Wsparcie

Open search

Kupimy to - uważajcie na zaniżanie wartości odkupu starych urządzeń...

Apprentice

Witajcie.

Jestem fanem urządzeń mobilnych firmy Samsung, ale problemy jakie napotkałem przy uzyskaniu kodu promocyjnego z aplikacji po zakupie nowego S9+ ostudziły moją miłość. W końcu się udało, ale niesmak pozostał. Gorszą kwestią jest jednak wycena mojego S8+, który odesłałem do kupimyto. Telefon był używany przez kilka miesięcy, byl oklejony ze wszystkich stron folią ochronną i noszony w coverze. Nie nosił żadnych widocznych oznak użytkowania w postaci rys, zadrapań - stan idealny jak na urządzenie używane - bo takie poddałem ocenie. System na stronie promocji wycenił mój telefon na 1562,88 zł. Super! Ta cena plus kupon na 400 zł mnie bardzo satysfakcjonowała. Pmyślałem: jak ta firma dba o swoich wierinych klientów. Szybko jednak przyszło roczarowanie. W wiadomości zwrotnej otrzymałem następujące info:

Podane informacje

Przegląd naszych techników

Stan optyczny : Idealny

Stan optyczny : Bardzo dobry. Przedmiot zadbany, z lekkimi, powierzchownymi zadrapaniami oraz śladami użytkowania.

Na postawie stwierdzonego stanu, nasz system wycenił wartość urządzenia na: 1395,76 PLN.

...!!!

Odpisałem wiec, że nie zgadzam się z tą wyceną, gdyż jest zaniżona i poprosiłem o zdjęcia zarysowań, które "ich  technicy" rzekomo znaleźli. Gdybym nie dbał o swoje urządzenia i nie chronił ich jak własnego oka, to bym to zignorował, ale jest zupełnie odwrotnie. W odpowiedzi czytam: 

"Niestety nie wysylamy zdjec urzadzen przez nas sprawdzanych oraz szczegolowej dokumentacji tez nie posiadamy.

Prosze w takim razic odzucic nasza oferte i Telefon zostanie do Pana odeslany."

Czyli goń się Pan! Złapaliśmy Cię na dobrą ofertę (wyższą o prawie 170 zł), a teraz obniżamy, bo i tak już nowy kupiłeś, więc mamy Cię gdzieś! Jestem wkurzony, bo takich praktyk się nie spodziewałem. Jest to totalne naciągactwo, więc przestrzegam Was, że zanim obliczycie sobie ile dopłacicie do nowego telefonu, weźcie pod uwagę fakt, że zwrot za stare urządzenie będzie sporo niższy, niż pierwotna oferta ze strony.

Nie polecam i przestrzegam. 

P.S. Za rozmowy z infolinią Samsunga w lipcu zapłaciłel właśnie 20 PLN ... !!! Sporo jak za kilkanaście minut rozmowy ze wsparciem z powodu nie działąjacej usługi, co??? Zastanówcie się dobrze zanim wybierzecie sprzet Samsunga.

18 ODPOW. 18
Superuser II
Superuser II

Zadam pytanie.

Czy Samsung nie wywiązał się z przyznania kwoty gwarantowanej? Zapewne wywiązał się. Więc raczej pretensji nie powinieneś mieć.

Dalszą część transakcji dokonujesz z firmą zewnętrzną KUPIMYTO, Samsung tylko pośredniczy w przekierowaniu Cię na tę stronę i dodaje swoją kwotę gwarantowaną.

Równie dobrze, można odsprzedać swój stary telefon tej firmie bez kwoty gwarantowanej. Jeżeli nie zgadzasz się z wyceną swojej S-ósemki odsprzedaj inny stary telefon, a ten wystaw na aukcji. 

Czasami warto zgłębić się bardziej w to co robimy, a nie zganiać winę na innych.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Odpowiem.

A przeczytałeś dokładnie mój post? Bo mam wrażenie, że nie. Więc nie mów mi proszę, czy mogę, czy nie mogę mieć pretensji i do kogo oraz jak i który telefon mam sobie sprzedać. 

Superuser II
Superuser II

@Mareq oczywiście, że przeczytałem. Bo nie jest to pierwszy tego typu temat. Ponieważ dotyczy modelu S9+ powinien znajdować się w w dziale tego modelu, gdzie znajduje się również kilka innych podobnych. A zgłębiając się w lekturę jednego z nich znajdziesz wiele podobnych narzekań oraz mój post opisujący jak "inaczej" skorzystać z opcji odkupu, dzięki czemu obiniżełem cenę mojego S9+ do niecałych 900 PLN.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Navigator
Dużo osób które to zagłebią się w regulamin i poczytają opinie o kupimy to idą np do lombardu, kupują jakiś złom z listy telefonów do odsprzedaży za przysłowiowego browara, a swój telefon sprzedają na wolnym rynku. Wychodzisz na tym o wiele lepiej.
Explorer
jaki np zlom jest na liscie?
Superuser II
Superuser II
No przecież na stronie odkupimy to jest lista aktyalnie skupowanych przez nich modeli. Wystarczy sprawdzić.

First Poster

Żona przed wysłaniem ściągnęła z SGS7 folię z obu stron telefonu założoną natychmiast po otrzymaniu nowego urządzenia. Bez najmniejszych rys na panelach przednim i tylnym wysłaliśmy telefon. Na metalowej ramce miał dwie punktowe ryski. Opinia Samsunga że rysy na ekranie, sam wyświetlacz ponoć działa nie prawidłowo, wycena obniżona o 200zl. Nie polecam dawać się złapać na tą promocję.

Superuser II
Superuser II

@Przemek_ zawsze można nie zgodzić się z wyceną. Ale tu ważna uwaga!!! Bardzo proszę sprawdź do kogo wysyłasz, kto sprawdza stan techniczny i ponownie wycenia telefon.

Bo nie jest to Samsung.

To tak na przyszłość. Bo zawierasz z kimś umowę i widać, że nie do kńca wiesz z kim.

First Poster

Korzystam z oferty Samsunga. Jego kooperanci są jego reprezentantami dla mnie. Rzeczywiście zrezygnowałem z tej usługi, straciłem czas, ten post jest moim ukłonem dla innych by nie popełnili podobnego błędu.

Autorzy z największą liczbą like