Podpora

Open search

Problem s nedostatočním signálom

VYŘEŠENO
First Poster

Mam problem se slabym  signalom na miestach, kde ostatni absolutne problem nemaju, často vypadáva, Môže to byť spôsobene tým že mam eu distribuciu a nie slovenskú?

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Superuser I
Superuser I

Bohužel, to tak může i nemusí být. Mají totiž jinou verzi modemu pro jiné pásma a pak to může blbnout. Setkal jsem se s tím už mockrát, ale to neznamená, že nemůže být problém i v telefonu. Pak je ještě možnost Rootu a nahození české oficiální ROM, spolu s ní se změní i modem. Ale pokud jsi to nikdy nedělal a nemáš zkušenosti, tak na tak drahém telefonu to rozhodně nedoporučuji. Je tam spousta faktorů, kterými si můžeš bricknout telefon nadobro.

Zkoušel si přepnout i na 3G, jestli blbne signál i tam? Máš aktualizováno? (Někdy se aktulaizace nenabízí sami a musíš do nastavení najet ručně) Ještě zkus klasiku bezpečný režim, továrko, abys vyloučil vše ostatní.

9 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 9
Superuser I
Superuser I

Bohužel, to tak může i nemusí být. Mají totiž jinou verzi modemu pro jiné pásma a pak to může blbnout. Setkal jsem se s tím už mockrát, ale to neznamená, že nemůže být problém i v telefonu. Pak je ještě možnost Rootu a nahození české oficiální ROM, spolu s ní se změní i modem. Ale pokud jsi to nikdy nedělal a nemáš zkušenosti, tak na tak drahém telefonu to rozhodně nedoporučuji. Je tam spousta faktorů, kterými si můžeš bricknout telefon nadobro.

Zkoušel si přepnout i na 3G, jestli blbne signál i tam? Máš aktualizováno? (Někdy se aktulaizace nenabízí sami a musíš do nastavení najet ručně) Ještě zkus klasiku bezpečný režim, továrko, abys vyloučil vše ostatní.

Pathfinder

Viděl bych to na ten modem, resp. že nemáš XEZ rom. Ne jedenkrát jsem to řešil. S tím rootem bych to upřešnil. Stačí mít unlocklý bootloader a pak si můžeš flashnout jakoukoli ofiko ROM z dané země, tedy i ČR/SVK. Nepotřebuješ k tomu root, kterým ztrácíš záruku....

Já mám UK verzi a taky mám slabší signál než ostatní, ale není to taková katastrofa viz *#1234# a můj:

Screenshot_20180625-132511_DeviceKeystring.jpg

First Poster

po manuální aktualizaci se problem jevy jako vyřešen

Explorer

Čus lidi , zkoumal jsem to taky, mám koupený telefon z datartu takže cz distribuce i přes to jsem měl většinou slabší signál (1 az 2  čárky, málo kdy byl plný). Zjistil jsem že když nastavim mobilní síť jen na 3g/2g automaticky ,tak už signál je lepší, než když mám zapnutý lte/3g/2g automaticky. Ale stačí to říct jednoduše,  samsung prej má oproti konkurenci huawei naprt přijímač, takže si myslím že to žádný sw nepravý , maximálně tak kde máte hodně špatný signál zkusit jak jsem psal výše. 

Superuser I
Superuser I

Opravdu chceš obětovat 4G za čárku na displeji? Omezuje tě nějak, že máš "jen" 2 čárky?

Explorer

Při dosaženém signálu, bych to neobětoval, ale když jsi v místnosti, kde ostatní mají aspon dvě čárky ( hauwei konkrétně za 6 tisíc momentálně ) a já žádnou a nejde internet, pak přepnu jen na 3g/2g a dostanu se aspon na jednu a internet jde normálně, asi je to namístě Nikdy neremcám , ale u telefonu za 15k za co jsem pořizoval před týdnem  mně mrzí že nezvládá tu nejzákladnější věc, za takový peníze oproti telefonu za 6 tisíc, tak to v celku nasere . A není to jen u mě , samsung má vůbec problémy se signálem co tak čtu na forech. Ale jinak jsem s telefon nad míru spokojený, jen tohle mě docela mrzí. 

Navigator

Pokud nemáš v místnosti žádnou čárku a nejde internet, je to divné. Telefon by měl sám poznat nedostatečný signál, a spadnout do 3G, popř. 2G sítě, podle dostupnosti. Pokud to neudělá, bude někde nějaký problém.
Sám dělám v místech, kde je signál VDF strašný a telefon spadne na 2G sítě (3G díky vyšší frekvenci v místech vůbec není) asi u -117 dBm. Pokud ovšem přepnu do LTE only režimu, telefon je schopný vykázat dobrou rychlost i u -120dBm, dejme tomu kolem 2Mb/s down. Nedokážu si tedy představit, co by donutilo telefon, držet se na LTE tak dlouho (vyjma LTE only módu), že už ani internet nejede.
Nemohu srovnávat s Huawei, nikde kolem žádné nemám, ale lepší síla signálu u nich, bude nejspíš způsobena vyšším vyzařováním. Samsung, Apple atd... se většinou snaží mít i pěkné hodnoty SAR, kdežto čínští výrobci jako Huawei atd... toto většinou neřeší.
Ještě možná jedna poznámka k "čárkám". Je to nic neříkající údaj, který si každy výrobce kalibruje k hodnotě signálu jinak. Mám přímé srovnání telefonu Galaxy S9 a Xiaomi MiA1, kde ve stejném místě, se stejným operátorem (VDF), mají oba telefony signál -114dBm, ovšem na Galaxy S9 je pouze jedna čárka a na MiA1 dvě. Tudíž čárky nic neznamenají, vypovídající je pouze hodnota signálu.

Explorer

Díky za odpověď.  Mám taky síť Vodafone , je pravda že kámoš měl asi jinou síť, to jsem zapomněl vzít v potaz. Díky za vysvětlení že čárky vždy neznamenají vše a vyzařování . 

Highlighted
Superuser I
Superuser I

Zase další bludy ve stylu četl jsem, že Samsungy mají problém se signálem... Sám jsem vlasnil 6 telefonů Huawei včetně Honor, 3 x Samsung za poslední dva roky. Vždy stejná sim, stejné lokality a co se GSM a 4G týká, tak byly telefony vždy nastejno. Ikdyž je pravda, že Huawei ukazuje obdobnou úroveň signálu jako Samsung, ale kvalita hovoru je u něj o poznání horší, i s výpadky, takže čárky na displeji bych neřešil. Druhá věc je citlivost WiFi, kde je Samsung o poznání lepší. Nezapomenu zmínit i mnohem nižší hodnoty SAR u Samsungu. Tak už prosím nešiřte nepravdy o tom, že někdo někdě něco povídal, když to nemáte ověřené.

Autoři s nejvíce přijatými like