Támogatás

Open search

Helló, legújabb Galaxy!

First Poster

Már a bejelentése óta figyelmesen olvasgattam a szakvéleményeket, tapasztalatokat. Az S9+ nem más, mint a remekül sikerült S8+ felturbózása, ráncfelvarrása - a lehető legjobb értelemben. Mindent kijavítottak helyre tettek ebben a készülékben. Én, aki az S4 óta használom az S-szériát, bizton mondhatom, hogy elérkezett a cég a csúcsra... Ami innentől lesz a következő S szériákban, az már csak hab a torán... Örülök, hogy részese lehetek ennek a fantasztikus innovációnak és maradok rendületlenül Samsung fan... Lojalitásom évek óta nem csökken, eddig még sosem csalódtam. A mostani képfeldolgozási módszer pedig egyszerűen lenyűgöz...S9+_kicsi.jpgAz első S9+ tulajdonos Magyarországon...

MC Hawer
Apprentice

Szia.

9.-én kaptam meg az S9+ eddig azt hozza amit vártam tőle. Két észrevételem van eddig az elő, hogy egy picit nagyobb a hátlap és az oldalkeret találkozásánál a perem. A másik, hogy nem tudom a terméket regisztrálni a my.samsung.hu-n már a sorozatszámnál azt írja, hogy ismeretlen de továbbenged, viszont a modelválasztásnál nincs SM-G965F vagyis S9+ így nem is enged tovább. Mi a teendő?? Lehetlesz ezt a készüléket is regisztrálni?

First Poster
Sziasztok!

Nekem se engedi a regisztrálást az oldalon. Ehhez már nem jár?
Talán nem is fog elromlani? :-D Ha csak azért nem :-D
Szupi a készülék, erős tokot nem nagyon találtam, külföldről rendeltem.

Szóval a regisztrálás?
Gyula
New Member

Kedves Samsung Magyarország !

Én nagyon szeretem az önök termékeit ,jelenleg is használok egy Gear S2 okosórát es nagyon tetszik csak az a baj vele hogy egy regi Sony telefonom van mivel S kategóriás Samsung telefonokra nem volt pénzem és nekem azok tetszenek a legjobban és a Sony telefonnal pedig nem működik rendesen az óra. És ebben szeretném a segitségeteket kérni hogy  ki tudjam próbalni a telefont esetleg meg is tartani Üdvözlettel : Dani

First Poster

Kedves Ákos!

Elnézést kérek előre is, ha esetleg negatívabb lesz a hozzászólásom.

Elsők között sikerült beszereznem egy Samsung Galaxy S9+ készüléket, melyet múlt héten pénteken át is vehettem.

Azon kívül, hogy tényleg szép és gyors a készülék, vannak sajnos (számomra) rendkívül idegesítő tulajdonságai.

A két legfontosabb, az akkumlátor és az ujjlenyomat-olvasó.

Az ujjlenyomat-olvasó valószínűleg Windowsos megoldású lehet, ugyanis tegnap óta amikor odaérintem az ujjam, nem azt írja ki, hogy nem tudja felismerni (tehát esetleg szennyezett lehetne), hanem azt írja, hogy az ujjlenyomatolvasó nem válaszol. Ha újraindítom a készüléket 1-2 órát jó megint, majd kezdi ismét. Tegnap legalább is 3x ezt csinálta. Azóta nem indítottam újra, cserébe a 20 karakteres jelszavam mindig adhatom meg. Olvastam még az S8-nál, hogy factory reset segít. De 2 nap után már kell factory reset?

A másik nagy gondom, hogy az akkumlátor szerintem borzasztó, a töltésről nem is beszélve.

Amíg a nagysikerű Bixby (Isten éltesse!) nem volt letiltva a készüléken, viszonylag minimális használat mellett (kb 1-2 levél olvasása, de alapvetően készenlétben) óránként kb. 10%-t merült! Ha játszottam is rajta, akkor 10 perc alatt elértem a 10% merülést A Bixbyre amúgy úgy, hogy nem is használtam, még csak ki sem próbáltam, az akkumlátorkezelő 25% akksi használatot írt. Mi lett volna, ha használom is?

Most a sima FHD felbontással, Bixby és egyéb szoftverek háttérben futó letiltásával elfogadhatóbb a merülése a telefonnak. Viszont a töltési időt nagyon nem értem. Hogy lehet az, hogy a "gyorstöltő", saját töltőfejével 30%-ról 70-80 perc alatt tölt fel? Egy 3500 mAh-s akksit? Nem értem ennek az okát. Be lehet állítani valahol, hogy a gyorstöltő tényleg gyors legyen?

Az, hogy a telefonhoz semmi "ajándékot" ne adjanak, az sajnos nem a készülék, csak a gyártó üzletpolitikája, úgy olvastam Törökországban például Samsung Gear Sport okosórát adnak, ami nálunk 100 000 Ft körül van.

Nem reklámot csinálva más gyártónak, nekem eddig egy Huawei Mate 8 készülékem volt, azt cseréltem le erre az S9-re.

A fentiek azon a két éves hardware-n hogy működtek? Az ujjlenyomatolvasó, pillanatok alatt oldotta fel a zárolást, 2 évig használtam, egyszer sem volt nem válaszolós hibaüzenete. Kb 1 év után volt már a felismeréssel gond, akkor újra regisztráltam a mintákat, onnantól megint hibátlan volt. 

Az akkumátor használat csak kb 15-20%-kal bírt többet, tehát betudható annak, hogy abban 4000 mAh-s akksi van és azzal nem volt sosem probléma, hogy nagyobb a kapacitása. Viszont a saját gyorstöltője tényleg GYORS. Kb 15 perc alatt 20-25%-t tudott tölteni a 4000 mAh akksiba! Tehát 0-100% közötti töltést az megoldotta kb. 1 óra alatt. Ennél az S9-nél ez kb 100-110 perc. A 12-13%-kal kisebb akksinál is, majdnem dupla idő. Pedig a töltőfej majdnem ugyanolyan, a Samsung 9V 1,67A, a Huawei 9V 2A. "Természetesen" a Huawei töltőjével ami erősebb, még lassabb a töltés

Bár ez a sebesség nem egyedi, a 400mAh-s Gear S3 Frontier órát is kb. 130 perc alatt lehet feltölteni, elvileg az is gyorstöltésnek számít. És az "ajándékok"? A Huaweihez gyárilag volt kijelzővédő fólia feltéve, valamint egy műanyag hátlapot is adtam a dobozban. Tudom, hogy nem nagy dolgok ezek, de szerintem a vásárlónak számítanak, hogy egy 200 ezres telefonhoz a gyártó ad figyelmességből pár dolgot. Egy 300 ezreshez meg nem. Pedig a gyártónak ezek nagy tömegben beszerezve filléres tételek lennének. Így meg a hivatalos tokok 13 ezertől vannak. Aminek 2-3 ezerbe kellene kerülnie.

Összességében azért választottam az S9-t, mert előtte csak S3-m volt 4 éve, azt nagyon szerettem, csak azért cseréltem le, mert nem volt 2 SIM kártyás. Viszont sajnos, a fenti okok miatt, ha nem hitelre vettem volna ezt az S9 telefont, már visszavittem volna, hogy elálljak a vásárlástól. Úgy vélem, hogy ezek a hibák egy belépő vagy esetleg középkategóriás  telefonnál elfogadható, de egy csúcsmodellnél, ami több, mint negyed millióba kerül, nem. Sajnos a Samsung is elment az Apple után a rendkívül túlárazással (készülék és kiegészítői), de akkor a minőség is legyen olyan, hogy semmi hibája ne legyen évekig, gyors pörgő legyen és a töltéssel ne menjen el 2 óra.  Értem én, hogy ezzel is piacot csinálnak a vezeték nélküli töltőhöz, hogy ha leteszem az asztalra, máris töltsön, de akkor adjanak egyet a készülékhez, ne 16 ezerbe kerüljön.

Persze, könnyen lehet, hogy egyedi az én problémáim és senkinek nincs gondja sem az ujjlenyomatolvasóval sem a merülési idővel és másnak 1 óra alatt feltölt 0-ról a telefon.

Elnézést kérek a hosszú írásért és hogy sajnos nem a pozitívumokat emeltem ki. Emellett a kijelző minősége tényleg nagyon jó (csak sajnos a Quad HD-t nem tudom élvezni, mert akkor naponta 2X kellene tölteni) és a kamera is jó.

És még 1 dolog, hogy nem értem, a füllhallgató csatlakozót miért alulra tették? Ha valaki a zsebébe teszi a telefont zenehallgatás közben, akkor folyamatosan fejjel lefele kell beletenni, hogy ne törjön meg a csatlakozó. Felül nekem legalább is sokkal logikusabb lett volna az elhelyezés. Bár lehet, hogy az IP68 miatt van ott, hogy 1 oldalon legyenek a nyílások és csak ott kelljen jobban megoldani a vízállóságot.

Üdvözlettel:

György 

Samsung Product Manager
Szia Dani,

A Gear óráink teljes funkcionalitása valóban csak az újabb Samsung telefonokkal érhető el. (ezeknél tudjuk biztosítani a megfelelő bluetooth kommunikációt, így elkerülve az esetleges szinkronizálási problémákat).

Az új S9/S9+-t üzleteink bármelyikében megtekintheted és kipróbálhatod a legújabb funkciókat
Amennyiben pedig van aktív előfizetési csomagod, a szolgáltatóknál elérhető ajánlatok keretein belül a készülék kezdeti beruházási költségének töredékéért már haza viheted a készüléket

Ákos.
Samsung Product Manager
Kedves György,

Először is köszönöm a már-már sajtóban megjelenő tesztnek beillő kommentet

Vegyük pontról pontra az egyszerűbb átláthatóság végett:

1.) Ujjlenyomat olvasó
- az ujjlenyomat olvasó erratikus viselkedését egy hamarosan érkező szoftver frissítéssel fogjuk orvosolni, erről készüléke notifikációt fog küldeni mikor a frissítés elérhetővé válik
- a gond nem hardveres jellegű, így nem kell aggódnia hogy készüléke esetlegesen nem megfelelő minőséget képviselne

2.) Akkumulátor/töltés:
- örök kérdés minden mobilfelhasználó életében
- A jelenelgi akkumulátor cellák hatalmas energiasűrűséggel rendelkeznek
(3500 mAh ~5V-on -> 17,5 Wh(!) egy a tenyérben elférő cellában)
- mindannyian máshogy használjuk készülékeinket, ezért is mellékeljük mindegyik újabb modellünk menüjében az integrált "Eszköz karbantartása" szolgáltatást
- a gyorstöltés a készülék akkumulátorának védelmének érdekében a készüléket sosem tölti 100%-ra gyorstöltve, ezen funkció arra használható hogy pl.: <15%-ról a készüléket a lehető leggyorsabban indulásra kész állapotba hozhassa
- a gyorstöltési karakterisztika nem lineáirs, így abban nem is állítható fel lineáris arányosság pl.: 0-25%-ra töltés = [y] perc -> 0-100% = > 4x [y] perc

Tipp az esetleges nagy energiafelhasználású applikációk megtalálásához:
- beállítások->eszköz karbantartása->akkumulátor->akkumulátorhasználat
- itt megtekintheti esetlegesen mely alkalmazás okozhatja ezt a szokottól rövidebb üzemidőt
(viszonyításképpen nálam, S9-esem a következő a sorrend maximális felbontás használatával: Kijelző 48%, Android system: 24%, Android OS 12%, Készenlét 11% )
- a "gyorsan merülő" esetek többségében azt egy-két nem megfelelően lefejlesztett 3rd party alkalmazás, vagy az átlagostól drasztikusan eltérő "screen on time" okozza (kimagaslóan magas napi használat )

3.) Mellékelt [ajándék]/bundle termékek:
- a kínai gyártók sajátja hogy készülékeikhez mellékelnek egy kijelzővédő fóliát/átlátszó olcsó műanyag tokot, ezt vehetjük ajándéknak, aznoban ugyanúgy felesleges környezetszennyezésnek is - a gyártásoptimalizálás (azaz hogy ne gyártsunk olyat ami végül használat nélkül a szemétben kötne ki) egy az ügyfél számára azonnal nem észlelhető azonban hosszútávon mindenki számára hasznos dolog -
- egymás mellé téve egy 2-3 ezer forintos műanyag fröccsöntött tokot, valamint prémium "Hyperknit" vagy "Alcantara" tokjaink valamelyikét, egyből szembe tűnő a különbség egy ~2.000 HUF-os és a minőségi ~10.000 HUF-os tokok között

4.) Felépítéssel kapcsolatos kérdések:
- a jack dugó alulra helyezését nem a vízállóság indokolja, ez amolyan gézike-gőzeke kérdés én személy szerint a készüléket felső részével lefelé helyezem be zsebembe, így zsebemből azt kivéve az egyből kézre esik, nem kell használat előtt fogást váltanom rajta

Remélem az esetleges energiazabáló alkalmazásai hamarosan lokalizálásra kerülnek és válaszaimat ha akárcsak részben is, de kielégítőnek találja:
Ákos.
Community Manager

Kedves @lehoj és @McFree,

Elnézéseteket kérem a regisztrációval kapcsolatos kellemetlenségek miatt, sajnos egy rendszerhiba áthúzta a számításainkat :(

Továbbra is minden a Samsung Electronics Magyar Zrt. által forgalomba hozott S9 és S9+ regisztrálható a my.samsung.hu-n.

Kérlek, hogy próbáljátok újra elvégezni a termékregisztrációt, reményeim szerint sikerült minden hibát elhárítanunk

Üdv.
DanielN

"Inspirálni a világot, megteremteni a jövőt"
Apprentice

Sajnos még mindíg nem az igazi... Az előrendelésben átvett hivatalos forrásból származó (Samsung ALLE) készülékem beregisztrálása után ezt az üzenetet kapom:

A sorozatszám ellenőrzése során azt állapítottuk meg, hogy regisztrált termékét nem a Samsung Electronics Magyar Zrt. hozta forgalomba, ezért a készülékre érvényes garanciát nem tudjuk meghosszabbítani.

Igen, biztos, hogy jól írtam be az SN számot, többször ellenőriztem

Apprentice

Köszönöm a választ igen a regisztráció mostmár működik és meg is történt de nekem is a következőket írja. "

A sorozatszám ellenőrzése során azt állapítottuk meg, hogy regisztrált termékét nem a Samsung Electronics Magyar Zrt. hozta forgalomba, ezért a készülékre érvényes garanciát nem tudjuk meghosszabbítani."

Remélem ez nem azt akarja jelenteni, hogy ha partnercégtől Pl: Telekom-nál vásároltam meg a készüléket akkor nem jár a plusz egy év gari??

Már a vásárlást igazoló doksikat elküldtem önöknek remélem megnyugtató válasz érkezik.