Wsparcie

Open search

Note 8 P parę problemów.

Apprentice

SM950F 9 . One UI 1.0

Wiadomości SMS jak ustawić własne tło dla SMS w panelu odebrane , nie ma opcji ?.

Jak usunąć ten duży napis wiadomości i ogólnie przywrócić  poprzedni wygląd aplikacji ? 

Nie działa Dolby Atmos nie mogę uruchomić w panelu  ustawienia - dźwięk, szare przyciski .

Da się te głupie zaokrąglenia jakoś wyprostować ?

16 ODPOW. 16
Troubleshooter

@N81 

1. Nie można ustawić własnego tła dla SMS.

2. Tak wygląda nowa nakładka One UI i nie da się usunąć napisu wiadomości, wszystko jest przeniesione niżej aby było łatwiej dosięgnąć kciukiem np. pierwszej wiadomości od góry.  

3. Nie można przywrócić poprzedniego wyglądu aplikacji wiadomości.

4. Dolby Atmos działa dopiero popodłączeniu słuchawek przewodowych lub bezprzewodowych.

Superuser I
Superuser I

@PrzemekM, sprawdziłem i w przypadku Note9 mogę włączyć dźwięk Dolby Atmos oraz Dolby Atmos w grach bez konieczności podłączania słuchawek.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Troubleshooter

@nismo  Owszem masz rację ponieważ w Note 9 masz głośniki stereo wspierające Dolby Atmos, w przypadku Note 8, S8, funkcja ta się wyłącza po odłączeniu słuchawek.

Superuser I
Superuser I

@PrzemekM, tego akurat nie wiedziałem. Dziękuję za wyjaśnienie.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

Pytanie o trochę inny problem, czy po aktualizacji również zarejestrowaliście znaczący spadek czasu pracy na baterii? Obecnie maksymalnie mogę pracować do 10h. Dziś w nocy prawprowadziłem reset do ustawień fabrycznych i backup danych z przed resetu. Narazie niestety nie widze poprawy. Czyżby w oprogramowaniu znalazł się jakiś błąd? Bodajrze podobny problem mieli chyba w stanach w styczniu (...battery that drains quickly after an update...)

Apprentice

Sprawdź w użyciu baterii ile procent baterii zjada Ci system Android. W moim tel to 3%. W innym wypadku zrób wipe cache.  U mnie zauważyłem wręcz poprawę w długości użytkowania na jednym ładowaniu po aktualizacji do one ui. 

Apprentice

Tą czynność zrobilem w pierwszej kolejnosci. Narazie testuje po resecie ustawien i nie widze znaczacej poprawy. Czy moglbys podac ile Twoj Note wytrzymuje teraz na jednym ladowaniu?

Superuser II
Superuser II

@rav488 trzeba pamiętać, że gdy wykonujemy factory reset w celu naprawy, to nie przywracamy danych z kopii. 

Jaki sens ma reaet, gdy po nim przywracamy kopię z błędami? 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
Danych czyli kontakty zdjecia muzyka i zainstalowane app. To chyba nie ma wplywu na dzialanie systemu?
Autorzy z największą liczbą like