Wsparcie

Open search

Problem: Samsung Galaxy A5 2017- głośnik

First Poster

Witam,

posiadam SAMSUNG GALAXY A5 2017. 

Zauważyłem dzisiaj nastepujący problem: odblokowuje telefon i słyszę jakiś szum, przykładam do ucha głośnik i okazuje się, że szum wyłania się z głośnika w samsungu! Gdy coś oglądam, wszystkie jest ok, głośnik działa, nie harczy, ale gdy tylko zakończę słuchanie muzyki, problem pojawia się znowu, czasem sam się szum wyłączy, ale zazwyczaj wyłącza się dopiero po zgaszeniu ekranu przyciskiem! 

Co może być przyczyną tego? Co robić? czekam na wasze podpowiedzi. 

5 ODPOW. 5
Voyager

Cześć @powroo

Takie działanie głośnika w telefonie nie jest poprawne i nie powinno występować. Przyczyna może być błąd oprogramowania jaki i usterka sprzętowa, trudno to teraz ustalić.
W takim przypadku zalecam wykonać kopie danych zapisanych w urządzeniu. Dane można skopiować na komputer z pośrednictwem programu Smart Switch PC. Program ten można pobrać ze strony firmy Samsung, adres podaje poniżej:
http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/
Dane zapisane w karcie SIM i SD sa bezpieczne.
Następnie proszę przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia, funkcje te znajduje się w: menu > ustawienia > kopia zapasowa i resetowanie.
Jeżeli działania, które podałem nie przyniosą wymiernych efekt polecam skorzystać z usług autoryzowanego punktu serwisowego.  Tam technik przeprowadzi diagnostykę sprzętu i będzie w stanie wykryć występujące w nim nieprawidłowości.

Spis punktu autoryzowanych serwisów na terenie całego kraju oraz informacje o przesyłce kurierem znajdują się na poniższych stronach internetowych:
http://www.ccsonline.pl
http://www.ctdipolska.pl

Usterkę można również zgłosić na infolinii telefonicznie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
New Member

Czy udało się to naprawić? Mam taki sam problem i nie wiem co mam z tym zrobić.

Superuser II
Superuser II
Myślę, że należy zastosować się do powyższej rady. Jeżeli przywrócenie do ustawień fabrycznych nie przyniesie skutku, należy skontaktować się z serwisem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
New Member

W moim przypadku niestety nie poogło. Najdziwniejsze jest to, że wszytsko działało poprawnie, aż pewneg razu oglądałam instastories, telefon okropnie zaszumiał i się zresetował - bez powodu ;/ NIestety muszę się wybrać do serwisu samsunga.

RadekK Moderator
Moderator

Cześć @Estera,

Bardzo mi przykro, że w Twoim telefonie również nastąpiły komplikacje z głośnikiem. Jeśli przywracałaś ustawienia fabryczne i nie przyniosło to rezultatu, faktycznie pozostaje wizyta w serwisie. Listę lokalnych punktów znajdziesz tutaj - KLIK !

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like