Wsparcie

Open search

Problem z aparatem - prześwietlone zdjęcia przy sztucznym oświetleniu

Explorer

Dzękuję za szybką odpowiedź. Najprawdopodobniej kolejny raz spróbuję zgłosić problem do serwisu. Oby tym razem się udało

Pathfinder

Kochani a ja mam tel od paru dni i też myślę że coś ze zdjęciami jest nie tak szczególnie tymi nocnymi  Jakieś plamki się robią dziwne nie wiem czy to odbicie światła czy o co chodzi a księżyca to już w ogóle nie da się zrobić. Ponadto też jak kupiłam telefon to boczne przyciski były dosyć twarde po całym dniu użytkowania już niby ok ale prawy przycisk nie klika tylko tak inaczej chodzi miękko 

I kolejna sprawa to jak włączam aplikacje ytb to mi się rozjaśnia automatycznie tel 

20190215_174831.jpg

20190214_213914.jpg

20190213_203344.jpg

20190216_180709.jpg

20190216_180713.jpg

Legend

@Beata881  A jak wyglądają zdjęcia zrobione w dzień ? czy masz czysty obiektyw aparatu ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Pathfinder

Wydaje się że jest czysty w dzień jest ok chyba że robię bezpośrednio słońca to zielona plamka jest 20190214_114501.jpg

20190214_142923.jpg

Pathfinder

20190216_143718.jpg

20190216_135815.jpg

20190216_135326.jpg

20190214_213501.jpg

Legend

@Beata881  Proponuje Ci żebyś się udała do serwisu tam sprawdzą co się dzieje nie dobrego z twoim aparatem w telefonie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Highlighted
Pathfinder

Czy oni maja mozliwosc sprawdzenia tego na miejscu bez zabierania go  na cale tygodnie?

Legend

@Beata881  Oczywiście że sprawdzają na miejscu przed przyjęciem do naprawy.

Superuser I
Superuser I

@stawik, nie ma sprawy! Koniecznie daj znać jak zakończyła się kolejna wizyta w serwisie.

@Beata881, wygląda na to, że aparat w Twoim telefonie posiada identyczny problem jak u użytkownika @stawik. Jeżeli jest to uciążliwe dla Ciebie to konieczna będzie wizyta w punkcie serwisowym.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Explorer

Zdjęcia wykonane moim telefonem w ciągu dnia również wygldają normalnie, tj. nie widze na nich żadnych refleksów świtlnych. Problem pojwaia sie dopiero, gdy robie zdjęcia wieczorem (załączony tryb nocny w aparacie?) i gdy na fotografowanym obszarze są jakieś źródła światła (np. lampy uliczne, światła samochodów itp. - czy generalnie wszystkie zdjęcia robione po zmroku). Im jaśniejsze źródło światła tym refleksy świetlne są mocniejsze i bardziej widoczne (przy słabych źródłach światła refleksy też są widoczne). Testowałem wszystkie tryby w aparacie i ten paskudny efekt wystepuje w każdym z nich. 

Dodam, że przedmiotowe refleksy świetlne są widoczne na podglądzie, tj. jeszcze przed wykonaniem zdjecia oraz występują na fotografii, tj. już po wykonaniu zdjęcia. 

Z mojego doświadczenia wynika, że to raczej nie wina aparatu (no chyba, że wymieniono mój wadliwy aparat na kolejny wadliwy aparat) - może szybka chroniąca aparat ma jakąś wadę i odbija powtórnie światło, wcześniej odbite od soczewki aparatu...

Z całej tej rozmowy wnioskuje jednak, że mój problem ten nie jest odosobnionym przypadkiem i dotycz on wiekszej ilości telefonów.

Autorzy z największą liczbą like