Wsparcie

Open search

Klapka w s9+ z napisem duos lub bez mozliwosci wlożenia dwóch kart sim

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam. Może ktoś z was miał taki problem. Kupiłem s9+ niby na klapce z tyłu napisane że duos a ni w ząb nie można drugiej karty sim włożyć żeby było dual sim. Coś takiego wogole jest możliwe? Dzięki za odpowiedź 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Hotshot

@Bartekkawecki89  Wygląda na to że w takim wypadku była kiedyś wymieniana klapka , która pochodziła z telefonu na dwie karty sim i teraz to Cię zmyliło . 

8 ODPOW. 8
Hotshot

@Bartekkawecki89  Cześć. Skoro na klapce masz napisane Duos to oznacza że telefon obsługuje dwie karty sim. 

Z hybrydowego systemu Dual SIM można korzystać na 2 sposoby: rozbudować pamięć smartfona o dodatkową kartę pamięci microSD, albo zainstalować drugą kartę SIM.

Aby się jeszcze upewnić możesz zobaczyć w ustawieniach czy obsługiwane są dwie karty sim: Ustawienia > Połączenia > Menadżer kart SIM i tam wyświetlają się aktywne karty sim.

Apprentice

Właśnie w tym problem że nie chcą wejść 2 karty i to mnie zastanawia. A w ustawieniach połączeń nie ma czegoś takiego jak menadżer kart sim hmm. Telefon najprawdopodobniej jest z włoskiej dystrybucji i może tam ludzi robią w ciula?

Superuser I
Superuser I

@Bartekkawecki89, sprawdź czy telefon posiada dwa numery IMEI w: Ustawienia > Telefon - informacje. Jeżeli widoczny jest tylko jeden numer IMEI to posiadasz wersję Single SIM.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Apprentice

No niestety posiada jeden nr Imei. To w takim razie idzie się wkurzyć to po co piszą na klapce duos? Może małym chińczyką tylko takie klapki zostały i tak dali 😁

Superuser I
Superuser I

@Bartekkawecki89, jeżeli kupowałeś nowy telefon w fabrycznie zaplombowanym pudełku to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Inne wytłumaczenie jest takie, że poprzedni właściciel wymienił klapkę ponieważ oryginalna uległa uszkodzeniu.

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Apprentice

Kupowałem to w komisie i nie był fabrycznie nowy niestety. Tylko 3 miesięczny także może facet z komisu sam o tym nie wiedział albo sam wymienił i nic nie powiedział. Trzeba będzie sprzedać i kupić dual sim bo jest mi potrzebny:-)

Hotshot

@Bartekkawecki89  Wygląda na to że w takim wypadku była kiedyś wymieniana klapka , która pochodziła z telefonu na dwie karty sim i teraz to Cię zmyliło . 

Superuser I
Superuser I

@Bartekkawecki89, wszystko się wyjaśniło. Zachęcam do oznaczenia najbardziej pomocnej odpowiedzi w wątku jako rozwiązania i oczywiście zachęcam również do dalszych odwiedzin Społeczności Samsung 

Autorzy z największą liczbą like