Wsparcie

Open search

S9+ downgrade z Pie do Oreo

ROZWIĄZANE
Navigator

Hej,
Tak z ciekawości, czy Hard Reset lub Soft Reset wykonany na S9+ po uprzednim
zainstalowaniu Pie przywróci do wersji Android Oreo 8.0 ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

@przemaser, użytkownik nie ma żadnej możliwości oficjalnymi sposobami powrócić do poprzedniej wersji systemu. Być może taką możliwość posiadają punkty serwisowe. Możesz śmiało wykonywać hard oraz soft reset 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
17 ODPOW. 17
Highlighted
Superuser II
Superuser II
Nie, to tylko czynności pozwalające na przywróceniu telefonu do stanu bezpośrednio po instalacji, czyli jego ponownej konfiguracji ale z system który mamu obecnie zainstalowany lub zwykłego ponownego uruchomienia tak jak byśmy wyjeli baterię w starszych modelach.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@przemaser, użytkownik nie ma żadnej możliwości oficjalnymi sposobami powrócić do poprzedniej wersji systemu. Być może taką możliwość posiadają punkty serwisowe. Możesz śmiało wykonywać hard oraz soft reset 

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Navigator

Dowiedziałem się, że w autoryzowanym serwisie  taki zabieg jest technicznie niemożliwy do wykonania.

Superuser I
Superuser I

@przemaser, w takim wypadku trzeba liczyć na pomoc forumowych specjalistów. Niestety nie wiem czy taki zabieg jest możliwy do wykonania w warunkach domowych.

Superuser II
Superuser II

@przemaser technicznie jest możliwy, ale nie po to sprzęt jest aktualizowany do nowszej wersji, aby później serwis wykonywał downgrade. Zgodnie z wytycznymi, każdy sprzęt wychodzący z serwisu ma go opuszczać z aktualną wersja systemu przewidzianą dla danego modelu.

Raczej żaden serwis się nie podłoży.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Nie da sie oficjalnie przejść z p do oreo, tyle że istnieją również rzeczy nie oficjalne a te pozwalają na takie i inne rzeczy bez żadnego problemu z wykonalnościa . 

Jako że to oficjalnie nie jest miejsce na to napisze tylko 1 słowo: TWRP.

Ale taka operacja na S9+ to mając na uwadze nowe możliwości rozwoju i korzyści płynących z ich użytkowania oryginalnego systemu Samunga dla osób nie zainteresowanych lub nie posiadajacych wiedzy kompletnie nic nie wprowadzajaca nowego lub innego do normalnego uzytkowania , zbedna operacja .

Tylko dla osób zainteresowanych i w temacie , ale operacja powrotu do oreo jest jak najbardziej wykonalne. 

Superuser II
Superuser II

@N81 no to "doradziłeś" innym. 

Użyłeś zwrotu TWRP, ale nie wyjaśniłeś, że takie działanie to instalacja customowego recovery, a to powoduje podniesienie flagi KNOX, czyli utratę gwarancji. Jak później pomożesz osobom, które z twojej porady skorzystają? 

Po takim działaniu nie ma już powrotu do oficjalnego statusu na urządzeniu i co wtedy?

Ja powiem, że są metody, prawie oficjalne, pozwalające na downgrade, bez utraty gwarancji. 

First Poster

Jakbyś mógł ją tu opisać, to będę wdzięczny

Pozdrawiam

Big Cheese

@Piterski203Jeżeli można wiedzieć to, dlaczego chcesz powrócić do Oreo ?

Autorzy z największą liczbą like