Wsparcie

Open search

s9 plus - brak aktualizacji

Superuser I
Superuser I

@alan94, Zajrzyj do tego tematu:

https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Dlaczego-aktualizacja-nie-jest-dost%C4%9...

Najlepszym i najprostszym sposobem jest wizyta w serwisie w celu zmiany wariantu na XEO.

Edit:

Zadałeś drugi raz, to samo pytanie. Wcześniej @nismo napisał Ci co trzeba zrobić w tej wiadomości.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Jak szybko po pierwszym uruchomieniu telefonu są dostępne aktulizacje systemu?

Czy w wersji XEO/XEO, XEU/DTM powinny wyszukiwać się aktualizacje czy może jednak trzeba zmienić wersję?

Superuser I
Superuser I

@Toratu, telefon powinien wykryć aktualizacje od razu po sprawdzeniu. Jeżeli tak się nie dzieje to znaczy, że źle jest ustawiony wariant telefonu. Najlepiej udać się do serwisu gdzie za opłatą (około 50 zł) zostanie wgrany poprawny wariant XEO. Po takiej zmianie zapis będzie wyglądał następująco XEO/XEO,XEO/DTM lub XEO/XEO,XEO/XEO. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku nie powinno być problemów z pobieraniem najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

A co oznacza zapis XEO/XEO, XEU/DTM nie jest to oznaczenie wersji polskiej? NIe można tego ustawić samodzielnie?

Po podłączeniu do komputer SmartSwitch wyświetla oprogramowanie aktualne RJ8(XEO)

Superuser I
Superuser I

@Toratu, XEO to oznaczenie telefonu kupionego w wolnej sprzedaży w Polsce. Jednak w tym wypadku prawdopodobnie ktoś nieumiejętnie próbował zmienić wariant skoro telefon nie wyszukuje aktualizacji. Telefon na pewno pochodzi z niemieckiej sieci T-Mobile (DTM). Region jest ustawiony na Polskę (XEO). Były już takie przypadki na forum i jedyne wyjście to zmiana wariantu. W poprzedniej wiadomości napisałem jak można zmienić wariant oficjalną drogą. Istnieją nieoficjalne sposoby, ale na tym forum nie udzielamy wskazówek dotyczących działań, które mogą mieć wpływ na gwarancję urządzenia.

Apprentice

Dzięki @Szewcu72 problem został rozwiązny. Telefon śmiga na zaktualizowanym systemie.

Superuser II
Superuser II

@Toratu po to tu jesteśmy, aby wzajemnie sobie pomagać. 

Highlighted
Apprentice

@szewcu72 Ahoj z czeskiego kraju. Prośba o pomoc. Żona na swoim S9+ od stycznia nie łapie aktualizacji. Karty w slotach zmieniałem, próbowałem też tylko na karcie CZ i karcie PL. Próbowałem również z poziomu laptopa programem  SS. Dasz radę podpowiedzieć?2.JPG3.JPG1.JPG

Superuser I
Superuser I

@Kokoko3, telefon nie otrzymuje aktualizacji ponieważ wersja aktualnie zainstalowanego oprogramowania (XEZ) jest niezgodna z wersją regionu (XEO). Najszybciej będzie udać się do serwisu, gdzie zostanie zmieniony wariant telefonu na odpowiedni. Jeżeli zamierzasz używać telefonu z czeską kartą to warto zmienić wariant na XEZ/XEZ,XEZ/XEZ. Jeżeli jednak będzie używana polska karta to lepiej ustawić wariant XEO/XEO,XEO/XEO. Koszt usługi w serwisie to około 60 zł.

Apprentice
@nismo dziękuję za szybką reakcję. Zaskakujące jest to, że w moim S8+ mam ETL/ETL/XEO i aktualizacje regularnie otrzymuję. Wracając do tel żony, do grudnia 2018 S9+ dostawał bez problemu aktualizacje, sytuacja zmieniła się od stycznia. Telefon był kupiony legalnie w PL, a pierwsza aktywacja była na karcie CZ w CZ w kwietniu 2018r
Autorzy z największą liczbą like