Wsparcie

Open search

Galaxy S9+ automatyczna jasność - problem

Explorer

Czy też tak macie, że telefon bardzo kiepsko dostosowywuje jasność ekranu w ciągu dnia? Jak jest ciemno nie ma problemu a jak jest jasno, to czasami nawet nic nie widać. Da się to jakoś rozwiązać? inaczej skonfigurować? ewentualnie sprawdzić czy czujnik dobrze działa?

3 ODPOW. 3
RadekK Moderator
Moderator

Hej 

Możesz zweryfikować sprawność czujnika światła wpisując w ekran wybierania numeru *#0*#

Wybieramy "SENSOR", a następnie klikamy w "Light Sensor". Pojawią się wskazania z czujnika, przy zakryciu czujników ręką ekran zacznie przygasać, natomiast przy skierowaniu np. latarki podświetlenie będzie stawać się coraz intensywniejsze.

System nie udostępnia możliwości kalibracji czujników bez podpięcia do urządzeń serwisowych.

Warto zauważyć, że jeśli ekran jest za ciemny, mimo włączonej funkcji automatycznej jasności, możesz ręcznie wymusić większa intensywność z górnego paska.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Explorer

Tak też zawsze robię. Poprawiam ręcznie. Sensor od razu sprawdziłam i reagował ale też trochę z opoznieniem 

DamianK Moderator
Moderator

@Viki Opóźnienie jest rzeczą normalną jeśli chodzi o reakcję sensorów, ale powinno ono być niewielkie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Autorzy z największą liczbą like