Wsparcie

Open search

Problem z głośnośćia podczas rozmowy

Navigator

Od niedawna jestem posiadaczem modelu Galaxy S9 (Android 9) i zauważyłem pewien problem, który mnie strasznie irytuje.

Mój telefon podczas wykonywania i odbierania połączeń za każdym razem ma ustawioną głośność w słuchawce (glośność podczas romowy) na 100%, co jest bardzo kłopotliwe bo całą rozmowę telefoniczną słychać do okoła, a i ucho więdnie od tak wysokiego poziomu dzwieku. Oczywiście w czasie rozmowy, mogę zmniejszyć głośnośc w słuchawce za pomocą przycisku "Volume down", ale i tak podczas kolejnej rozmowy telefonicznej głośność w słuchawce ponownie jest ustawina na 100%... i tak za każdym razem. Czy jest jakiś sposób żeby na stałe ustawić poziom głośności podczas rozmowy?

Dodam, że w ustawieniach telefonu mozna ustawić wszystkie inne dzwieki telefonu, tj. dzwiek dzwonak, powiadomień, mediów i systemu i ustawione poziomy tych dzwieków telefon pamięta. Natomias nigdzie w ustawieniach  telefonu nie znalazłem opcji ustawinie pozomiu dzwieku w słuchawce... oczywiście poza momentem wykonywania połączenia telefonicznego, ale tego ustawienia mój telefo najwyrazniej nie chce zapamiętać.

5 ODPOW. 5
Superuser I
Superuser I

@stawik, sprawdziłem i siła głośności podczas rozmowy powinna zostać zapamiętana przez telefon. Na początek spróbuj wyłączyć oraz ponownie włączyć telefon. Sprawdź również czy problem występuje w trybie bezpiecznym. Czy problem występował od nowości czy pojawił się po aktualizacji do Android Pie?

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Navigator

Dziekuję za szybką odpowiedź. Telefon kupiłem niedawno i od razu po pierwszym uruchomieniu zaktualizowałem go do Androida 9 i dla pewności przywrócilem ustawienia fabryczne - także mozna powiedzieć, że od samego początku telefon działa na androidzie 9. Przyznam, że nie wiem kiedy wystapił problem, ponieważ wcześniej  nie zwracałem na niego uwagi i dopiero niedawno go zauważyłem.

Ponowne uruchomienie telefonu nie pomogło - głośnośc w słuchawce cały czas była na 100%.

Ale korzystając z twojego odnośnika do trybu bezpiecznego, zaciekawiła mnie opcja Soft reset, którą wykonałem i ... chyba pomogło. Na szybko wykonałe dwa połączenie i wyglada na to, że poziom głośności w słuchawce jest juz zapamiętywany.

Będę dalej monitorowął zachowanie mojego telefonu i jak mu się ponownie pogorszy to na pewno tu napiszę.

Dzieki za pomoc

Superuser I
Superuser I

@stawik, nie ma sprawy! Poszedłeś o krok dalej i udało się rozwiązać problem. Gdyby moje poprzednie wskazówki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu to właśnie zaleciłbym wykonanie soft a następnie hard reset 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster
W moim Note9 jest tak, że głośność podczas rozmowy jest domyślnie ustawiona na około 60%. Nie wiem jak ustawić aby zawsze była na 100%. Potrzebuje tego podczas rozmów z podłączonym po BT intercomem motocyklowym.
Superuser I
Superuser I

@TomWoz, czy ręczne zwiększanie głośności nie jest zapamiętywane? Spróbuj odznaczyć w ustawieniach Bluetooth opcję Synchron. głośność mediów. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Połączenia > Bluetooth > trzy kropki > Zaawansowane. Niestety nie jestem pewny czy to pomoże rozwiązać Twój problem.

Autorzy z największą liczbą like