Wsparcie

Open search

Dlaczego aktualizacja nie jest dostępna dla mojego telefonu?

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, wszystko się zgadza. Aktywny wariant w Twoim telefonie to TPL. Gdybyś posiadał inny wariant jak np. COA, CRO, MBM czy TRG to w dalszym bazowym kodem byłby DTM.

Dla przykładu S10+ kupiony w wolnej sprzedaży w Polsce posiada francuski bazowy wariant XEF a aktywny wariant to XEO.

20190401_174110.jpg

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

@vdsl2 postaram się tak bardziej obrazowo. Gdybyś pobrał softy, jeden oznaczony jako DTM, drugi jako TPL i oba rozpakował na czynniki pierwsze, to niczym by się nie różniły, jeżeli chodzi o ich zawartość.

Różnice pojawią się dopiero po instalacji lub aktualizacji, w zależności od tego jaki CSC mu się ustawi. Niemiecki T-mobile może wykorzystywać nieco inne aplikacje lub dodawać inne linki do serwisów internetowych niż ten z Polski. Może to być też różnica w tapetach lub animacji startowej. Ale te wszystkie dodatki są w każdym z romów.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Just Browsing

Mam a530f i nie dostałem update. Telefon kupiony w dużej polskiej sieci ale mam podejżenie że pochodzi z rynku rosyjskiego. Myślicie że dostanę update tylko później?

RadekK Moderator
Moderator

Hej @mgenek,
Przeniosłem Twój post do odpowiedniego wątku. Obawiam się, że jeśli w telefonie masz zainstalowane oprogramowanie kierowane na rynek rosyjski, Twój telefon nie otrzyma aktualizacji.

Dodaj zrzut ekranu danych z *#1234#. Dodatkowo dołącz zrzut z zakładki w ustawieniach "Telefon - Informacje" -> "Informacje o oprogramowaniu"

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Just Browsing

Dzięki za odpowiedź @RadekK Trochę słabo. Poniżej zrzutu ekranu o których piszesz:2019-04-14 13.33.26.jpg2019-04-14 13.33.56.jpg2019-04-14 13.34.00.jpg

Big Cheese

@mgenek, Konieczna będzie wizyta w serwisie w celu poprawnego wgrania oprogramowania. Telefon pochodzi z włoskiej dystrybucji z sieci Vodafone (OMN). Obecnie masz wgrany rosyjski soft (SER). Przy takiej konfiguracji możesz nie otrzymywać aktualizacji.

Autorzy z największą liczbą like