Wsparcie

Open search

Samsung Galaxy S9/S9+ o tym jak ważny jest fizyczny kontakt z telefonem przed podjęciem decyzji o zakupie

Explorer

Dowiedziałem się dzisiaj (Poniedziałek) w jednym ze sklepów z elektroniką, że dostaną wersje demonstracyjne telefonów S9/S9+ dopiero za kilka dni.

Wielka szkoda.

Zirytowałem się, gdyż terminy dotyczące przedsprzedaży, dostawy, odkupu starego telefonu wraz bonusem 400 zł nie są specjalnie długie, a zainteresowanie jak Wam już pisałem w innym temacie jest ogromne.

Na szczęście sprawdziłem później w Internecie, że to nie Samsung jest winny opóźnieniom, gdyż inny sklep (jeden z wiodących na rynku sieciówek będzie mieć na wystawie S9/S9+ już jutro! (wtorek) :-) ). Pozostałe sklepy nie podały takiej informacji na stronach. Widocznie nie wszystkie potrafią dopilnować istotnych rzeczy.

Rozmawiając z częścią klientów w sklepie oraz z tymi znajomymi, którzy są sceptycznie nastawieni do nowego flagowca Samsunga mówią, że skoro wymiary/proporcje serii 9 mają być takie same jak serii 8, to nie warto ich zdaniem zmieniać telefonu.

Nie zgadzam się, bo wymiary wymiarami, a są przecież są też podzespoły, nowe funkcje itd.

Co do rozmiarów telefonów, to jednak istny strzał w dziesiątkę z proporcjami urządzeń - w końcu Samsung serii 8 świetnie leży w kieszeni od spodni. Próbowałem w sklepie i wypada rewelacyjnie (na moją prośbę odłączono urządzenie od przewodu zabezpieczającego przed kradzieżą). Można swobodnie chodzić, a i do ręki świetnie jest urządzenie dopasowane. Ergonomia wprost celująca!

Dla sceptycznych i nieprzekonanych warto by było umożliwić porównanie S8/S8+ i S9/S9+ w akcji.

Mam zasadę, że generalnie nie kupuję kota w worku, lubię w jednej ręce mieć starszą generację, w drugiej nowszą i porównuję, jak leży dany telefon, co się zmieniło, jak wyglądają zdjęcia, jak szybki jest autofocus, czy telefon nie wypada z dłoni, jak w praktyce działają nowe funkcje.

Niestety nie mam informacji poza jednym popularnym sklepem sieciowym kiedy będą dostępne Galaxy S9/S9+, a pamiętajcie że terminy, o których wspomniałem na początku lecą. Im wcześniej zamówimy dziewiątą serię tym lepiej; wtedy można spać spokojnie. Świetna okazja kusi ale jednak nie chciałbym zamawiać zanim nie dotknę tego nowego cudeńka od Samsunga.

Oby znalazło się dużo innych sklepów, które już od jutra będą w posiadaniu Galaxy S9/S9+.

W moim imieniu i w imieniu moich znajomych - osób niezdecydowanych uprzejmie proszę aby ktoś z Państwa odpisał na niniejszy post odpowiadając na pytanie czy będzie można jutro w większości sklepów elektronicznych sprawdzić na wystawie działanie nowych Galaxy i przede wszystkim na co zwrócić uwagę trzymając starszą i aktualną wersję w ręku, które funkcje na pewno porównać - aby nic nie umknęło.

Dziękuję i przepraszam jeśli przynudzałem Państwa długim wywodem

1 ODPOWIEDŹ 1
KrzysiekK Moderator
Moderator

@EYS

Obecnie możesz sprawdzić nowe modele we wszystkich placówkach Samsung Brand Store. Jeśli w Twojej miejscowości sklep jest dostępny, zachęcam do odwiedzin i przetestowania Galaxy S9.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like