Podpora

Open search

Samsung S9 nenabízí aktualizace

First Poster

Prosím o radu. Od května 2019 jsem majitelem Samung galaxy S9, ale do dnešního dne mi telefon nenabídla žádnou aktualizaci - jak zabezpečení, tak systému. Zkouším i ručně vyvovlat aktualizace, ale tel. píše, že poslední aktulizace byly již nainstalovány - viz foto níže. Prosím o radu co mám udělat, aby mi to nabízelo aktualizace?

Děkuji.

Screenshot_20190711-154452_Software update.jpg

7 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 7
Superuser I
Superuser I

Tak určitě by i to aktualizaci nabídnout mělo, aktuální verze je CSF2

Možností, jak z toho ven, může být několik:

• nepoužíváš nějaký nástroj na blokování reklamy jako třeba Adguard?
  • nejsi na wi-fi, která nějak blokuje připojení (porty)?
  • není ten telefon rootnutý?

Co by šlo zkusit:

• pokud používáš nějaký antvir nebo blokátor reklamy, zakaž ho
  • zkus to na jiné wi-fi, pokud můžeš
  • zkus provést kontrolu aktualizací na 4G místo wi-fi (pozor, sežere to hodně dat!)
  • do PC nainstaluj aplikaci SmartSwitch a připoj telefon (možná budeš muset nainstalovat i ovladače) a v něm by ti to mohlo nabídnout aktualizaci.

POZOR, NÁSLEDUJÍCÍ POSTUPY MOHOU VÉST KE SMAZANÁ DAT, ZÁLOHUJ!!!

• Připoj SmartSwitch a z nabídky vyber nouzové obnovení
  • zkus udělat factory reset, nic neobnovuj, jen proleť wizardem a zkus vyvolat aktualizaci
  • Ze SamMobile můžeš stáhnout aktuální firmware a přes Odin to flashnout. To je už trochu složitější postup, nepřijdeš o záruku, nahráváš oficielní firmware. Ale chce to něco o tom vědět. Link jsem ti nachystal, ale ověř si, že je to opravdu tvůj mobil, musí to sedět naprosto přesně.
  • Zavolej MojeGalaxy (800 665 377), servisák prijede, vyzvedne mobil a v servisu na to mrknou. Tohle předpokládá, že máš verzi pro český trh a ne šedivku. V Praze, Brně a Ostravě jsou servisy, kde se ti na to mrknou i na počkání.

First Poster

Díky za rady. Vše mám OK, jak wifi, žádný special software, antivir atd. Factory reset jsem dělal 2x a nic. (smasrt swotch jsem také zkoušel)

Již jsem v kontaktu se Samsungem ČR - dle nich (EMEI) je mobil z německa v ČR proto nejde aktualizovat. Nicméně to mi vyvrátil německý Samsung, který tvrdí, že je to jedna verze EU a je je jedno, zda je to německý nebo český telefon. Aktualizaci tel. musí nabídnout. Pokud ne, je chyba u Samsungu. Poslali mi do autorizovaného servisního střediska. Čekám ještě na vyjádření českého Samsungu - nechci nic platit, mám origo tel. tak nevidím důvod proč bych měl cokoliv platit, když dle německé centrály aktualizace musí chodit.

Snad se k tomu český Samsung postaví čelem.

Kdyby cokoliv ozvu se.

Ještě jednou díky moc.

Superuser I
Superuser I

A mohl bys prozradit, kde jsi ten telefon koupil?

First Poster

Jasně, že mohl: www.imobily.eu

V té době nebyl moc velký výběr kde S9 koupit.

Superuser I
Superuser I

Jak se tak dívám, bude to nějaký cizí operátor (single SIM). Jak sami píšou, reklamovat musíš u nich, ne u Samsungu. Ten bere jen ofiko českou distribuci. Kdybys chtěl třeba vědět, proč je česká distr. dražší, tak právě proto.
A to se ještě modli, aby to nebyl případ, kdy to nakoupí a pak neplatí a tobě se telefon zablokuje.

2019-07-16 12_34_31-Window.png

First Poster

Díky za odpověď.

Mám klasickou dual sim verzi - používám 2 sim. Jak jsem psal, už není moc prodjců, kteří to mají skladem - nebyl výběr, jinak bych to vzal klasicky přes Alzu např. - nešlo o nízkou cenu, ale o dodání telefonu jako takového.

Jak jsem psal výše - je to tel. pro německý trh, nicméně dle vyjádření německého samsungu MUSÍ aktualizace chodit i když je telefon provozován v ČR.

Nic nereklamuji, jen bych rád, aby fungovalo to, co Samsung uvádí a tvrdí - aktualizace musejí fungovat bez ohledu na zemi použití.

New Member

Dobrý den. Mám naprosto stejný problém.  Mám samsung galaxy s9 puls a od května taktéž žádná aktualizace.  Mobil jsem kupoval na max-shop.cz

Autoři s nejvíce přijatými like