Wsparcie

Open search

Problem z telefonem - gniazdo USB

Apprentice

Cześć,

mam problem ze swoim samsungiem S9 - otóż po podłączeniu kabla ładowarki nie zawsze się laduje telefon - natomiast zawsze pojawia się wręcz migajacy zmieniajacy się co sekundę komunikat "Podłączono złącze USB" " Odłączono złącze USB"

telefon głównie ładowany jest bezprzewodowo ale jestem na wyjeździe i muszę korzystać z ładowarki standardowej.

W trybie awaryjnym to samo, jakieś pomysły czy od razu cisnąć samsung guard po powrocie z delegacji ?

4 ODPOW. 4
Superuser I
Superuser I

@MathKaczy, na początek spróbuj przeczyścić port USB. Jeżeli masz możliwość to sprawdź działanie ładowania na innym kablu. Możliwe, że port uległ uszkodzeniu, ale warto sprawdzić inne możliwości przed podjęciem innych działań związanych z wymianą lub naprawą urządzenia.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

czyszczenie w jaki sposób dokładnie

wydaje mi się że na wszystkich kablach mam taką sytuację 

zauważyłem że ładowarka czy laptop ładują podobnie, przez kilka minut migający komunikat, czasem nawet miganie ekranu - ładuje/nie ładuje , po jakimś czasie spokój i normalna praca. 

rozumiem że jesli czyszczenie nie pomoże - reset do fabrycznych i jeśli to nie pomoże wizyta w serwisie ?  czy kontakt z guard i wymiana urządzenia od ręki ?

do końca marca jestem za granicą więc mam ogromną nadzieję że nie padnie mi to do końca :( 

Superuser I
Superuser I

@MathKaczy, odnośnie czyszczenia portu USB to niestety nigdy takiego zabiegu nie wykonywałem więc jeżeli chcesz spróbować to zachęcam do zaczekania na konkretne wskazówki innych forumowiczów. Jeżeli żadna ze wskazówek nie rozwiąże problemu to konieczna będzie wizyta w serwisie lub wymiana urządzenia. Odnośnie ścieżki reklamacyjnej wybór należy do Ciebie. Przed skorzystaniem z usługi Guard zachęcam do przeczytania regulaminu.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

@MathKaczy jeżeli chodzi o czyszczenie, to port można potraktować sprężonym powietrzem, ale ostrożnie i rozsądnej odleglości. Wszystko zależy od ciśnienia.

Dodatkowo możemy  zastosować drobny i miękki pędzelek nasączony alkoholem izopropylowym.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like