Wsparcie

Open search

s9 plus - brak aktualizacji

Apprentice

Zgłębiam temat zmiany wariantu, chyba się zdecyduję na aksperyment. Zapytam jeszcze o jedną ważną rzecz, samodzielna zmiana wariantu wiaże się z utratą gwarancji?

dzięki wielkie za odpowiedzi

Big Cheese

@Seta  napisał(a):
Również mam problem z aktualizacją do Pie, a raczej jej brakiem.

Telefon został zakupiony w sklepie z tego co się orientuję

Oprogramowanie widnieje jako XEO/XEO,XEO/DBT - z tego co udało mi się wyczytać na forum, kod świadczy że telefon przechodził przez niemiecki rynek.

Zainstalowałem SmartSwitch na komputerze i po podłączeniu wyświetla informacje: "Oprogramowanie urządzenia jest aktualne RG6(XEO)"

Załączam również zrzut ekranu z infomracjami o urządzeniu

Screenshot_20190120-121601_Settings.jpg

Z góry dziękuję za pomoc 

Ktoś źle przeprowadził operację zmiany wariantu i dlatego nie wyszukuje ci aktualizacji. Musisz wgrać na nowo oprogramowanie.

W jakim sklepie telefon był kupiony ?

@Ratmedzik  napisał(a):

Zgłębiam temat zmiany wariantu, chyba się zdecyduję na aksperyment. Zapytam jeszcze o jedną ważną rzecz, samodzielna zmiana wariantu wiaże się z utratą gwarancji?

Nie powoduje, to utraty gwarancji jeżeli wszystko zrobisz poprawnie. Jak nie jesteś pewny tego co robisz, to najlepiej udać się do serwisu i poprosić o zmianę wariantu.

First Poster

Niestety nie wiem w jakim sklepie. Kupiłem go przez pośrednika z którym nie mam kontaktu już. 

Proszę mi powiedzieć czy wgrać nowe oprogramowanie to najlepiej przez samsung serwis  ?

Legend

@SetaPo to są serwisy żeby one takie operacje robiły  Pamiętaj że nikt Ci nie poda jak się wgrywa taki soft na oficjalnym forum Samsung

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Wszystko jasne

Dzięki za szybką odpowiedź i pomoc

Pozdrawiam

Big Cheese

@Seta  napisał(a):

Niestety nie wiem w jakim sklepie. Kupiłem go przez pośrednika z którym nie mam kontaktu już. 

Proszę mi powiedzieć czy wgrać nowe oprogramowanie to najlepiej przez samsung serwis  ?

Najlepiej udać się z tym do serwisu, ale w domu też można przeprowadzić taką operację.

Superuser II
Superuser II

@Ratmedzik nie wiem kto Ci wcisnął takiego "gniota" ,  ale twój model pochodzi z polskiej dystrybucji Orange. A jakiś domorosły "specjalista" próbował pozbawić go brandu operatora i użył do tego celu systemu w wersji dla regionu niemieckiego. Namieszał totalnie, pozbawiając cię jakichkolwiek aktualizacji. Musisz zrobić porządek z telefonem, bo raczej niczego się nie doczekasz. :(

Możesz odezwać się do mnie na priwie. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser II
Superuser II

@Seta jeżeli czujesz się na siłach powalczyć samodzielnie ze swoim urządzeniem, w celu rozwiązania problemu, odezwij się do mnie na privie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, podjete ryzyko sie opłaciło, i telefon bryka juz pod kontrolą Androida P, sama procedura jest dziecinnie prosta, nie ma sie czego bać.

Telefon przyszedł fabrycznie zapakowany i na bank nikt przede mną się do niego nie dotykał, skąd takie chocki klocki w środku? Nie wiem, ważne, że już jest wszystko wyprostowane

pozdrawiam

Highlighted
Superuser II
Superuser II

@Ratmedzik już kiedyś pisałem na forum o tym fabrycznym zapakowaniu.  Ewidentnie było w nim grzebane, takie rzeczy same się nie dzieją no chyba, że nam o wszystkim nie napisałeś. 

Autorzy z największą liczbą like