Podpora

Open search

Klávesnice Samsung vybíjí baterii

VYŘEŠENO
First Poster

Zdravím všechny,

mám Galaxy S9 asi 2 měsíce. Nejsem však úplně spokojen s výdrží baterie a to hlavně v pohotovostním režimu. Všiml jsem si proto, že aplikací, která nejvíce vybíjí baterii je klávesnice Samsung a to pouze v režimu na pozadí.

52020860_963809603828132_8516524654494482432_n.jpg

Má někdo podobnou zkušenost nebo věděl by někdo jak tomuto vybíjení baterie zamezit?

Díky za všechny rady/tipy.

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Navigator

To byl jen nápad, možná to bude v něčem jiném. Každopádně potom už mně to klávesnice neudělala.
V aplikacích ji najdeš, až když dáš zobrazit i systémové aplikace, popř. v nastavení klávesnice dáš "O klávesnici Samsung" a potom "informace o aplikaci" a v úložišti smažeš data (platí pro Oreo, v Pie to může být trošku jinak).
Potom bych telefon restartoval, dobil do 100% a čekal.
Nic to ale nemění na tom, že Pie je strašný nedodělek, který je těmito chybami prolezlý a může se tento problém kdykoliv opakovat, ať už u klávesnice nebo jinde. Nezbývá, než pravidelně sledovat spotřebu, případné podivnosti řešit nebo hlásit a doufat, že už to takto nezůstane napořád 

4 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 4
Navigator

Než jsem se vrátil k Oreu, stalo se mně to stejný. Prvně s klávesnicí, pak s nadměrnou spotřebou aplikace telefon.
Klávesnici jsem vyřešil tím, že jsem smazal všechny data aplikace a následně povypínal nové funkce, jako automatické přizpůsobení barvy klávesnice podle aplikace (tmavá/světlá), nepoužíval jsem gify, nálepky, ani floating keyboard.
Nemohu to teď vyzkoušet, ale tipuji to právě na to automatické přizpůsobení.
Zkus a dej vědět.

First Poster

Čus,

díky za zpětnou vazbu.
Co se dalo jsem v klávesnici povypínal (v podstatě už jsem ale měl všechno vypnuté) + jsem obnovil tovární nastavení aplikace, přes nastavení klávesnice když jsem třeba v SMS. Přes nastavení a aplikace tam nikde klávesnici nevidím. Dnes ráno jsem tam viděl aplikaci Klávesnice samsung neural beta, kterou jsem vynutil zastavit. Po restartu telefonu už tam žádnou takovou aplikaci nemám.
Píšeš, že to tipuješ na to automatické přizpůsobení, ale to už jsem vypnuté měl.
Navigator

To byl jen nápad, možná to bude v něčem jiném. Každopádně potom už mně to klávesnice neudělala.
V aplikacích ji najdeš, až když dáš zobrazit i systémové aplikace, popř. v nastavení klávesnice dáš "O klávesnici Samsung" a potom "informace o aplikaci" a v úložišti smažeš data (platí pro Oreo, v Pie to může být trošku jinak).
Potom bych telefon restartoval, dobil do 100% a čekal.
Nic to ale nemění na tom, že Pie je strašný nedodělek, který je těmito chybami prolezlý a může se tento problém kdykoliv opakovat, ať už u klávesnice nebo jinde. Nezbývá, než pravidelně sledovat spotřebu, případné podivnosti řešit nebo hlásit a doufat, že už to takto nezůstane napořád 

Highlighted
First Poster
Tak problém vyřešen . Vypadá to, že opravrdu pomohl reset aplikace. Nastavení mi přijde stejné jako předtím. Nicméně v seznamu aplikací co žerou baterii už klávesnice není a skutečná vydrž se opravdu prodloužila.

Díky moc
Autoři s nejvíce přijatými like