Wsparcie

Open search

podświetlenie krawędziowe - problemy

Apprentice

witam,

od czasu zakupu galaxy s9 plus (ponad pół roku) - występują u mnie problemy z funkcjonalnością podświetlenia krawędziowego. jak się okazuje - funkcja działa niepoprawnie nie tylko u mnie i nie tylko na tym modelu telefonu. wystarczyło trochę poszperać w czeluściach internetu - problem zgłaszają użytkownicy na całym świecie.

opiszę tu po krócte moje doświadczenia:

1. podświetlenie krawędziowe działa doskonale - niestety tylko z aplikacją 'Wiadomości' - tą od smsów.

2. podświetlenie krawędziowe przy powiadomieniach aplikacji gmail i większości innych - działa jedynie przy włączonym ekranie.

3. podświetlenie krawędziowe dla aplikacji WhatsApp - działa jedynie przy zastosowaniu dennego workaroundu - trzeba w aplikacji włączyć wyskakujące okienka z treścią powiadomienia - moim zdaniem mija się z celem.

to tylko przykłady. ponadto próbowałem ustawić podświetlenie krawędziowe dla wielu, wielu aplikacji - albo nie działa w ogóle, albo działa przy włączonym ekranie (czasem jedynie przy wyłączonym - nie mam pojęcia skąd takie zależności).

nie kryjąc frustracji udałem się do google play - z pomocą przyszła aplikacja 'Edge Ligtning' (niestety płatna) - ale - jak się okazało - aplikacja doskonale spełniała swoje zadanie naprawiając funkonalność telefonu, która powinna działać jak należy. aplikacja pozwalała na podświetlenie krawędziowe dla wszystkich aplikacji (tak, również dla facebook messengera!!) i dowolną zmianę koloru podświetlenia w zależności od apki - o to właśnie mi chodziło od samego początku! byłem w niebowzięty, że telefon w końcu działał prawidłowo (pomimo faktu, iż musiałem zapłacić aby mieć funkcję która powinna działać w telefonie od samego początku).

niestety, pojawiły się problemy, gdyż apka przestała działać i autor twierdzi, że samsungowi deweloperzy nie odpowiadają na jego maile, więc nie może poprawić kodu.

moje pytanie więc jest następujące: czy istnieje możliwość poprawy tej  funkcjonalności, aby działała jak należy? czy ktoś się tym zajmie?

obecnie jestem po upgradzie na Android Pie - oczywiście bez zmian - jak nie działało poprawnie - tak dalej nie działa.

pozdrawiam, z gasnącą nadzieją czekając na odpowiedź.

Michał K.

SM-G965F

G965FXXU2CRLI

7 ODPOWIEDZI
RadekK Moderator
Moderator

Cześć @michalk1302,

Sprawdziłem zachowanie Ekranu Krawędziowego na S9 i potwierdzam, że aplikacja nie wyświetla powiadomień dla wszystkich aplikacji.

Poczyniłem kilka prób przywrócenia pełnej funkcjonalności np. czyszczenie danych aplikacji, jednak nie przyniosło to efektu.

W tej sytuacji zachęcam użytkowników, którzy spotkali się z tego typu komplikacją do zgłaszania raportów błędów poprzez aplikację Samsung Members:
Włączamy aplikację  Samsung Members-> Wsparcie -> Wyślij Opinię -> Raporty o błędach -> Aplikacja (lub Ustawienia/system) -> Opisujemy błąd i zaznaczamy "Wyślij dane raportu systemu".

Osobiście również wysłałem zapytanie odnośnie do tej funkcji. Jak tylko otrzymam więcej informacji dam znać.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice

Dzięki, postąpiłem wg Twojej instrukcji i zgłosiłem błąd. 

First Poster

Czy w aplikacji Edge lighting można jakoś ustawić. Aby przy nowych powiadomienia, na wyłączonym ekranie nie włączył sie też cały ekran i ekran blokady? A jedynie samo podświetlenie? Oraz czy można wyłączyć podświetlenie krawędziowe podczas włączonego ekranu ?

Z doświadczenia wiem że gdy aplikację systemowe nie działają jak trzeba to te zewnętrzne też zawsze mają jakieś braki  co innego gdy producent to zrobi. Szkoda, że ta fabryczna aplikacja działa dobrze, tylko z wiadomościami 

Superuser I
Superuser I

@Panicz, ustawienia podświetlenia krawędziowego niestety nie są zbytnio rozbudowane. W ustawieniach mamy możliwość jedynie zmiany kilku opcji takich jak styl, interakcja czy ilość powiadomień.

Screenshot_20190217-120455_Edge screen.jpg

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster
Tak tak, to wiem. Tylko zastanawiałem się czy aplikacja edge lighting ma możliwość wyłączenia tego o czym pisałem
Superuser I
Superuser I

@Panicz, niestety nie znalazłem takich opcji.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

u mnie jak już edge lightninig działa na wyłączonym ekranie, to podświetla same brzegi tak jak powinno - przy always on display. nie wybudza urządzenia do ekranu blokady.

Autorzy z największą liczbą like