Wsparcie

Open search

Opóźnione powiadomienia

Hotshot

@coper22, zainstalowałem Whats App i przeprowadzę test. Jakie jeszcze aplikacje nie pokazują powiadomień po dłuższym czasie?

Żeby błąd, po przeprowadzeniu analizy przed odpowiedni dział, mógł zostać naprawiony w kolejnej aktualizacji, należy zgłosić tę sprawę poprzez Samsung Members -> Pomoc -> Wyślij opinię -> Raport o błędach.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Apprentice

tak też zrobię. Zauważyłem, że jeszcze telegram. Najcześciej się tak dzieje po włączeniu wifi. Testowałem dzisiaj cały dzień przy włączonych danych komórkowych i nie było problemów. Także nie wiem już sam jaka jest prawidłowość. Na pewno działo się wtedy kiedy dłużej telefon ma wyłączony ekran. 

Navigator

Ja np. posiadam kamerkę IP z możliwością wysyłania powiadomień PUSH na telefon (tzn. na aplikację kamery) w momecie wykrycia ruchu. Warto dodać, że kamerka w momęcie wykrycia ruchu  robi automatycznie 3 zdjęcia i wysyła je od razu na e-maila (w miom przypadku jest to konto gmail, na którym zalogowany jest również mój galaxy S9).

W ciągu dnia kiedy w miare często zerkam na tlefon powiadomienia (push i emial) przychodzą od razu po wykryciu ruchu przez kamerę - wielokrotnie to testowałem. Jednak BAAARDZO często zadarz się, że powiadomienia wysłane przez kamerę (i aplikacje gmail) w środku nocy, czyli w momęcie kiedy śpię i nie korzystam z telefonu, przychodzą dopiero rano, tj. w momencie kiedy odblokuje telefon po praz pierwszy po całej nocy. W tym momęcie dowiaduję sie zarówno z treści wiadomości PUSH, jak i z godziny otrzymania wiadomości e-mail, że wykrycie ruchu nastapiło np. 3 godziny temu, jednak mój telefon przez te przykłdowe 3 godziny nie wysłał miżadnego powiadomienia (nawet powiadomienia o otrzymanej 3 godziny wcześniej wiadomości e-mail).

Dodam, że mam włączona synchronizację poczy, a w ustawieniach aplikacje, zarówno aplikacja kamery jak i aplikacja gmail, są oznaczone jako niezoptymalizowane do oszczędzania użycia baterii.

Ktoś wie o co chodzi i jak można poprawić działanie powiadomień. W przypadku pracy kamery IP wykrywającej ruch, otrzymywanie szybkich powiadomień jest kluczową właściwością tego sprzętu.

Zalóżmy, że kamera wykryła w środku nocy ruch spowodowany przez wlamywacza. W takim przypadku kluczowe jest otrzymanie szybkiego powiadomienia na telefon i podjecie szybkich działań. Co mi po powiadomieniu o włamywaczu, które otrzymam o poranku, kilka godzin po całym zdarzeniu.

Navigator
Dodam jeszcze, że powyższe dzieje się zarówno w momencie korzystania z WiFi jak i danych komórkowych
Superuser I
Superuser I

@stawik, przydatne informacje znajdziesz w tym wpisie. Wynika z niego, że pomocne może okazać się wyłączenie funkcji baterii adaptacyjnej.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Navigator

nismo, dzieki za informację. Wyłącze bateie adaptacyjną (tak sie sklada, że opcje tą mam włączoną) i zobacze co się będzie działo

Superuser I
Superuser I

@stawik, nie ma sprawy. Jestem bardzo ciekawy czy wyłączenie tej opcji rozwiąże problem. Koniecznie podziel się informacją po przeprowadzeniu testów.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer
Mam ten sam problem, występuje i w S8 i Note9 na Pie. Powiadomienia albo przychodzą z dużym opóźnieniem, albo dopiero po wybudzeniu telefonu. Wszelkie tryby oszczędzania baterii wyłączone, włącznie z baterią adaptacyjną.
Superuser I
Superuser I

@Linkyop, wygląda na to, że opóźnione niektóre powiadomienia w telefonach począwszy od wersji Android Oreo to celowy zabieg mający na celu oszczędzanie baterii. Więcej informacji znajdziesz w tej wiadomości pochodzącej z innego wątku.

First Poster

A próbowaliście wyłączyć: wprowadzanie nieużywanych aplikacji w tryb uśpienia. 

bo zrobił mi się podobny problem z radiobudzikiem że za miast o 7 budził mnie o 14 tej. a teraz wszystko wygląda na ok

baterie adaptacyjna też mam wyłączoną 

uśpionych aplikacji nie mam

wyłączonych też nie mam

oszczędzanie danych wył

Autorzy z największą liczbą like