Wsparcie

Open search

S9+ dual sim,problem z aktywacją

First Poster

Witam wszystkich serdecznie.Niedawno kupiłem żonie telefon samdung s9+ z dual sim.Mam problem z włączeniem tej funkcji.Zawsze wyskakuje mi jakiś błąd gdy próbuje tą funcję uaktywnić.Więc sprawa wygląda następująco.W slocie sim 1 mam wlożoną kartę sim z numerem szwajcarskim CH,która to jest główną używaną przez nią.Tam jest ustawione przekierunkowanie na pocztę głosową gdyby nie mogła odebrać itp.w drugim slocie ma włożoną kartę z numerem polskim PL,i chciałbym żeby ten numer był również aktywny ale bez żadnych przekierowań.Zeby służył do tego by odbierać sms i rozmowy.Teraz nie działa on wogóle ,pisze że tylko połączenia alarmowe działają.Jak to mam ustawić?

Podsumowując,numer szwajcarski ma służyć jako główny jako że tu przebywamy,czyli dzwonienie sms i internet,a polski tylko po to żeby przychodziły do niej smsy (jak z banku na przykład) i gdyby ktoś z polski próbował się skontaktować.Ustawiłem już że sim 1 CH ma służyć jako główna,dodałem oba  numery do działania dual sim,jadnak przy każdej próbie aktywacji wyskauje jakiś błąd.Wszelka pomoc i sugestie jak się z tym uporać są mile widziane.

2 ODPOW. 2
Legend

@LearnMeHow Czy polska karta SIM działa na pierwszym slocie normalnie ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Highlighted
Superuser II
Superuser II

A czy na SIM PL jest aktywny roaming? Bo wszystko wskazuje na fakt, że polska karta nie uzyskuje dostępu do usług szwajcarskich operatorów.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like