Wsparcie

Open search

Przedni aparat w s9+

First Poster

Witam,

macie też taki problem, że po ostatniej aktualizacji systemu maksymalna rozdzielczość aparatu przedniego jaką można ustawić to 5,2 Mpx a nie 8 Mpx jak były kiedyś?

14 ODPOW. 14
Legend

@lukasz123  Czy robiłeś wipe cache partition ? A poza tym mamy już taki temat na tym forum mogłeś się do niego dopisać.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Nie nic nie robiłem z telefonem

Legend

@lukasz123 Może pokaż czego Ci brakuje ? Czy zerowałeś ustawienia ?

Screenshot_20190714-151908_Camera.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Oczywiście że zerowałem. Brakuje mi, że znikła rozdzielczośc aparatu przedniego 8 Mpx, kiedyś była, maksymalna jaką można ustawić to 5,2 i mniejsze, aparat 8 Mpx a w opcjach 5,2 Mpx, kiedyś bylo 8 a teraz jest 5,2 najwięcej

Hotshot

@lukasz123  U mnie dostępne są  następujące opcje dla aparatu  przedniego:Screenshot_20190714-163931_Camera.jpg

First Poster

Właśnie o tym pisze, kiedyś byla jeszcze opcja 8 Mpx, teraz tylko 5,2. To po co aparat ma 8 wbudowaną soczewkę 8 mpx skoro teraz zrobi tylko 5,2 Mpx?

Hotshot

@lukasz123  Rzeczywiście nie zauważyłem tego wcześniej. Tak nie powinno być.  Wygląda to na błąd po ostatniej aktualiacji, zarówno na S9 jak i Note 9.  

Możesz zgłosić błąd przez aplikację Samsung Members, ja ze swojej strony również zgłoszę.

DamianK Moderator
Moderator

@lukasz123  @PrzemekM możecie anulować zgłoszenia zrobione w Members.

Kąt 'widzenia' przedniego aparatu został zmniejszony po aktualizacji do Android Pie. Obecnie aparat z przodu przechwytuje mniejszy zakres obrazu (czego efektem są zdjęcia, na których twarz jest nieznacznie bliżej, niż przed aktualizacją), dlatego też po zmianach rozdzielczość zdjęcia to około 5,2 MPix. Nie jest to błąd, a po prostu zmiana koncepcji funkcjonowania przedniego aparatu.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED