Wsparcie

Open search

s9 plus - brak aktualizacji

First Poster

Cześć,

Pod koniec września kupiłem na allegro telefon Samsung S9-plus bez brandu operatora.

Jednak jak do tej pory brak jakichkolwiek dostępnych aktualizacji systemu.

Ktoś może powiedziec dlaczego system zgłasza iż najnosze oprogramowanie jest zainstalowane i OTA nie działa?

Po wpisaniu*#1234# mam:

AP.png

Zaś o informacjach o oprogramowaniu:

info1.PNGinfo2.PNG

Wnioskuje, iż nie jest to jednak polska dystrybucja androida, SEE - South East Europe tyle że nawet dla tej dystrybucji są już dostępne aktualizacje do 9.0, ktoś coś wie co dolega mojemu telefonowi?

66 ODPOW. 66
Superuser I
Superuser I

@Adamek21, przypominam sobie, że na forum mieliśmy już podobny przypadek. Telefon kupiony w jakimś sklepie z zagranicznym wariantem. Z tego co pamiętam to żadna z naszych wskazówek nie pomogła. Konieczna była zmiana wariantu.

Z tego co widzę to dla wariantu SEE jest już dostępna aktualizacja do wersji Android Pie. Spróbuj podłączyć telefon do komputera i sprawdzić dostępność aktualizacji w aplikacji Smart Switch. Podejrzewam, że to nie pomoże, dlatego będziesz musiał zmienić wariant. Możesz to zrobić korzystając z internetowych poradników (na forum nie udzielamy pomocy w przypadku nieoficjalnych rozwiązań) lub też możesz zlecić taką usługę w serwisie. Więcej informacji o aktualizacjach i zmianie wariantu znajdziesz w tym wątku.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

@Adamek21 jeżeli czujesz się na siłach wykonać taką operację sam możesz odezwać się na privie. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Highlighted
First Poster

Witam,

Pomogło podłaczenie telefonud o komputera.

Smart Switch od razu zaproponował aktualizację telefonu, wszystko przebiegło prwidłowo i zainstalował się Android 9.0

Swoją drogą 9.0 wygląda koszmarnie, ikony jak loga zamawiane przez urzedasów z PO i malowane przez zaprzyjaznionych artystow w Paincie... troche zmian w grupowaniu ustawien, przerzucony zegan na druga stronę. Generalnie wyglada bardzo brzytko.

Na szczescie to telefon żony ;-)

Superuser I
Superuser I

@Adamek21, dziękuję za informację zwrotną. Każdy przypadek jest inny jak widać. Dobrze, że aplikacja Smart Switch rozwiązała problem. A co do nowego systemu to kwestia gustu. Mi się podoba a do tego dochodzą ciekawe nowe opcje takie jak wybudzanie telefonu przy podnoszeniu, ciemny motyw czy obsługa gestami 

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

Dzień dobry,

szukam rozwiązania podobnego problemu, mój s9 ostatni raz zaktualizował sie poprawkami z lipca, od tamtego czasu nie dostaję kolenych aktualizacji, miałam nadzieję, że podłączenie do komputera coś w tej materii zmieni, ale niestety samsung switch pokazuje, że urządzenie jeste aktualne....

Telefon kupiony na portalu aukcyjnym, jako nowy nie brandowany. To na pewno polska dystrybucja?

SAOMC_SM-GF9600F_OXM_XEO_OO_0024

229a33e002057ece

XEO/XEO,DBT/OPV

Legend

@RatmedzikTwój telefon jest od Orange jeszcze nie ma do niego Pie

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Dzieki, a poprzednie poprawki? Orange ich nie udostępniało? Rozumiem, że mogę sobie zmienić wariant telefonu?

Legend

@RatmedzikPowinno być ich więcej ale coś nie masz XEO/XEO/DBT/OPV https://eu.community.samsung.com/t5/Urządzenia-Mobilne/Dlaczego-aktualizacja-nie-jest-dostępna-dla-m...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Witam wszystkich

Również mam problem z aktualizacją do Pie, a raczej jej brakiem.

Telefon został zakupiony w sklepie z tego co się orientuję

Oprogramowanie widnieje jako XEO/XEO,XEO/DBT - z tego co udało mi się wyczytać na forum, kod świadczy że telefon przechodził przez niemiecki rynek.

Zainstalowałem SmartSwitch na komputerze i po podłączeniu wyświetla informacje: "Oprogramowanie urządzenia jest aktualne RG6(XEO)"

Załączam również zrzut ekranu z infomracjami o urządzeniu

Screenshot_20190120-121601_Settings.jpg

Z góry dziękuję za pomoc 

Autorzy z największą liczbą like