Támogatás

Open search

Helló, legújabb Galaxy!

First Poster

nem akartok ingyen megdoni eggyel? #justforjoke

Apprentice

Kedves Samsung!

Pénteken veszem át az előrendelt Galaxy S9+ készülékemet. Eddig Sima Galaxy S-től kezdve az S5 és S8 kivételével az összes S szériás telefonom volt és remélhetőleg még lesz is. Egyébként is márkahű vagyok mert a házimozirendszerem, hűtőm, tv-m, de még a mikrohullámű sütőm is Samsung.

Galaxy s3-nál az egyik szoftverfrissítéssel bevezették az úgynevezett Knox számlálót ami Download módban látszik és alapértelmezetten az értéke 0X0. Ha bármilyen nem hivatalos szoftveres módosítást végez rajta az ember akár csak egy root jog megszerzése akkor már a számláló 0X1-re vált és bizonyos Samsung alkalmazásokat nem lehet többé használni mint pl az S Health és ami számomra a leglényegesebb, hogy a garanciáját is elveszti a készülék!

S3 esetében ez a számláló még nullázható volt, de S4től fölfelé már sajnos nem. A kérdésem ezzel kapcsolatban pedig, hogy ha 300.000Ft-ért átveszem pénteken az előrendelt készülékem akkor a Knox számláló ugrása továbbra is garanciavesztéssel jár? Az én esetemben fontos lenne a root (rendszergazdai) jogosultság a saját készülékemen mert pl csak így tudom rendszer szinten blokkolni a különböző kéretlen alkalmazásreklámokat , így tudom törölni a számomra feleslegesnek ítélt Samsung Bloatware alkalmazásokat és még sorolhatnám.

Más gyártók ezt szimplán úgy oldják meg, hogy zárt bootloaderrel kerülnek a készülékeik értékesítésre és aki különböző szoftveres módosításokkal szeretné használni a készülékét annak vagy kérelmeznie kell a Bootloader nyitást az adott készülékre vagy simán pár parancs kiadásával megtörténhet. Ha csak azt a példát nézzük, hogy akár egy számítógép esetében is a teljeskörű használathoz rendszergazdai jogosultságú fiókkal kell rendelkezzünk.

A kérdésem röviden: A Knox számláló 0X1-re való ugrása továbbra is garanciavesztéssel jár? Persze, ha valamilyen szoftveres beavatkozást követően összeborul a rendszer és emiatt küldik garanciális javításra az szerintem sem kérhető garanciális javításként, de pl attól mert a Knox számláló változott és a Kijelző beég vagy a hangszóró recseg és egyéb hardware-s hibákra attól még ugyanúgy élnie kellene a garanciának.

Várom válaszukat, Balázs.

First Poster

Üdv!

A 256Gb-os változatot szerettem volna előrendelni. De mindenhol csak a 64Gb-os van. :(

Mikor lehet a nagyobb tárhellyel rendelkező készüléket megvásárolni?

First Poster

Sziasztok!
Az élő fordítás elérhető lesz Magyarországon is?
Köszi!
Üdv:
Gabe

Community Manager
Szia Ispucc,
Ingyen sajnos nem fog menni, de az alábbi linken előrendelheted és az ellenérték megfizetése esetén biztos vagyok benne, hogy még csak dobálni sem fognak vele
http://www.samsung.com/hu/smartphones/galaxy-s9/shop/
Üdv.
DanielN
"Inspirálni a világot, megteremteni a jövőt"
Samsung Product Manager

Kedves Balázs,

A készülék root-olása továbbra is garanciavesztéssel jár, és a root számlálót a jelenlegi állás szerint valóban nem lehetséges visszaállítani.

Sajnos #SU jogosultságok esetén nem tudjuk megkülönböztetni a garanciális meghibásodásokat a nem megfelelő használattól:
- hangszóró meghibásodása esetén nem tudhatjuk hogy az a rendeltetésszerű limiteken belül került használatra, vagy egy feltelepített mod, esetleg a gyári konfigurációs fájl (system/etc/default_gain.conf) módosítása miatti maximum hangerő limit miatt károsodott
- egy a processzor részleges leválása esetén nem lehet megállapítani hogy az egy esetleges módosított maximum órajel következtében keletkező drasztikus hőhatástól vagy megfelelő használati körülményektől vált-e el

A készülék root-olása olyan mintha gépjárművünkben módosítanánk a gyújtási paramétereket, nagyobb teljesítményt érhetünk el, de ha átállítottuk a motor működését és az besül majd elfüstöl az autópályán nem hibáztathatjuk a gyártót

Készülékeink évről évre kevesebb mellékelt alkalmazással kerülnek kiadásra, a gyári alkalmazások nagy része már törölhető amennyiben a felhasználó nem találja azokat szükségesnek
Hisszük hogy alkalmazásaink könnyebbé és kényelmesebbé teszik a felhasználóink életét, viszont azt is tiszteletben tartjuk ha valaki nem szeretné azokat használni.

Köszönöm hogy ön is az S9 csapatot erősíti
Ákos.

psszt,
Tipp
Fenntartva ezen különleges interakciós alkalom kereteit egy tippet megejtek: keressen rá az "AdHell" kifejezésre, de a jövőben tagadni fogom hogy tőlem hallotta

Samsung Product Manager
Szia Gabe,

Örömmel jelenthetem ki:
Az élőfordítás a készülékeken itthon is elérhető

Ákos.
Community Manager

Ezt láttátok már? Elég vagány

"Inspirálni a világot, megteremteni a jövőt"
First Poster

Felteszem újra a kérdésem, hátha egyszer kapok rá választ...

Mikortól lehet kapni a 256Gb-os S9plus-t magyarországon?

Samsung Product Manager
Kedves Somasoft,

Bocsánat a késői válaszért.

A 256GB-os készülék az előrendelés keretein belül ugyan nem, de a későbbiekben elérhető lesz egyes üzletekben.

Ezúton is köszönöm a türelmét:
Ákos.
Legelismertebb szerzők