Wsparcie

Open search

Samsung s9 - reklamy po zakończeniu połączenia

First Poster

Witam serdecznie! 

Od wczoraj moja partnerka stała się posiadaczką Samsunga s9, niestety już dzisiaj pojawiły się problemy. 

W telefonie zaczęły pojawiać się reklamy. 

Po zakończeniu połączenia wyświetla się reklama na całym ekranie, przy próbie odblokowania ekranu pojawia się jakby drugi ekran blokady na którym znajduje się przycisk do zwalniania RAM'u, jakaś dziwna wyszukiwarka i kilka innych rzeczy.

Po odblokowaniu telefonu przy użyciu odcisku palca, telefon się odblokowuje ale ta dziwna zakładka pozostaje i przeszkadza. 

Posiadam kilka zdjęć ale niestety nie widzę tutaj opcji dodania ich, mimo to  liczę na pomoc. 

Z góry dziękuję  

78 ODPOW. 78
Hotshot

@smougie  Zapewne jakaś aplikacja została zainstalowana, która jest naszpikowana złośliwymi reklamami. Najlepiej by było odinstalować niepotrzebne lub ostatnio instalowane. W ostateczności  przywrócenie ustawień fabrycznych w urządzeniu.

Big Cheese

@smougie  napisał(a):

Posiadam kilka zdjęć ale niestety nie widzę tutaj opcji dodania ich, mimo to  liczę na pomoc. 

Z góry dziękuję  

obraz.JPG

Opis dodawania obrazków znajdziesz także na stronie pomocy forum:

https://eu.community.samsung.com/t5/help/faqpage

Wracając do Twojego problemu. Przejrzyj dokładnie listę aplikacji i odinstaluj te, które według Ciebie są podejrzane. Jeżeli będziesz mieć z tym problem, to wrzuć tutaj zrzuty ekranu z listy zainstalownych aplikacji.

First Poster

IMG_20190305_173441.jpg

IMG_20190305_173005_1.jpg

IMG_20190305_172947.jpg

Nie zauważyłem tego przycisku na telefonie 😋

1 fotka pokazuje aplikacje jakie są na telefonie, o ile się nie mylę wszystkie są zawartością która była w telefonie po pierwszym uruchomieniu. 

2 fotka tak wygląda ekran po zakończeniu połączenia.

3 fotka wspomniany dziwny drugi ekran blokady. 

Superuser II
Superuser II

@smougie  to nie są fabryczne ikony i foldery. Aplikacje "gorące apki" i "clean RAM" też nie są stockowe, co to w ogóle jest jest? Nie do końca więc wszystko jest fabryczne. Niech partnerka przyzna się co doinstalowała.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Czy ikonki mogły się zmienić podczas zmiany motywu używając Samsung Themes?
W moim Huawei p20 pro przy zmianie motywu wszystkie stockowe ikonki również zmieniły swój wygląd.

Właśnie nie wiem co to jest, stąd moje pytanie 😐

Jak coś zainstalowała to na pewno nie świadomie a ja się teraz z tym bujać muszę...

Hotshot

@smougie  Mogły się trochę zmienić  po zainstalowaniu motywu z Samsung Themes ale na pewno nie pokazywały by się jakieś reklamy. To roaczej sprawa akiejś złośliwej aplikacji lub pozostałości po niej.

Superuser I
Superuser I

@smougie, na początek sugeruję żeby odinstalować aplikacje, o których wspomniał @Szewcu72 czyli Gorące apki oraz Clean RAM. Daj znać czy to pomogło. Jeżeli nie to będziemy szukać innego rozwiązania 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster
Wrócę rano do domu to się za to wezmę, dzięki Panowie. 😇
Legend

@smougie Trzeba, zwrócić uwagę przed instalacją jakiejkolwiek aplikacji co jest poniżej jak na zdjęciach.

Screenshot_20190306-083106_Google Play Store.jpgScreenshot_20190306-084512_Google Play Store.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like