Wsparcie

Open search

S9+ downgrade z Pie do Oreo

Superuser II
Superuser II

@Piterski203 pewnie, że bym mógł.  Niestety to oficjalne forum i nie możemy tu propagować i opisywać działań niezgodnych z zapisami karty gwarancyjnej. 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

@Szewcu72 Rozumiem, więc przenieśmy rozmowę gdzieś indziej. Chętnie dowiem się, jak to "bezkolizyjnie" zrobić

First Poster

Ja mam galaxy s8.  Kupiłem dla aparatu, niezawodności oraz.... nagrywania rozmów.  Taki elektroniczny dyktafon. Była to dla mnie ogromna wygoda i udogodnienie. Niestety, zasady użytkowania urządzenia zmieniły się i sprzęt przestał być użyteczny w mojej pracy w bardzo dużym stopniu. Ja dlatego potrzebuję downgrade-u. Nawet kosztem  gwarancji.

Superuser II
Superuser II

@Bart7804 no przecież nikt na oficjalnym forum producenta nie poda ci informacji jak przeprowadzić działania naruszające zapisy gwarancji. 😎 😉

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

Rozumiem pana. Po prostu spłacam raty za coś, co nagle przestało działać, BO TAK. Tak się nie postępuje. A chciałem napisać, czemu downgrade. 

Poza tym uwypuklam poważny problem. Nagrywanie uratowało mnie przed krzywoprzsięstwem w sądzie.

Superuser I
Superuser I

@Bart7804, nie tylko telefony Samsung utraciły możliwość nagrywania rozmów począwszy od wersji systemu Android Pie. Decyzja o wycofaniu tej funkcji z najnowszej wersji systemu została podjęta przez Google.

First Poster

Tak, rzeczywiście.  Tyle, że powinienem mieć !prawo do downgrade-u. Tak mi się przynajmniej wydaje. Tyle może firma Samsung dać. Mieliby mnie z głosy, na moje własne życzenie.

Nie lubię, jak ktoś obcy dba o moją cnotkę na siłę.

Superuser I
Superuser I

@Bart7804, zachęcam do przeczytania informacji prawnych dotyczących firmy Samsung (Ustawienia > Telefon - informacje > Informacje prawne). Nie analizowałem wnikliwie wszystkich zapisów Umowy EULA pomiędzy użytkownikiem i firmą Samsung, ale punkt nr 4 umowy opisuje aktualizacje:

Samsung może udostępniać Użytkownikowi ewentualne aktualizacje, uaktualnienia, uzupełnienia i dodatki do oprogramowania Samsung, w tym poprawki usuwające błędy, uaktualnienia i aktualizacje usług (w całości lub części) oraz usprawnienia i poprawki funkcyjne, i może też usuwać Oprogramowanie Samsung (w tym całkowicie nowe wersje), (łączie "Aktualizacje") po dacie przekazania Użytkownikowi pierwotnej kopii Oprogramowania Samsung

Podejrzewam, że technicznie nie ma żadnych ograniczeń technicznych do przygotowania opcji cofnięcia wersji oprogramowania. Pamiętaj jednak, że starsze wersje systemu nie są wspierane ani rozwijane a dodatkowo mogą być bardziej podatne na zagrożenia ze względu na brak aktualizacji poprawek bezpieczeństwa. Domyślam się, że powodów dotyczących braku funkcji cofnięcia oprogramowania w systemie jest znacznie więcej.

Autorzy z największą liczbą like