Wsparcie

Open search

Stało się! Samsung Galaxy S9 PLUS ma najlepszy aparat na świecie!

Explorer

Stało się! Samsung Galaxy S9 PLUS ma najlepszy aparat na świecie!

Model S9+ uzyskał największą ilość punktów za zdjęcia i tryb video w prestiżowym rankingu DxOMark.

Prawdę mówiąc nie wierzyłem więc udałem się do galerii handlowej.

Zrobiłem zdjęcia normalnym aparatem fotograficznym (bardzo popularnej firmy na S. z b. dobrym obiektywem C-Z, przepraszam Was ale nie wiem czy mogę tutaj podawać marki innych urządzeń?).

Szczęka mi opadła kiedy okazało się gdy to samo ujęcie zrobione równocześnie S9+ i moim cyfrowym aparatem złamało zasadę "smartfony nie robią lepszych zdjęć niż cyfrowe aparaty".

Na S9+ zdjęcie było lepszej jakości.

Nastała nowa era?

Przejdźcie się do sklepów ze swoimi aparatami i porównajcie zdjęcia z S9+.

Wiadomo, że lustrzanek nic nie pobije ale mam na myśli te normalne cyfrowe kompakty.

Samsungu zaskoczyłeś mnie, a to nie łatwe!

Gratulacje!

3 ODPOW. 3
Superuser II
Superuser II

Zgodzę się z Tobą. Jesrem fotografem amatorem. Na potrzeby tego hobby używam 2 lustrzanek Canona. Ale od kilku lat bezkrwawe polowania zabieram "broń krótką", czyli S-ki Samsunga. I przyznam, że świetnie się nimi bawię.

Poniżej zdjecie z S9+ w trybie Live Focus z romytym tłem.IMG_20180305_110145_598.jpg

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

@Szewcu72napisali:

Zgodzę się z Tobą. Jesrem fotografem amatorem. Na potrzeby tego hobby używam 2 lustrzanek Canona. Ale od kilku lat bezkrwawe polowania zabieram "broń krótką", czyli S-ki Samsunga. I przyznam, że świetnie się nimi bawię.

Robię tak samo. Nie mam jednak lustrzanki tylko ten cyfrowy kompakcik. Starcza(ł) na moje potrzeby. Gdybym jednak wszedł w posiadanie S9+ , to tylko jedno urządzenie nosiłbym w kieszeni .
Szkoda, że ten ranking DxOMark jest właściwie znany tylko wśród entuzjastów urządzeń mobile.
Gdyby istniał popularny odpowiednik wśród mniej obeznanych Użytkowników możliwe, że zabrakło by przez pewien czas G9+ na sklepowych półkach.
Natomiast część Społeczności konkurencyjnego systemu operacyjnego dla smartfonów przerzuciłaby się na Galaxy S9+ (Oni lubią przede wszystkim perfekcyjne zdjęcia, reszta telefonu jest dodatkiem do aparatu ).
Jak dla mnie i wielu innych, którzy interesują się tematyką współczesnych telefonów pierwsze miejsce S9+ wystarcza by Samsung mógł już szeroko i oficjalnie ogłosić zwycięstwo na polu FOTO/VIDEO.
Dział marketingu Samsung powinien uwzględnić powyższe – na specjalistycznych forach internetowych w Polsce i za granicą zagrzmiało po publikacji ww. rankingu. Nagle wszyscy chcą nabyć S9+, mimo iż wcześniej twierdzili, że brakuje zmian w stosunku do poprzedniej generacji.

Po upublicznieniu wyników ja również zazdroszczę posiadaczom tego cudeńka, a byłem bardzo sceptycznie nastawiony i nie dowierzałem.

Apprentice
Bardzo jeszcze mnie boli to w jaki sposób szum jest redukowany w telefonach - dość tak plamkowo, czego w lustrzankach nie ma. Mimo wszystko aparat w S9/S9+ robi gigantyczne wrażenie.
Zamówiłem S9 ze względu na gabaryty, jednak ciesze się, że ten lepszy-główny aparat jest taki sam jak w S9+. Nie mogę się doczekać

PS: Tyle lat używam Samsungów, a nie wiedziałem że istnieje tak sympatyczne forum! Dzień dobry wszystkim
Autorzy z największą liczbą like