Wsparcie

Open search

Jaśniejszy ekran S9+

ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam,

z moim półroczny S9+ stało się coś nieprzyjemnego, mianowicie po ostatnim ładowaniu ekran jest 2x jaśniejszy niż był do tej pory. Nie jest to kwestia ustawień jasności w telefonie, kiedy podłączałem telefon do ładowania wszystko było w porządku, kiedy podniosłem go żeby sprawdzić powiadomienie, ekran wyglądał (i dalej wygląda) jak "przejaśniony". Nie sądzę żeby to było wypalenie, telefon działa normalnie, ale korzysta się z niego dosyć niekomfortowo. 

Jutro jadę oddać go na gwarancję, ale są jakieś sugestie co mogło spowodować taki stan rzeczy? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

@ferinmel, Samsung Service Plaza znajduje się również w centrum handlowym "Galeria Katowicka" 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
13 ODPOW. 13
Superuser I
Superuser I

Witaj @ferinmel. Rozumiem, że wyłączenie i ponowne włączenie nie rozwiązało problemu. Czy próbowałeś przywrócić telefon do ustawień fabrycznych? Cięzko stwierdzić co mogło ulec uszkodzeniu. Podejrzewam, że w serwisie zostanie wymieniony wyświetlacz.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Reset oczywiście nic nie dał, a zanim przywrócę ustawienia fabryczne chciałbym utworzyć kopię zapasową, a póki co nie mam takiej możliwości. Mam nadzieję że wymienią wyświetlacz bez problemu :/
Superuser I
Superuser I

@ferinmel, przed oddaniem telefonu na gwarancję wykonaj kopię zapasową. Możesz do tego użyć np. aplikacji Smart Switch. Serwis z reguły wgrywa oprogramowanie na nowo co wiąże się z utratą wszystkich danych.

Apprentice
To zrobię na pewno Jeszcze muszę się zastanowić czy oddać do punktu Samsunga czy Playa
Superuser I
Superuser I

@ferinmel, najlepiej bezpośrednio do punktu serwisowego Samsung. Play i tak będzie musiał wysłać telefon do serwisu co może znacząco wydłużyć czas oczekiwania na naprawę. Jeżeli masz możliwość to skorzystaj z usług Samsung Service Plaza, gdzie niektóre naprawy są wykonywane na poczekaniu. Listę punktów serwisowych znajdziesz w tym miejscu.

Apprentice
Warszawa niestety daleko...
Ale w porządku, w takim razie pojadę do Punktu Samsung w Katowicach, dzięki
Superuser I
Superuser I

@ferinmel, Samsung Service Plaza znajduje się również w centrum handlowym "Galeria Katowicka" 

Apprentice
Aaa no to chyba że tak. Dzięki wielkie
Superuser I
Superuser I

@ferinmel, nie ma sprawy. Jak tylko odbierzesz telefon z serwisu to daj znać co zostało wymienione i czy telefon działa poprawnie. Powodzenia!

Autorzy z największą liczbą like