Wsparcie

Open search

Wypalony ekran. Kiedy i dlaczego?

Explorer

Jak pewnie większość wie. Galaxy s8 miał, nadal ma ogromne problemy z wypalenie ekranu. S9 ma identyczny ekran....  Samsung twierdzi że jeżeli prawidłowo korzysta się z telefonu, to efekt ten jest niemożliwy. Niestety wiele wskazuje na to, że ekrany wypalają się od zwykłego użytkowania. Szukałem w internecie konkretnych informacji odnośnie ekranów w s9. Niestety producent nigdzie nie podaje danych, jaką żywotność mają piksele. Po jakim czasie wyświetlania jednego obiektu ekran może się wypalić. Trochę chore, bo kupując coś chce posiadać pełne informacje odnośnie urządzenia, których nigdzie nie ma. Tak samo tyczy się baterii. Nikt w samsungu nie wie, ile cykli ładowań ona wytrzyma, ale wracając do tematu. 

Skoro problem jest duży do jak zadbać o ekran? Czy można zrobić coś więcej poza takimi podstawowymi czynnościami? 

Natrafiłem na Internecie na ciekawe opinie odnośnie programów, a nawet filmów na Youtube, które podobno potrafią naprawić efekt wypalenia, a także są dla ekranu "przyjazne", zwiększając jego żywot. Oto jeden z nich: https://youtu.be/htPR0e5ro8M

Biorąc pod uwagę zasady wypalenia ekranu, ma to sens. Jestem ciekawy czy rzeczywiście włączenie takiego filmu na pełnym ekranie jest czymś dobrym dla naszych wyświetlaczy, czy wręcz przeciwnie. 

45 ODPOW. 45
Voyager

Trzeba z tym uważać szczególnie na telewizorach. Może wessać kota i już nie oddać

O psach nie czytałem

Wiedza z komentarzy pod tymi filmikami.

Superuser II
Superuser II
Tego typu produkcjami filmowymi (8 godzin, kto tyle w kinie wytzyma ) można próbować aktywacji "martwych" lub zawieszonych pixeli. Ale o usunięciu wypalenia słyszę pierwszy raz.
Ale czego to ludzie nie wymyślą.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Voyager

Tak na marginesie, S7/S7 edge też jest podatny na "wypalanie". Wszystko co pracuje, zużywa się, ale...

Każdy kto korzysta z telefonu do nawigacji w samochodzie i ma jeszcze gwarancję powinien uważnie przyjrzeć się swojemu wyświetlaczowi. 

Jeśli takie wykorzystanie telefonu uszkadza wyświetlacz to chyba należy coś poprawić (i nie chodzi mi o opis warunków gwarancji).

First Poster

Ehhh... dziś w moim s9+ Wypalił się ekran... co robić?:(

KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć @Kostek110

W tej sytuacji pozostaje zgłoszenie się do punktu serwisowego.

Najbliższą placówkę znajdziesz na stronie https://www.samsung.com/pl/support/service-center/.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster
Wypalone pasek nawigacji + górna część ekranu... Masakra...:/
Superuser II
Superuser II

@Kostek110 czy możesz pokazać jak wygląda to wypalenie (fotki) i czym zostało spowodowane.

Przyznam szczerze, że używam S-ek od samego początku i mnie się to nigdy nie udało.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Observer

Wydaje mi się, że tutaj znajdziesz odpowiedź:

https://www.tabletowo.pl/2018/08/16/wypalony-amoled-samsung-reklamacja-serwis/

Observer
Samsung ma problemy z wypaleniami ekranów. Wyjaśnienia i wskazywanie, że używa się telefonu przez zbyt dłuższy czas z ekranem w bezczynności wydaje mi się lekkim nadużyciem.
Autorzy z największą liczbą like