Podpora

Open search

Samsung S9/S9 + Natáčení v PRO

Explorer

Dnes jsem znovu prošel aplikací Fotoaparát a podíval jsem se i do režimů. 
Zde jsem vše pečlivě pročetl a našel
jsem:
PRO - Mějte kontrolu nad svými videi. Umožňuje ručně nastavit expozici, rychlost závěrky, barevný odstín a citlivost ISO. 

Je tedy možné že Samsung udělal chybu, při vytváření režimu video? 
Nebo se tato funkce bude úplně rušit? 
To je zatím neznámo, ale doporučuji teď sledovat aktualizace s bezpečnostnímizáplatami. 
Může se totiž stát že tuto funkci Samsung navrátí, jen v jiné podobě.

Samozřejmě, pokud se funkce vrátí, oznámím to i zde na Samsung Community.1548503383949.png

Toto najdete zatím i vy ve výběru režimů.

4 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 4
Superuser I
Superuser I

O tomhle se ve světě hodně diskutuje a řekl bych, že právě tahle jednak změna rozložení,  tak nemožnost nastavit PRO režim pro video, je terčem velmi ostré kritiky. Spekulace tvrdí, že se jedná o chybu na kterou Samsung ve snaze o rychlé vydání Pie zapomněl,  také se prostě nelíbí přiblížení rozložení k iOS. Je to třeba záměr,  jakou tohle má logiku? Třeba přijde vyjádření. Každopádně ať už je to tak, či onak,   podle mě Samsung pod tíhou kritiky sjedná nápravu. 

Navigator

Buďto to jsou pozůstatky ze starých systému a nebo, což je podle mě pravděpodobnější, funkce se budou postupem času vracet. Řekl bych, že Samsung prostě nezvládl všechny funkce odladit do vydání Pie. Je to vidět například na rámečcích ikon, které v uživatelsky přístupném nastavení nejsou, ovšem romka toto nastavení obsahuje. Aktuálně lze zapnout, ale One UI na ni nereaguje. Je ale dost možné, že se prostě tato funkce s nějakou vyšší verzí One UI vrátí. Screenshot_20190126-172550_Settings.jpg
Myslím, že Samsung již letos nechtěl být terčem kritiky za velmi dlouhé nasazování nové verze Androidu, tak si prostě pospíšil a někde je to samozřejmě znát. Přeci jen předloňská vlajkovka S8 dostala Oreo až někdy v Březnu a to změny z Nougat na Oreo rozhodně nebyly tak výrazné.
Někdo kdo měl někdy něco od Applu, jako např. já iPad, ví, že tam je tato praxe běžná. Majoritní update nemá takřka cenu instalovat, nevlastníte-li nejnovější zařízení. Pak je to většinou co chvilka nějaká ta záplata.

Explorer

Toto bude samozřejmě jen otázkou času kdy to Samsung navrátí či odstraní.

My co máme přístup pouze k normální verzi, nic nezjistíme. 

Děkuji ale za info a souhlasím s tímto návrhem, že to Samsung nestihl.

Superuser I
Superuser I

Já  třeba video vůbec netočím, ale uznávám, že tahle změna je velice nepříjemná a rozložení v předchozí verzi uživatelsky přívětivější a jsem pro sjednání nápravy.