Wsparcie

Open search

konserwacja urządzenia

Apprentice

Witam serdecznie

Mam do was pytanie odnośnie konserwacji urządzenia. Gdy kliknęlam na optymalizację wynik wyniósł 90%. Okazało się, że domyślnie nie jest włączone skanowanie wirusów. Gdy kliknęłam aby włączyć oczywiście trzeba było zaakceptować dwie umowy. Po ich akceptacji wynik optymalizacji jest 100% oraz jest włączona usługa "bezpiecznie urządzenie".
Moje pytanie brzmi czy w/w usługi (firmy McAfee) są darmowe i czy nie ma jakiegoś okresu próbnego, który automatycznie się przedłuży (subskrypcja etc) i będę musiała zapłacić.
Jeśli coś takiego jest to napiszcie jak wyłączyć te usługi.
Z góry wam dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

12 ODPOWIEDZI
Helping Hand

@aniafree1Usługi te są darmowe. Nie ma się czego obawiać.

Apprentice

dzięki za odp.

Obawiałam się trochę tej całej automatycznie odnawianej subskrypcji o kt pisali w umowie, a z drugiej strony to była umowa ogólna.

Helping Hand

Jakbyś chciała wyłączyć te "usługi", to musisz wejść w "Ustawienia --> Aplikacje --> 3 kropki --> Pokaż aplikacje systemowe --> Bezpiecz. urządzenia --> Domyślna pamięć --> Wyczyść dane"

 

 

Apprentice

ale skoro są bezpłatne to chyba warto z nich korzystać, czy nie? Jak Ty myślisz?

Voyager

@aniafree1Oczywiście że tak

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Superuser II
Superuser II

@aniafree1 nic nie wyłączaj, na przyszłość, nie zachowuj się jak typowy obywatel (bez urazy)  przeczytaj umowy które zatwierdzasz, podpisujesz zanim to zrobisz. Mniej stresu po fakcie. 

komputer-emotikon-ruchomy-obrazek-0080Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij   LIKE.

Gdy była pomocna w rozwiązaniu zaistniałego problemu    ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
Highlighted
Superuser I
Superuser I

@aniafree1, widzę, że temat już wyjaśniony. Dodam tylko od siebie, że pomimo włączenia ochrony antywirusowej warto zachować zdrowy rozsądek podczas przeglądania internetu oraz instalowania aplikacji z zewnętrznych źródeł 

Apprentice

ochrona antywirusowa to jedno. a jeśli chodzi o tą usługę "bezpieczeństwo urządzenia" to na czym to polega, bo to też jest od firmy McAfee.

Helping Hand

Polega, to na wyszukiwaniu złośliwego oprogramowania i podejrzanej aktywności. Czyli krótko mówiąc dba o bezpieczeństwo.

Autorzy z największą liczbą like