Wsparcie

Open search

Opóźnione powiadomienia

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, sekunda opóźnienia pomiędzy urządzeniami może wynikać z zastosowanego połączenia pomiędzy nimi. Tutaj chodzi o opóźnienia rzędu kilku minut. Czekasz na wiadomość i dopóki nie odblokojuesz telefonu to możesz czekać dalej 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

Oczywiście w Pie, pobobnie jak w Oreo w tzw. trybie bezpiecznym lub jeśli tel. jest ładowany opóźnień w powiadomieniach nie ma.

Minimalne opóźnienie powiadomienia między Galaxy Watch, a Telefonem to norma, najpierw pojawia się na zegarku, a potem na tel. - też tak mam. Jak zauważył @kamil40013 to nie ma nic wspólnego z poruszanym problemem.

Superuser I
Superuser I

@ekstraway, czyli wychodzi na to, że jest jakiś proces odpowiadający za oszczędzanie baterii, który za mocno usypia telefon. W przyszłym tygodniu Note9 prawdopodobnie dostanie aktualizację Android Pie to sprawdzę jak to wygląda u mnie po aktualizacji.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

@nismopodobno w Note9 jest to samo. Tak jak pisałęm wcześniej podobno odpowiada za to agresywny tryb "Doze" którego nie można wyłączyć w ustawieniach. Wygląda na to, że tel. im dłużej uśpiony, tym rzadziej sprawdza, czy nadeszły nowe powiadomienia.

Superuser I
Superuser I

@ekstraway, w ciągu kilku dni powinna być dostępna aktualizacja więc dam znać czy coś się zmieniło. W przypadku Oreo wygląda to mniej więcej tak jak napisałeś.

Mam jednak ciekawostkę. Korzystam na komputerze z aplikacji Dell Mobile Connect, która wyświetla wszystkie powiadomienia z telefonu. Przed chwilą aplikacja na komputerze wyświetliła powiadomienie o nowej wiadomości SMS. Jak zapewne się domyślasz telefon nie poinformował o nadejściu nowej wiadomości. Dopiero po jego odblokowaniu pojawiło się powiadomienie. Z tego by wynikało, że telefon regularnie sprawdza co przychodzi, ale nie powiadamia od razu użytkownika.

Explorer

@nismoto ciekawe. Nie używam takiej aplikacji więc nie sprawdzę jak to jest u mnie. Natomiast zauważyłem inną ciekawostkę. Powiadomienia SMS wysłane z innego nr telefonu przychodzą w miarę szybko, natomiast powiadomienia SMS wysłane przez system np. autoryzacyjne itp. przychodzą z opóźnieniem lub dopiero po wybudzeniu tel.

Superuser I
Superuser I

@ekstraway, to by się zgadzało. Wiadomość, o której pisałem w poprzedniej wiadomości, przyszła z banku ING. Z reguły czekam też na kod z Google.

Explorer

Problem nadal jest i pewno nadal będzie trzeba się przyzwyczaić albo zmienić system bo jest to zwalone przez Google na telefonach innych firm jest podobnie więc albo któraś firma to naprawi albo bedzie tak jak Google to zrobiło.

Superuser I
Superuser I

Ja już się przyzwyczaiłem tym bardziej, że opóźnione powiadomienia dotyczą przede wszystkim wiadomości SMS wysylanych przez systemy (informacje z różnych instytucji czy kody weryfikacyjne).

Explorer

No ja się nie przyzwyczaję bo nie po to kupuję rzeczy do domu które mają mnie informować czy ktoś do domu wchodzi albo czujniki które mają wysyłać powiadomieniami gdy coś się dzieje złego żebym dostawał je od razu a nie po 10 minutach lub gdy podświetlę telefon.  Telefon jest też pracą gdzie powiadomienia o mailu nie raz muszą być od razu aby złapać dobrą ofertę pracy.

Autorzy z największą liczbą like