Podpora

Open search

Nebojte se vyměnit svou zrcadlovku za S9+ !!!

Superuser I
Superuser I

Ahoj, měl bych dotaz. Vím, že na předchozí S7 jsem měl možnost natáčet přední i zadní kamerou současně a obraz byl rozdělen na 2 poloviny. Včera jsem to chtěl udělat na S9 a vůbec jsem tam tuto možnost nenalezl. Jde to? Díky za info

Superuser I
Superuser I

Na tuhle funkci jsem nenarazil ani na S7 s oreem ani na S8 a předpokládám, že S9 na tom bude podobně. Jediná Nokia se tímhle chlubí u pár modelů.

Superuser I
Superuser I

V S7 jsem to docela používal. Byla tam možnost tento režim stáhnout - viz obrázek.

IMG-20181009-WA0001.jpg

Superuser I
Superuser I

ahaa, tohle. Tak to mám vlastně mám i S8. S9 bohužel nemám, tak nevyzkouším :-(Screenshot_20181015-092209_Camera.jpg

Apprentice

Ahoj, tak na tenhle nadpis musim reagovat :-) Vymenit zrcadlovku, za s9+? To nemuze autor, myslet vazne... nema smysl to rozebirat, ale evidentne nema paru, co je a umi zrcadlovka s poradnym objektivem. Ano nefoti spatne, jsem vlastnikem s9+, ale to je asi vse.

Superuser I
Superuser I

Myslím,  že to autor mylel obrazně a nechytal bych ho za slovo. Každopádně,  když jdete s rodinou na procházku,  nemusíte s sebou tahat těžkou a objemnou fototechniku, protože telefony Samsung dokáží vytvořit opravdu hezké fotky pro "běžné" použití i pro tisk formátů 10x15, na kterém sotva poznáte,  čím byla fotka vytvořena,  nepočítám teda portréty s malou HO, kde optika jasně vítězí nad SW

Superuser I
Superuser I

Proč obrazně? Taky jsem dřív lítal jako čert z krabičky, když někdo srovnával mobil a zrcadlo, ale teď říkám jasně: na 99% akcí typu rodinný výlet, vánoční trhy apod. beru mobil a zrcadlovku nechávám doma. A zase do ateliéru samozřejmě beru zrcadlovku. Ale na tohle focení venku je zrcadlovka jen zbytečná zátěž a její hlavní výhoda je velká výdrž baterie

Jasně, když ty fotky srovnáme tak zrcadlovka vyhraje, ale pokud otázku položíme takto: Jsou fotky z mobilu dostatečně dobré pro daný účel? je za mě odpověď: V 90% případů ano.

P.S. Mám doma Nikon D850, kdyby někdo měl pocit, že srovnávím s nějakým entry level modelem

Superuser I
Superuser I

To je správná odpověď od opravdu fundovaného člověka

Apprentice

Velmi spravne.

1. ak situacia vyzaduje "siroke" ohnisko, je prakticky 99% situacii mozne obsiahnut mobilom. Pretoze u 24 mm ani so lepsim sklom na fullframe nebude hlbka ostrosti nejaka mala, ostre bude +- vsetko uz od F4.

2. kolko ludi bude vysledny obrazok vyuzivat na nieco viac nez prezeranie na PC? = 1920*1080 v lepsom pripade, 720p v horsom, 800*600 na FB v nahlade. Bude aspon jeden obrazok na papieri vacsom nez 10*15? Nebude.

Ale.

Na fotenie portretu mam stale svoj fotacik, pretoze ani najlepsi dnesny mobil s 52 objektivmi vzadu a 17 vpredu jednoducho fyziku neoklame. A nejde len o "kvantitu" toho co sa teraz s oblubou nazyva "bokeh" (aj ked to by bolo na dlhsiu debatu) ale najma o kvalitu toho rozostrenia (vynechavam uz diskusiu na temu - ako presne vyhodnoti SW okraje ostreho objektu).

Bonus: foto v horsich podmienkach je z mobilu stale extremne hrozostrasne, maly cip s gigapixelom je cesta do zahuby.

Superuser I
Superuser I

Samozřejmě, je to nadsázka. Ale pokud by někdo jel na dovolenou k moři, kde by stejně fotil seťákem, tak to může bez obav nahradit čímkoliv od Note8, přes S9+ až po Note9. A o tom to mělo být. Já sem dával nějaká porovnání S9+ vs iPhone X vs Nikon D750 a S9+ obstála celkem dobře.

Autoři s nejvíce přijatými like