Wsparcie

Open search

Wybór pomiędzy WiFi2.4GHz i 5GHz

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witajcie

Czy jest taka możliwość, żeby w Samsungu Galaxy S9+ nie było możliwości wyboru sieci, jeśli ta nadaje sygnał zarówno 2,4GHz jak i 5GHz?

W domu mam router, który nadaje na obu częstotliwościach i telefon bez problemu łączy się z siecią na częstotliwości 5GHz, jednak jesli wyłączę tę częstotliwość na routerze, to telefon nie widzi zakresu 2,4GHz. W pracy natomiast mam router, który działa tylko na 2,4GHz i telefon bez zająknięcia się z tą siecią łączy, więc to nie kwestia tego, że obsługuje tylko 5GHz

Jeśli to istotne, to potrzebuję się połączyć z siecią 2,4GHz, ponieważ mam inne urządzenie, które działa tylko na tej częstotliwości, a jest zarządzane przez aplikację na telefonie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Apprentice

Dzięki za zainteresowanie tematem. Przepraszam, że dopiero po kilku dniach informuję, ale ostatecznie udało się rozwiązać problem. W zasadzie sam się rozwiązał po kilkukrotnym restarcie routera. Teraz widocznie są oba zakresy, dodatkowo zmieniłem SSID jednego z nich, aby w razie potrzeby móc je rozróżnić, ponieważ wcześniej miały te same nazwy.

5 ODPOW. 5
Legend

@Face  A czy próbowałeś zapomnieć o sieci WiFi 5GHz ? Też poszukaj przyczyny w urządzeniu od UPC.

Screenshot_20190828-194110_Settings.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@Face, czy wyszukując dostępne sieci w domu widzisz osobno sieć 2,4GHz oraz 5GHz czy jest wyłącznie jedna wspólna? Jeżeli jest tylko jedna to podejrzewam, że trzeba coś zmienić w ustawieniach routera. Posiadam w domu router, który dla każdego pasma tworzy osobną sieć. Zerknij do instrukcji obsługi lub skontaktuj się z dostawcą internetu odnośnie zmiany ustawień Twojego routera.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

@Face, Czy możesz podać jaki model routera posiadasz ?

Telefon powinien wykryć sieć 2.4 GHz nawet jak wyłączysz sieć o tej samej nazwie z częstotliwością 5 GHz. Przynajmniej tak to działa na Connect Boxie.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Dzięki za zainteresowanie tematem. Przepraszam, że dopiero po kilku dniach informuję, ale ostatecznie udało się rozwiązać problem. W zasadzie sam się rozwiązał po kilkukrotnym restarcie routera. Teraz widocznie są oba zakresy, dodatkowo zmieniłem SSID jednego z nich, aby w razie potrzeby móc je rozróżnić, ponieważ wcześniej miały te same nazwy.

Superuser I
Superuser I

@Face, super, że udało się rozwiązać problem. Zapraszam do kolejnych odwiedzin forum Samsung Community 

Autorzy z największą liczbą like