Wsparcie

Open search

Samsung A6+ zawieszenie się telefonu

ROZWIĄZANE
Voyager

Mam duży problem z Galaxy A6+ na Pie. Chciałem zadzwonić do lekarza i tak mi się telefon zawiesił, że zaczęło mnie łączyć po ok. 20 minutach. Odłożyłem jak się zawiesił a on bez mojej wiedzy po tym czasie się łączył. Ja zgłupiałem i lekarz też. Jak do mnie oddzwonił to nie dało siè odebrać. Jak już się odwiesił to jest tak wolny, że szkoda gadać. AOD na ustawieniu czasowym znowu raz działa raz nie. Pojawił się znowu problem z wybieraniem kontaktów przez wyszukiwarkę, klawiatura uruchamia się po ok. 10-15 sekundach. Telefon ogólnie zamula strasznie. Korzystanie z widgetu Kontakty to kpina-łaczy po ok. 10 sek. Najpierw łączy a potem uruchamia się okno. Zawiesza się prawie wszystko. Myślałem ,że może jakieś wirusy. Ale nic nie pobieram. Telefon bez ściąganych aplikacji. Może ktoś podpowie co robić. Czym przeskanować pod kontem infekcji. Nie znam apek. Z Google Play i Galaxy store nie korzystam prawie wogóle. Macie jakieś pomysły. Twardy reset z wipe po aktualizacji robiłem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
RadekK Moderator
Moderator

Cześć @petruswojcik,
Ten telefon obsługuje karty pamięci do 256GB, zatem pojemność 128GB jest jak najbardziej OK. Kwestia, czy jest to karta oryginalna z pewnego źródła. Objawy, które opisujesz mogą być następstwem błędów na karcie pamięci lub aplikacji zewnętrznej.

W celu weryfikacji wyjmij kartę pamięci i uruchom telefon w Trybie Bezpiecznym, instrukcja Tutaj.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
7 ODPOW. 7
Superuser II
Superuser II

@petruswojcik na początek wykonaj wipe cache partiton z poziomu recovery. Nic nie usunie a może pomóc.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
GrandMaster

@petruswojcik  Zawieszanie telefonu może powodować karta pamięci a co do antywirusa to taki 

https://pl.norton.com/mobile-security-for-android

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Voyager

@Szewcu72 robie ale po aktualizacji. Nie pomyśląłe żeby zrobić od czasu do czasu. Dzięki

Voyager

@vdsl2  a pojemność SD pewnie też ma znaczenie. Ja mam 128 Gb. Ale nigdy nie miałem takich cyrków. Dzięki

RadekK Moderator
Moderator

Cześć @petruswojcik,
Ten telefon obsługuje karty pamięci do 256GB, zatem pojemność 128GB jest jak najbardziej OK. Kwestia, czy jest to karta oryginalna z pewnego źródła. Objawy, które opisujesz mogą być następstwem błędów na karcie pamięci lub aplikacji zewnętrznej.

W celu weryfikacji wyjmij kartę pamięci i uruchom telefon w Trybie Bezpiecznym, instrukcja Tutaj.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Voyager

@RadekK  Dzięki. Narazie zrobiłem wipe cache partition i zaczął lepiej śmigać. Używałem bez Sd także. Na Pi mimo wszystko pracuje słabiej w porównaniu z Oreo. Ale daje rade

RadekK Moderator
Moderator

@petruswojcik, dobrze słyszeć, że Wipe Cache przyniosło pozytywny rezultat. Może przyszłe aktualizacje poprawią wydajność 

Autorzy z największą liczbą like