Wsparcie

Open search

POMOCY!Co z tą baterią??

First Poster

Witam czy jest jakiś sposób jak sprawdzić dokładnie co tak pobiera baterię w s9.Telefon mam od czerwca nawet jednego dnia nie wytrzyma...właśnie wrócił mi z serwisu wymieniali baterię.Fla mnie to nic nie dało...Wszystko mam powylaczane co tylko można.. główne aplikacje ,które używam to Messenger I facebook lite.. I trochę Google chrome..bateria mi cały czas znika w oczach...tryb ciemny włączony,powiadomienia powylaczane,,uśpione aplikacje.nawet  tapetę mam czarną...A procenty bateri lecą cały czas...Może jakieś podpowiedzi??Albo pomysły uslysze od was?? 

10 ODPOW. 10
Superuser II
Superuser II

@najemniczka czy przywracasz na telefon wcześniejsze kopie? Co pojawia się na liście aplikacji obciążających baterię?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@najemniczka, warto wyedytować tytuł wątku ponieważ jedno słowo "POMOCY" niewiele mówi o tym czego dotyczy problem.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
First Poster

Zawsze przywracam.Nie chce utracić żadnych danych. Co do tych apliakcji nie wiem czy dobrze rozumiem... z dzisiejszego dnia Chrome,Messenger,youtube,ekran startowy One ul,uslugi Google Play, itp..nic dziwnego. Myślałam, że przy takim telefonie  wszystko będzie okej...a bateria to jedna wielka porazka..procenty znikaja samoistnie.i wszystko mam powylaczane...gdzie wcale tak nie powinno być...Skoro ma tyle możliwości.. 

Superuser I
Superuser I

@najemniczka, zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy co może mieć wpływ na działanie telefonu. Żeby wykluczyć problem z baterią warto wykonać hard reset, ale tym razem bez kopii zapasowej.

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
First Poster

@nismo I wszystko utracę bez tej kopii,???.A przez ten hard reset nie stracę gwarancji?? Ani nic innego??DLA MNIE TO CZARNA MAGIA

Superuser I
Superuser I

@najemniczka, już spieszę z informacjami. Hard reset to przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych wraz z usunięciem wszystkich danych użytkownika. Innymi słowy telefon po tym zabiegu będzie się zachowywał jak podczas pierwszego uruchomienia, w trakcie którego trzeba będzie przeprowadzić wstępną konfigurację. Konieczne będzie ponowne zalogowanie się do kont Samsung i Google oraz zainstalowanie i skonfigurowanie wszystkich aplikacji na nowo. Hard reset nie wpływa na utratę gwarancji i jest polecany w przypadkach problemów z telefonami, w których zawodzą podstawowe wskazówki.

Napisz jakie dane chciałabyś zachować. Na pewno zdjęcia i filmy warto zgrać na komputer lub wysłać do chmury. Część rzeczy jest synchronizowana z naszym kontem i nie jest do tego konieczna kopia zapasowa. Elementy, które są synchronizowane dla wszystkich kont znajdziesz w: Ustawienia > Konta i kopia zapasowa > Konta > wybierz dane konto i sprawdź jakie dane są synchronizowane. Te dane zostaną przywrócone automatycznie po zalogowaniu na wybrane konto.

Podejrzewam, że pojawią się dodatkowe pytania z Twojej strony więc pisz śmiało. Postaram się udzielić kolejnych wskazówek. Przejrzyj również wątek o wykonanywaniu hard resetu, gdzie również znajdziesz sporo przydatnych informacji.

Na koniec napiszę, że jeżeli nie czujesz się na siłach to możesz udać się do serwisu, gdzie taka usługa zostanie wykonana być może w ramach gwarancji czyli bezpłatnie. Tak czy inaczej nie zalecam przywracania kopii zapasowej więc część z powyższych wskazówek okaże się przydatna również jeżeli zdecydujesz się na wizytę w serwisie.

First Poster
@nismo. Telefon wrócił w piątek z serwisu dałam go na gwarancje właśnie z powodu szybkiego spadu baterii. Wgrali mi system od nowa i podobno baterie zmienili...Ja żadnej różnicy nie widzę...wiec dalej ten hard reset wykonać?? No tak głównie zdjęcia i filmy i kontakty są mi potrzebne .
Superuser I
Superuser I

@najemniczka, jeżeli po powrocie z serwisu przywróciłaś kopię zapasową to na Twoim miejscu wykonałbym hard reset. Tak jak wspomniałem wcześniej tym razem nie przywracaj kopii zapasowej. Jeżeli się zdecydujesz na resetowanie to koniecznie daj znać czy po tym zabiegu czas pracy na jednym ładowaniu wydłużył się.

Odnośnie kopii zdjęć i filmów to możesz również skorzystać z komputerowej aplikacji Smart Switch. Kontakty pojawią się automatycznie w telefonie po zalogowaniu na konto Samsung lub Google w zależności od tego gdzie przechowujesz kontakty.

First Poster
@nismo .Spróbuję z tym hard resetem I dam znać.
Autorzy z największą liczbą like