Wsparcie

Open search

s9 plus - brak aktualizacji

Apprentice

Zgłębiam temat zmiany wariantu, chyba się zdecyduję na aksperyment. Zapytam jeszcze o jedną ważną rzecz, samodzielna zmiana wariantu wiaże się z utratą gwarancji?

dzięki wielkie za odpowiedzi

Highlighted
Superuser I
Superuser I

@Seta  napisał(a):
Również mam problem z aktualizacją do Pie, a raczej jej brakiem.

Telefon został zakupiony w sklepie z tego co się orientuję

Oprogramowanie widnieje jako XEO/XEO,XEO/DBT - z tego co udało mi się wyczytać na forum, kod świadczy że telefon przechodził przez niemiecki rynek.

Zainstalowałem SmartSwitch na komputerze i po podłączeniu wyświetla informacje: "Oprogramowanie urządzenia jest aktualne RG6(XEO)"

Załączam również zrzut ekranu z infomracjami o urządzeniu

Screenshot_20190120-121601_Settings.jpg

Z góry dziękuję za pomoc 

Ktoś źle przeprowadził operację zmiany wariantu i dlatego nie wyszukuje ci aktualizacji. Musisz wgrać na nowo oprogramowanie.

W jakim sklepie telefon był kupiony ?

@Ratmedzik  napisał(a):

Zgłębiam temat zmiany wariantu, chyba się zdecyduję na aksperyment. Zapytam jeszcze o jedną ważną rzecz, samodzielna zmiana wariantu wiaże się z utratą gwarancji?

Nie powoduje, to utraty gwarancji jeżeli wszystko zrobisz poprawnie. Jak nie jesteś pewny tego co robisz, to najlepiej udać się do serwisu i poprosić o zmianę wariantu.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

Niestety nie wiem w jakim sklepie. Kupiłem go przez pośrednika z którym nie mam kontaktu już. 

Proszę mi powiedzieć czy wgrać nowe oprogramowanie to najlepiej przez samsung serwis  ?

Legend

@SetaPo to są serwisy żeby one takie operacje robiły  Pamiętaj że nikt Ci nie poda jak się wgrywa taki soft na oficjalnym forum Samsung

bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
First Poster

Wszystko jasne

Dzięki za szybką odpowiedź i pomoc

Pozdrawiam

Superuser I
Superuser I

@Seta  napisał(a):

Niestety nie wiem w jakim sklepie. Kupiłem go przez pośrednika z którym nie mam kontaktu już. 

Proszę mi powiedzieć czy wgrać nowe oprogramowanie to najlepiej przez samsung serwis  ?

Najlepiej udać się z tym do serwisu, ale w domu też można przeprowadzić taką operację.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser II
Superuser II

@Ratmedzik nie wiem kto Ci wcisnął takiego "gniota" ,  ale twój model pochodzi z polskiej dystrybucji Orange. A jakiś domorosły "specjalista" próbował pozbawić go brandu operatora i użył do tego celu systemu w wersji dla regionu niemieckiego. Namieszał totalnie, pozbawiając cię jakichkolwiek aktualizacji. Musisz zrobić porządek z telefonem, bo raczej niczego się nie doczekasz. :(

Możesz odezwać się do mnie na priwie. 

Superuser II
Superuser II

@Seta jeżeli czujesz się na siłach powalczyć samodzielnie ze swoim urządzeniem, w celu rozwiązania problemu, odezwij się do mnie na privie.

Apprentice

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, podjete ryzyko sie opłaciło, i telefon bryka juz pod kontrolą Androida P, sama procedura jest dziecinnie prosta, nie ma sie czego bać.

Telefon przyszedł fabrycznie zapakowany i na bank nikt przede mną się do niego nie dotykał, skąd takie chocki klocki w środku? Nie wiem, ważne, że już jest wszystko wyprostowane

pozdrawiam

Superuser II
Superuser II

@Ratmedzik już kiedyś pisałem na forum o tym fabrycznym zapakowaniu.  Ewidentnie było w nim grzebane, takie rzeczy same się nie dzieją no chyba, że nam o wszystkim nie napisałeś. 

Autorzy z największą liczbą like