Wsparcie

Open search

Problem z aparatem - prześwietlone zdjęcia przy sztucznym oświetleniu

Superuser II
Superuser II

@stawik @Beata881 refleksy w czasie fotografowania pod źródło światła zawsze będą się pojawiać nawet w dzień, o ile jest to silne źródło światła. Przy słabych punktach świetlnych nie powinny się pojawiać. Specjalnie zrobione teraz.20190217_192655.jpg

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Niestety u mnie refleksy pojawiają sie na każdym zdjęciu zrobionym wieczorem i nie ma znaczenia czy fotografowane źródło światla jest silne czy słabe. Do tej pory nie udało mi sięwykonać ani jednego zdjęcia wolnego od tego efektu, mimo najszczerszych chęci.

Nie wiem czy widziałeś film innego użytkownika galaxy S9, który znalazłem na angielskiej wersji "samsung community".

https://www.youtube.com/watch?v=EaG5nYfZggw&feature=youtu.be

Na w pełni sprawnym telefonie mógłbym zaakceptować występowanie refleksów od bardzo jasnej lampy znajdującej się centrum ujęcia, ale refleksy od lamp znajdujących sie daleko w tle juz raczej nie świadczą o prawidłowej pracy aparatu.

Identyczny efekt występuje w moim telefonie, co zresztą widać na zdjęciach, które zamieściłem na początku tego wątku. 

Podobnie wyglądają zdjęcia zamieszczone przez Beata881, a zwłaszcza ostatnie zamieszczone przez nią zdjecie (wykonane w nocy). Według mnie takie zachowanie aparatu w telefonie nie jest prawidłowe, co zresztą potwierdzili pracownicy serwisu samsunga w którym byłem w ostatni piątek, po tym jak obejrzeli wszystkie moje nocne zdjęcia.

PS. zazdroszczę ci tego, że posiadasz telefon wolny od wad... naprawdę

Explorer
PS2. Przez ponad 2 lata używałem modelu Galaxy S7 i nie miałem takich problemów. Generalnie nie miałem żadnych problemów z fotografią nocną.
Superuser I
Superuser I

@stawik, poszedłem specjalnie zrobić kilka zdjęć testowych Note9 i u mnie również występują takie refleksy. Poniżej załączam dwa przykładowe zdjęcia. Wygląda na to, że to normalne, jak zauważył @Szewcu72, w momencie kiedy fotografujemy silne źródło światła. Wykonałem zdjęcie z łagodniejszymi źródłami światła i nie pojawiły się refleksy lub były bardzo słabo widoczne.

Lampy-1.jpg

Lampy-2.jpg

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Navigator

Wymienili mi aparat  a przeswietlenia nadal sa. Co robic?

Navigator

W sumie z tego co zapoznalam sie z co mowią fotografowie to calkiem normalne zjawisko. Malo tego mam dwa inne telefony w domu, fakt starsze bo starsze ale wszedzie jest to tak samo widoczne. Moze troche mniej bo gorsze aparary a w samsungach jest to widoczne bardziej bo aparat jest lepszej jakosci. Wiec chyba wychodzi na to ze wymienilam dobry aparat na dobry ehh

Superuser II
Superuser II

@Beata881 kilka razy już o tym napisałem. W przypadku robienia zdjęć pod ostre źródło światła, poświata zawsze pojawi się na zdjęciu. Takie są prawa optyki. Problem jest tylko wtedy, gdy światło jest bardzo słabe i oddalone a odbicia nadal się pojawiają. Wtedy należy podejrzewać błąd konstrukcyjny, światło odbija się od jednej z krawędzi obudowy obiektywu.

I tak jak napisał kolega @vdsl2, w drugim twoim temacie, nie dubluj wątków. Robi się niepotrzebny bałagan.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Navigator

Przepraszam za zdublowany wątek ale nie ogarniam. 

Superuser II
Superuser II

@Beata881 jak z nami zostaniesz, to ogarniesz.  Tylko zostań. 

Navigator
Zostane mam tylko nadzieje ze juz nie bede miala zadnych problemow chociaz pewnie beda, kurcze mialam tyle lat lg g2 mini i jedyne co to sie cial no i aparat wiadomo :d teraz ten i od razu jakies problemy nie wiadomo o co chodzi
Autorzy z największą liczbą like