Wsparcie

Open search

Problemy z quick chargem w S9+

ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam. Jestem od końca lipca szczęśliwym posiadaczem telefonu Samsung Galaxy S9+. Od jakiegoś czasu (od tygodnia) mam pewne problemy z szybkim ładowaniem telefonu. Podpinam do ładowarki, działa. Wezmę telefon i tylko zdążę obrócić w pozycję poziomą to po jakimś czasie telefon przełącza się na wolne ładowanie bądź przestaje działać a jak docisnę ładowarkę mimo, że jest dociśnięta to szybkie ładowanie powraca. Gdy nie ruszam telefonu albo wezmę na chwilę żeby sprawdzić powiadomienia, jest ok. Rozmawiałem o tym z 2 znajomymi i jeden mi powiedział że to wina softu bo ma tak od 2 tyg i wyczyszczenie portu alkoholem nie pomogło a drugi mówił, że to wina kabla i gdy zmienił na kabel firmy Hama to problem minął. Pytanie brzmi takie: czy rzeczywiście to może być wina softu, czy może pora wymienić kabel bo jak dla mnie żeby port ładowania miał brud po 0.5 miesiąca używania telefonu to trochę podejrzane gdyż sprawdzam co jakiś czas jego poziom zabrudzenia i nic tam nie ma. 

Z góry dziękuję za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Apprentice

Naprawiłem problem. Nie wiem jak to możliwe ale problemem był case silikonowy który blokował mi lekko wejście do ładowarki 

11 ODPOW. 11
Legend

@maciek447  Czy masz taki soft G965FXXU6CSG8 ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

S9+.jpg

Brand z Plusa

Legend

To pozostaje Ci poczekać na kolejną aktulizacje dla brandu z Plusa dla XEO już było ich trochę 

Przechwytywanie.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Dla mnie magią jest to że mój kolega ma też brand z Plusa a ma poprawki z czerwca a ja nadal mam z maja

Legend

Dla S9+ w sieci Plus http://doc.samsungmobile.com/SM-G965F/PLS/doc.html

Przechwytywanie.PNG

Superuser I
Superuser I

@maciek447, jeżeli masz możliwość to sprawdź ładowanie na innym kablu. Być może wystąpił jakiś problem z Twoim obecnym kablem.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Legend

@maciek447  napisał(a):

pomogło a drugi mówił, że to wina kabla i gdy zmienił na kabel firmy Hama to problem minął. Pytanie brzmi takie: czy rzeczywiście to może być wina softu, czy może pora wymienić kabel bo jak dla mnie żeby port ładowania miał brud po 0.5 miesiąca używania telefonu to trochę podejrzane gdyż sprawdzam co jakiś czas jego poziom zabrudzenia i nic tam nie ma. 

Z góry dziękuję za pomoc.

@maciek447  Jak sam napisałeś że zmiana kabla na inny "HAMA"problem ustąpił wię raczej nie jest to problem z softem.

Apprentice

Mogło pomóc ale nie jestem pewien czy u mnie by pomogło.

A co do sprawdzenia innym kablem... To już wiąże się i tak z zakupem bo nie posiadam 2 kabla USB C 

Superuser I
Superuser I

@maciek447, możesz podjechać do serwisu żeby sprawdzili port USB oraz ładowanie na innym kablu. Jeżeli na innym kablu ładowanie będzie działać poprawnie to od razu kupisz nowy, oryginalny kabel.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Autorzy z największą liczbą like