Wsparcie

Open search

Luźny obiektyw głównego aparatu.

Explorer

Witam. Dzisiaj zauważyłem dosyć dziwny problem. Obiektyw głównego aparatu jest luźny i potrafi się przesunąć o ok 1mm w zależności od tego, jak jest przechylony jest telefon. Ma ktoś podobny problem? 

5 ODPOW. 5
Superuser II
Superuser II
A możesz to zobrazować? Zrobić zdjęcia i wrzucić tu.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

received_1603156809752945.jpeg

received_1603156803086279.jpeg

received_1603156736419619.jpeg

received_1603156753086284.jpeg

Zdj może nie są idealne, ale widać że cały obiektyw przemieszcza się względem ułożenia telefon. 

Voyager

Damian, sprawdź czy działa stabilizacja obrazu (OIS) w każdej pozycji telefonu.

Moduł optycznej stabilizacji obrazu w trybie bez zasilania może wyglądać na luźny. Po włączeniu softu do zdjęć (zasilany) powinien się "usztywnić".

Ładny futerał, btw. Założyłbym taki i nie musiałbym się szarpać z serwisem

Explorer

Obiektyw nadal lekko się porusza, ale nie tak bardzo jak przy wyłączonym aparacie, a może wcale i widzę już jakieś dziwne rzeczy. Jak aparat jest wyłączony, telefon przechylony, obiektyw nieco ucieka na bok, to w chwili włączenia aparatu dokładnie widać jak się koryguje. 

Ps. Etui to Spigen Neo Hybrid. Bardzo ładne i przyjemne w dotyku, do tego pasuje do szkła Dome Glass.  

Superuser II
Superuser II
@Damianby wszystko okey z twoim telefonem a dokładniej z jego obiektywem. @LeszekJ wszystko Ci ładnie wytłumaczył, nic dodać, nic ująć.
Tylko nie próbuj robić testów mechanicznych jak niektórzy... używają telefonu jak grzechotki i piszą że im hałasuje.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Autorzy z największą liczbą like