe oprogramowanie (G800HXXU1CQB1/G800HXEO1CQB1), które poprawi ten problem. 

Należy ustawić automatyczne pobieranie oprogramowania, jak tego dokonać zapraszam na stronę www.ndf.samsung.pl

First Poster

Cześć,

Czy ktoś może potwierdzić czy problem z gps faktycznie został rozwiązany z tą aktualizacją? Posiadam S5 mini duos z androidem 4, nie bardzo mam ochotę przesiadać się na 6, ale gdyby pomogło to zaoszczędzi mi to wysyłki telefonu na gwarancję (gdzie i tak mi wgrają 6 ). Kies pokazuje tak:

Bieżąca wersja: PDA:NK2 / CSC:NL1 / PHONE:NK2 (XEO) 
Najnowsza wersja: PDA:QC1 / CSC:QB1 / PHONEI1 (XEO)

Będzie działać, czy to problem hardware'u?

KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć pawełtp1

Od czasu poprzedniego wpisu nie docierały żadne sygnały odnośnie problemu z GPS.

Można więc stwierdzić, że po stronie softu sprawa została rozwiązana.

Jeżeli jest to jednak problem sprzętowy to bez serwisu się nie obędzie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Highlighted
Apprentice

7 razy telefon w serwisie - nigdy nawet w najmnijeszym stopniu nie udało sie naprawić gps  

w końcu po 2 latach  męki udało odzyskać się pieniądze - w przypadku dwóch telefonów s5 które zakupiłem 

generalnie dramat !!! 

Autorzy z największą liczbą like