Wsparcie

Open search

Podróbki S9+

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Witam. Mieszkam w Łodzi chciałem (z rynku wtórnego) kupić  w prezencie dla syna Galaxy S9+ niestety jest tutaj sporo podróbek, zupełnie nowe komplety lecz bez dokumentów zakupu, choć ostatnio podobno coraz częściej pojawiają się z fałszywą dokumentacją. Jak odróżnić podróbkę od oryginału. Słyszałem że są kody wpisywane z klawiatury po których można stwierdzić na przykład macierzystego operatora czy kraj do którego produkt był przeznaczony do dystrybucji, fałszywki tego chyba nie mają. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Darek

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

Jeżeli chodzi o chińskie podróbki S9, to bardzo łatwo jest je odróżnić po samym wyglądzie:

1png.pngOryginał2pngh.pngPodróbka

3png.pngJakość ekranu. Podróbka vs oryginał

pngpng.pngKrawędzie ekranu Oyryginał vs podróbka

Telefon najlepiej kupować tylko u oficjalnych dystrybutorów. Przy zakupie zwróć także uwagę na pudełko plomby na nim. I tak jak wcześniej wspominał @nismo. Jeżeli cena jest podejrzana, to lepiej omijać tego typu oferty. Przykład:

podrobkas9.JPGPodróbka S9+

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Hotshot

Hej @Kapselek,

Jeśli odpowiedź nismo i kamila jest dla Ciebie satysfakcjonująca kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie" pod wybranym postem. Dzięki temu możesz dać motywację i podziękować użytkownikom

ezgif-1-7856dd9228e5.gif

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

4 ODPOW. 4
Superuser I
Superuser I

@Kapselek, nie miałem nigdy styczności z podróbkami, ale podejrzewam, że takie telefony można rozpoznać nie tylko po numerze modelu czy oprogramowania. Na pewno są różnice w wyglądzie takiego urządzenia oraz w wyglądzie czy działaniu systemu. Oczywiście trzeba wcześniej dokładnie przyjrzeć się oryginalnemu modelowi żeby móc wychwycić ewentualne różnice.

Odnośnie sprawdzenia numerów to można sprawdzić numery AP, CP, CSC oraz Model. Można je wyświetlić wpisując na klawiaturze ciąg znaków: *#1234#. Można również sprawdzić numer seryjny oraz numery IMEI po wejściu w telefonie kolejno do: Ustawienia > Telefon - informacje.

Pamiętaj również, że zbyt niska cena to również może być sygnał, że coś jest nie tak z telefonem. Czasami lepiej dołożyć i mieć pewność, że kupowany telefon jest z pewnej ręki tzn. posiada komplet dokumentów oraz sprawdzone pochodzenie.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

Jeżeli chodzi o chińskie podróbki S9, to bardzo łatwo jest je odróżnić po samym wyglądzie:

1png.pngOryginał2pngh.pngPodróbka

3png.pngJakość ekranu. Podróbka vs oryginał

pngpng.pngKrawędzie ekranu Oyryginał vs podróbka

Telefon najlepiej kupować tylko u oficjalnych dystrybutorów. Przy zakupie zwróć także uwagę na pudełko plomby na nim. I tak jak wcześniej wspominał @nismo. Jeżeli cena jest podejrzana, to lepiej omijać tego typu oferty. Przykład:

podrobkas9.JPGPodróbka S9+

Hotshot

Hej @Kapselek,

Jeśli odpowiedź nismo i kamila jest dla Ciebie satysfakcjonująca kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie" pod wybranym postem. Dzięki temu możesz dać motywację i podziękować użytkownikom

ezgif-1-7856dd9228e5.gif

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED