Wsparcie

Open search

S9+ - utrudnienia w wysłaniu sms i zrywaniem połączeń

First Poster

Witam. Dostałem S9+ 8 marca. Niestety 9 marca musiałem złożyć reklamację gdyż był problem z wysyłaniem SMS-ów (wykrzyknik czerwony i napis "nie można wysłać wiadomości. Sprawdź wiadomość i spróbuj ponownie") Drugi problem dotyczył gdy ktoś próbował się do mnie dodzwonić, zamiast sygnału słyszał "Abonent czasowo niedostępny, proszę spróbować później" Odesłałem go do serwisu. 12 marca w poniedziałek zabrał kurier S9+ i dziś tj. 27 marca przywiózł. Była wymieniana płyta, jak się okazało była uszkodzona. Tylko, że nadal ten sam problem występuje. Karta nano sim jest dobra nawet wymieniłem ją na nową w PLAY. Na Samsung galaxy S3 działa bez problemu. Internet wyłączony mam w S9+. Więc gdzie leży problem?

185 ODPOW. 185
Superuser II
Superuser II
Sprawdziłbym poprawność autokonfiguracji punktów dostępowych operatora z tą, którą operator w tym przypadku Play zaleca na swojej stronie. W przypadku rozbieżności, wykonałbym ręczną aktualizację ustawień.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Autokonfiguracja nie pomogła, a jak byłem w Play to też nic nie zrobili bo S9+ był kupowany na stronie sklepsamsung.pl

edit: Złożyłem reklamację ponownie.  I znów 1-2 dni u mnie, a 2 tyg w serwisie.

Superuser II
Superuser II
Jak to Play nie pomógł? Korzystasz z ich sieci i usług, więc powinni pomóc Ci poprawnie skonfigurować.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

No tak, ale jak mówiłem stwierdzili że to nie był u nich kupowany to nie mogą nic zrobić.

Pytanie kolejne, czy w menadżer kart sim ma być tak jak na zdjęciu? "nieznane"
Dane komórkowe wyłączone ale do wysłania SMS nie potrzebne.
W Play jedynie powiedzieli mi że to może być uszkodzona antena. Ale kto to wie...
Mam nadzieję że jak za  2 - 3 tyg. wróci z naprawy okaże się że wszystko jest dobrze. Już wolałbym w Play kupić S9+ z tym że najpierw muszę mieć zwrot kosztów. Z tym że minęło już 10 dni i pewnie nic z tego, chociaż u mnie telefon był znacznie krócej. No nic zobaczę co będzie za miesiąc. Dam im jeszcze jedną szansę na naprawę.

Screenshot_20180309-110824_SIMcardmanager.jpg

Superuser II
Superuser II
Ale co ma zakup telefonu do pomocy przy prawidłowej konfiguracji punktu dostępu operatora (APN) któremu płacisz abonament? Obawiam się że nie potrafią tego zrobić i dlatego tak niemądrze odpowiadają.
Ustawienia na sreenie masz poprawne.
Poszukaj na stronie Play danych do konfiguracji i sprawdź, czy telefon zaczytał je poprawnie.

Pathfinder

Niestety mam s9+ z play z brandem i po aktualizacji arc5 mam problem ze zrywaniem polaczen telefonicznych w losowych momentach. Z tego co czytalem, problem globalny....co robic?

First Poster

Ja dodam, że zrobiłem drugą reklamację. A jeżeli przyjdzie dalej w takim stanie to będę żądał zwrotu pieniędzy. Nie może tak być że 1 dzień u mnie, a 2 - 3 tygodnie w serwisie.

W sumie też się zastanawiałem żeby kupić w Play S9+, ale widzę, że problem podobny. A jak z smsami ? Też jest jakiś wykrzyknik czerwony, że nie można wysłać smsa?

Pathfinder

Chyba był problem z siecią bo od południa wszystko zdaje się być ok.  Ponadto wczoraj kolega też mowil o problemach z siecią play i tymi samymi objawami na iphone

Superuser II
Superuser II
Nie wiem w jaki czasie wyrobią się operatorzy, ale właśnie pojawiła się kolejna aktualizacja (na chwilę obecną tylko XEO), datowana na 21 marca. Kto nie ma brandu niech sprawdzi może problem został usunięty.

Dziwne jest to, że u mnie na wersji bez brandu, współpracującej z SIM od Orange, taki problem się nie pojawił.

Autorzy z największą liczbą like