Podpora

Open search

Volba privátní SIM karty

VYŘEŠENO
First Poster

Nedaří se mi nastavit natvrdo jednu ze dvou SIM karet pro volání a SMS. Stále mi to dává na výběr. 

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Superuser II
Superuser II

Jak to přesně myslíte?

Když otevřu aplikaci telefon, přepnu na kontakty, najdu ten správný, klepnu na něho, tak se zobrazí volba volání. To je normální.

Pokud začnu vyhledávat přes T9 a přejedu po kontaktu zleva doprava, vytočí to přes výchozí SIM. Pokud zapnete to nastavení, tak v případě, že jste naposledy volal z ne-výchozí SIM, zeptá se, kterou SIM chcete použít.

Pokud jde o zobrazení toho prvního obrázku, je to OK. Pokud se vám zobrazuje pořád ten poslední, je něco špatně.

Screenshot_20181218-050747_Contacts.jpgScreenshot_20181218-051006_Contacts.jpgScreenshot_20181218-051012_Phone.jpgScreenshot_20181218-051131_Phone.jpg

5 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 5
Superuser II
Superuser II

Hm, jsi nejméně druhý s podobným problémem v krátké době, snad tam nemá Samík nějakou botu...?

Screenshot_20181217-131131_SIM card manager.jpg

To nastavení "Potvrdit kartu pro hovory" máš vypnuté? Ale i s tím by to mělo dělat tak, že se ptá jen v případě, že jsi naposledy volal z nepreferované karty.

Napadá mě, zkusit smazat data u aplikace Telefon?

First Poster

Ano, to nastavení mám vypnuté.

Zkoušel jsem a když volám přes rychlou volbu, tak to automaticky začně volat z předdefinované SIM karty.

Pokud ale volám skrz telefonní seznam, tak mi to stále dává na výběr z obou.

Superuser II
Superuser II

Jak to přesně myslíte?

Když otevřu aplikaci telefon, přepnu na kontakty, najdu ten správný, klepnu na něho, tak se zobrazí volba volání. To je normální.

Pokud začnu vyhledávat přes T9 a přejedu po kontaktu zleva doprava, vytočí to přes výchozí SIM. Pokud zapnete to nastavení, tak v případě, že jste naposledy volal z ne-výchozí SIM, zeptá se, kterou SIM chcete použít.

Pokud jde o zobrazení toho prvního obrázku, je to OK. Pokud se vám zobrazuje pořád ten poslední, je něco špatně.

Screenshot_20181218-050747_Contacts.jpgScreenshot_20181218-051006_Contacts.jpgScreenshot_20181218-051012_Phone.jpgScreenshot_20181218-051131_Phone.jpg

First Poster

Tak teď už to chápu

Myslel jsem, že když je předvolená ta SIM karta, tak by to v tom seznamu nemělo dávat na výběr a měla by tam být jenom jedna možnost.

Takhle to tedy funguje, jak má. V kontaktech mám na výběr z obou. Ale pokud volám vyhledaný kontakt posunutím zleva doprava, tak to volá skrz výchozí.

Děkuji moc za vysvětlení.

Superuser II
Superuser II

Super

Můžete prosím odpověď, která vám pomohla, označit jako řešení pro ostatní?

Autoři s nejvíce přijatými like