Wsparcie

Open search

Podłączono/odłączono złącze USB

Apprentice

Tak jak w temacie. Dzisiaj nagle na pasku pokazuje mi się komunikat , że podłączono złącze USB, po chwili, że odłączono złącze USB. Telefon jest nowy, ma 2 tygodnie. Nie wierzę by było to mechaniczne uszkodzenie gniazda.

Jakieś pomysły?

6 ODPOW. 6
Superuser I
Superuser I

@Hateful, czy telefon poprawnie wykrywa ładowarkę oraz podłączenie do komputera? Jeżeli tego typu powiadomienie będzie się pojawiać co jakiś czas to w pierwszej kolejności dobrym pomysłem będzie przywrócenie ustawień fabrycznych. Jeżeli to nie pomoże to konieczna będzie wizyta w punkcie serwisowym.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

@Hateful pierwsze, dodatkowe czynności, które bym wykonał, to czyszcze portu USB. Sprężone powietrze i preparat na alkoholu. Być może dostała się jakas drobinka powodująca zwarcie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Na ten moment problem znikł. Pomogło wymycie telefonu pod bieżącą wodą. Zakładam, że jakiś kurz się dostał do gniazda.

Superuser II
Superuser II

@Hateful przyznam, że dziwny sposób na usuwanie zanieczyszczeń z portu USB  Zalewasz to wodą, która jest bardzo dobrym przewodnikiem, przy już istniejącym zwarciu.

Dobrze, że się udało i woda nie spotęgowała efektu zwarcia.

Dlatego napisałem, że należy użyć sprężonego powietrza i preparatu na bazie alkoholu, aby nie uszkodzić sprzętu.

Miej to na uwadze w przyszłości.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
New Member

Identyczna usterka w a70 i dokladnie ten sam czas posiadania telefonu. 3 dni temu komunikat o wilgoci znajdującej się w porcie USB, a dziś na przemian podłączono/odłączono złącze USB. Byłem dziś w sieci, jutro odsyłam na reklamacje. Podkreśle tylko że telefon nie miał żadnego kontaktu z wodą. A brud? Normalne że się będzie dostawał. To mój nie pierwszy smartfon i tamte bez "cudownych" czujników nigdy nie sprawiały problemu. Gdybym wiedział że ten posiada takowy, na pewno bym nie wziął. Jak dla mnie bardzo korygująca pracę telefonu rzecz. 

Superuser II
Superuser II

@Brylek-93 to że telefon nie miał kontaktu z wodą nic nie oznacza. 

Z tego co mnie uczyli na fizyce 😉 to przy szybkich lub dużych zmianach temperatury może dojść do kondensacji pary wodnej. W połączeniu z drobnym zabrudzeniem w porcie efekt murowany. Proces normalny i naturalny.

Co oczywiście nie wyklucza uszkodzenia samego portu.

Ale jak już wcześniej napisałem, ja w takich przypadkach zacząłbym od przeczyszczenia portu.

A co do czujników. To chyba dobrze, gdy telefon informuje o problemie. Zawsze to lepsze, niż używać uszkodzonego i powiększać proces destrukcji urządzenia.

Autorzy z największą liczbą like