Wsparcie

Open search

Odmowa gwarncji Guard S8 plus

First Poster

Witam,

zgłosiłem mojego S8 na gwarnacji S8 plus, na odpowiedź od ubezpieczyciela czekałem tydzień czasu gdzie odrzucili moje zgłoszenie, jak napisali:

Zgodnie z § 2 ust. 7 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia SAMSUNG GUARD S8 dla urządzenia o numerze IMEI ............... przez pojęcie „nieszczęśliwy wypadek” rozumie się „nagłe i nieprzewidziane zdarzenie, niezależne od woli Ubezpieczonego lub Użytkownika Sprzętu, powodujące Uszkodzenie Wyswitlacza.

Jestem ciekawy jak sam Samsung odnosi się do swojej promocji, nie znam nikogo kto by telefon za tyle pieniędzy sam umyślnie uszkodził. 

5 ODPOW. 5
First Poster

Bo ten cały guard to ściema, chwyt marketingowy i tyle. Jak wszystko co ostatnio samsung wypuścił. Jak nie wybucha bateria to są wadliwe różowe wyświetlacze. Też żałuję zakupu s8+ i jest to ostatni produkt tej firmy jaki kupiłem.

First Poster

Napisałem reklamację do SPB oraz maila do Samsunga aby się wypowiedzieli na ten temat, Samsung odpisał mi że owszem zorganizowali taką promocje ale to nie oni odpowidają za nią i odcinają sie od wszystkiego. Od kilku lat użytkował tylko flagowce samsunga gdzie już od s6 edge były kłopoty z wyświetlaczem w S7 edge to samo, w tym roku miałem kupić telefon od konkurencji ale Samsung wyskoczył z tą promocją i mnie znowu namówili. Teraz to i ja juz wiecej nie kupie ich telefonów.

First Poster

Witam, od niedawna jestem szczęśliwą albo już teraz nie posiadaczką S8+, niestety i mnie przydarzyło się zdarzenie w postaci pękniętego wyświetlacza. Telefon spadł z półki na płytki i dalej już chyba mówić nie trzeba. Spokojnie podeszłam do tematu ponieważ posiadam ubezpieczenie wyświetlacza. Zadzwoniłam na podaną infolinię, bardzo miła pani przyjęła zgłoszenie, które opisałam dość szczegółowo łącznie z tym, że poinformowałam o etui oraz szybce, które dodatkowo telefon posiada aby uniknąć tego rodzaju usterek. Po kilku godzinach dostaję odpowiedź, że moje zdarzenie nie nosi przesłanek przypadkowego uszkodzenia i wibracje które były załączone mogą spowodować tego rodzaju upadek. Pytam zatem co to znaczy, więc pani mówi, że musi być przypadkowe. Zastanawiam się zatem jak to rozumieją ponieważ celowo telefon nie został zrzucony z półki a ja nie jestem w stanie przewidzieć, że akurat w danym momencie zadzwoni. Oczywiście złożyłam już odwołanie w tej sprawie ale mają 30 dni na rozpatrzenie. Moim problemem było to, że powiedziałam jak było. chciałam być uczciwa a tu proszę. I mam prośbę oszczędźcie mi komentarzy w stylu jak ktoś kupuje tak drogi telefon to stać go na naprawę, owszem stać mnie ale jeśli dostaję coś dodatkowo i mam możliwość z tego skorzystać, to czemu nie zaoszczędzić prywatnych środków. Jeśli możecie jakoś pomóc, chętnie przyjmę porady. Trochę mi przykro, że spotykam się z takim załatwieniem sprawy ale cóż. Jestem pewna, że sprawy tak nie zostawię i będę dochodziła swoich praw. Może ktoś z was ma podobne doświadczenia i chętnie się podzieli ze mną informacją jak sprawa finalnie się zakończyła. Dzięki

First Poster

Ja czekam juz trzy tygodnie na odpowiedź, jeśli dostanę znowu negatywna to oczywiście ekran naprawie sobie na własny koszt, ale tak jak radził mi rzecznik praw konsumenta wytoczę im sprawę ( tak dla zasady ) a wtedy będą musieli pokryć koszty naprawy oraz koszta sądowe. Jeszcze tylko kwestia  czy sądzić samo SPB czy odrazu też Samsunga który prowadzi ta promocję i się nią reklamuje wszedzie 

First Poster

Witam,

ja też czekam na ponowną odpowiedź. Doszukałam się w umowie jednego paragrafu i na nim bazuję. Jeśli się nie uda również nie zostawię tego bez niczego. Niektórzy mówią, że jak stać cię na taki telefon to i stać na naprawę. Tyle, że ja uważam, że skoro coś otrzymuję to dlaczego mam na to przeznaczać własne środki. Będę walczyła ile się da. Dzwoniłam na infolinię Samsunga i tam bardzo sympatyczny pan powiedział, że jest mega zdziwiony tym jak zostałam potraktowana. Powiedział, że nawet gdybym rzuciła tel to  i tak mi się należy naprawa. Powiedział też żebym tego tak nie zostawiała. I tak właśnie zrobię a w ostateczności będę zmuszona do wymiany na własną rękę ale myslę, że sprawa sądowa, to też dobry pomysł i jak trzeba będzie wyświetlacz naprawię ale będę walczyła o zwrot kosztów za naprawę i dalej pomyślę. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za wszystkich, którzy mają podobne doświadczenie. Poniżej treść tego paragrafu. Pozdrawiam

§ 4
ZAKRES UBEZPIECZENIA
1. Z zastrzeżeniem wyłączeń określonych w § 6, ubezpieczony Sprzęt jest
objęty ochroną w zakresie ryzyka Uszkodzenia wyświetlacza Sprzętu w
wyniku Nieszczęśliwego wypadku.
2. W celu uniknięcia wątpliwości, dla celów określenia zakresu ochrony
ubezpieczeniowej, o której mowa w ust. 1 przyjmuje się, że
Nieszczęśliwym wypadkiem jest również przypadkowe wypadnięcie
Sprzętu z ręki lub z torby, plecaka albo z innej rzeczy, w której Sprzęt
jest przechowywany lub przenoszony.
3. Ubezpieczenie, o którym mowa w niniejszych OWU nie jest gwarancją
i nie wyłącza uprawnień gwarancji określonych w Art. 577 – 581 k.c.
oraz nie wyłącza uprawnień z tytułu rękojmi zgodnie z Art. 556 – 576
k.c.
4. Zakresem ubezpieczenia są objęte wyłącznie następstwa tych Zdarzeń
ubezpieczeniowych, które zaszły w okresie ubezpieczenia.
5. Zakresem ubezpieczenia objęte są wyłącznie koszty Napraw
wynikające ze zdarzeń, o których mowa w ust. 1, bez względu na
miejsce, w którym Zdarzenie wystąpiło. Jednak Naprawa Sprzętu lub
dostarczenie Sprzętu na wymianę w ramach ubezpieczenia może być
dokonane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Autorzy z największą liczbą like