Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung j7 2017 730f/ds

(Temat utworzony: 17-02-2018 02:05 PM)
497 Wyświetlenia
seba_sg
First Poster
Opcje

Samsung j7 2017 730f brak funkcji wi-fi calling? 

Witam nie mogę znaleźć ani uruchomić funkcji wi-fi calling proszę o pomoc lub informacje

0 Like
6 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Mamy już taki temat na forum.

https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-mobilne/J7-2017-problemy-z-dzwonieniem-i-wifi-ca...

I na dodatek z rozwiązaniem.

Czasami zanim się cokolwiek na szybko napisze, warto poszukać czy już problem lub zagadnienie nie było poruszane.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
seba_sg
First Poster
Opcje
Oczywiscie czytałem ten post przeszukałem wszystkie opisane funkcje i nic nie znalazłem , dlatego otworzyłem nowy post , wsparcie techniczne twierdzi ze może dlatego że telefon został kupiony w saturnie w niemczech bez umowy z operatorem , ale co to ma za zanczenie ??? Więc poproszę o informacje , pozatym w opisanym poscie ktos mial problem z dzwonieniem i zasiegiem , a ja nawet nie mam tej funkcji w telefonie ktorą moglbym właczyc w ustawieniach i tu jest problem
Pozdrawiam
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
To skoro czytałeś dlaczego zakładałeś nowy. Jeżeli temat już istniej, należy się do niego dopisać. Ja wiem, że nie lubimy nakazów, zakazów, ale niestety regulaminy i zasady należy przestrzegać i stosować się do nich.
A zakładając nowy wątek robimy tylko nie potrzebny bałagan na forum. 😞
Dopisz więc proszę w istniejącym już wątku, co dokładnie zrobiłeś, jakich opcji lub funkcji nie znalazłeś. Podaj wersję softu który posiadasz (z kodami CSC) i z usług jakie go operatora korzystasz. Im więcej szczegółów i danych tym lepiej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
seba_sg
First Poster
Opcje

Screenshot_20180217-133301[2].pngScreenshot_20180217-133405[1].pngScreenshot_20180217-133502[1].pngScreenshot_20180217-133515[1].pngScreenshot_20180217-133808[1].pngJak widać na screenach  nie ma funkcji wi-fi calling którą chce włączyć , proszę o informację , dziekuję z góry

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A zatem jest tak jak napisali Ci pracownicy wsparcia. Na telefonie masz niemiecki soft DBT a korzystasz z usług Play.
Przy pierwszym uruchomieniu telefonu, system konfigurowany jest, w tym aktywowane lub doinstalowywane są funkcje i aplikacje, na podstawie danych z pliku CSC w połączeniu z danymi z SIM. Plik CSC zawiera informacje na jaki rynek region przeznaczony jest telefon a zatem jakie usługi powinny zostać aktywowane. W twoim przypadku doszło najprawdopodobniej do aktywacji usług na rynek niemiecki. Stąd brak niektórych i dodatkowo nieco inny wygląd menu - brak dodatkowych ustawień.
Obawiam się, ze dopóki na telefonie nie pojawi się soft XEO, czyli czysty dla Polski lub PRT z brandem operatora Play, nie wszystkie dostępne w naszym kraju i u polskich operatorów usługi będą dostępne.
Jedynym rozwiązaniem jest instalacja odpowiedniej wersji romu. Niestety z uwagi na oficjalność tego forum, nie mogę tu zamieścić podpowiedzi/poradnika jak to zrobić (działania niezgodne z zapisami gwarancyjnymi). Ale gdy się postarasz, google podsunie ci wiele pomocnych linków.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
seba_sg
First Poster
Opcje
Dziękuję bardzo za szybką i profesionalną pomoc , teraz trzeba popatrzeć w goglach . pozdrawiam
0 Like