Wsparcie

Open search

Powolny czytnik linii papilarnych

Explorer

Cześć,

Posiadam S9 od kilku miesięcy i dotąd nie nastręczał mi trudności. Zauważam problem z czytnikiem linii papilarnych, konkretnie odblokowywaniem ekranu za pomocą tej metody. 

Kiedyś ekran odblokowywał się automatycznie po przyłożeniu palca, teraz jest wyraźny 1,5 sek opóźnienie. Czasem wyskakuje mi komunikat, a bym przetarł czytnik linii papilarnych, choć czytnik jak i palec są czyste.

Czy masz ktoś może pomysł, co mogę zrobić? Nie chcę wykonywać hard resetu.

Pozdrawiam,

8 ODPOW. 8
Big Cheese

@dreamlike  Próbowałeś ponownie uruchamiać telefon? 

Na początek przeprowadź test działania czytnika. W tym celu wejdź w Telefon --> wpisz *#0*# --> wybierz Sensor --> wybierz NORMALSCAN

Superuser I
Superuser I

@dreamlike, możesz również wykonać czyszczenie podręcznej pamięci (Wipe cache partition). Wskazówki znajdziesz w tym wątku. Ten zabieg nie usuwa żadnych danych z telefonu.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

Dziękuję za odpowiedzi

@PrzemekM Test zwraca pozytywny wynik, jest "Passed" w każym punkcie. Ponowne uruchomienie telefonu nic nie dało

@nismo Przeprowadzenie Wipe Cache Partition nic nie dało.

Nie wiem, być może ja sobie rozdmuchuje ten problem, ale jestem przekonany, że sensor działał sprawniej. Wyłączyłem inteligetne skanowanie, żeby zobaczyć czy te dwie metody się nie wykluczają, ale odblokowywanie nie działa szybciej.

Dodatkowo zauważyłem że sensor tak jakby się "tłuści", to znaczy że sam z siebie się staje brudny i wyskakuje komunikat o przetarciu go. Być może jest to wina obecnych temperatur (chociaż przebywam w klimatyzowanych pomieszczeniach), albo wzmożonej potliwości mojego palca Czasem tez jez wibracja, ze zle wprowadzilem palca...

Nie wiem. Spróbuję jeszcze raz usunąć i dodać palca. Ale nie jestem zadowolony z tego jak działa sensor.

Superuser I
Superuser I

@dreamlike, pozostaje jeszcze hard reset, ale pytanie czy warto z powodu nieco wolniejszego odblokowywania telefonu wykonywać ten zabieg. Daj znać czy dodanie odcisków na nowo poprawiło szybkość działania czytnika.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Voyager

Po lipcowej aktualizacji coś się zepsuło z czytnikiem linii papilarnych. Czytnik działa losowo, często nie łapie skanu. Ostatnio zmieniłem wariant oprogramowania z TPL na XEO (sierpniowe poprawki bezpieczeństwa) i skonfigurowałem od nowa telefon. Problem nadal pozostaje a czasami jak wyjmę telefon z kieszeni to mam komunikat o 5 nieudanych próbach odblokowania urządzenia za pomocą czytnika linii papilarnych.

Hotshot

Cześć @patryk_t7,

W ustawieniach nie widnieją funkcje, które odpowiadają za takie zachowanie urządzenia.

Czy przywracałeś urządzenie do ustawień fabrycznych poprzez Recovery Mode? Sprawdź to i nie przywracaj kopii zapasowej w celu weryfikacji. Dodatkowo warto wyczyścić pamieć cache poprzez opcję "Wipe cache partition". Sprawdź poradnik: [Poradnik] Soft / Hard Reset, Tryb Bezpieczny i Wipe Cache Partition

Dodatkowo, bezpośrednio po kilku nieudanych próbach odblokowania ekranu warto zgłosić błąd oprogramowania przez aplikację Samsung Members.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED