Podpora

Open search

Galaxy S9 a S9+ - rady a tipy

Apprentice

Ahojte,

nedávno jsem si pořídil S9+ a rád bych ocenil nějaké tipy od vás, co už ho máte dýl. Postupně zjištuji, že má fakt hodně funkcí o kterých jsem ani nevěděl a furt na mě něco vyskakuje a já pořádně ani nevím, co k čemu slouží a jak to funguje. Bixby asi nemá cenu řešit, ještě nemá českou podporu, neumím moc dobře anglicky a bude asi v ČR nevyužitá pár let, jak tomu bylo u SIRI. První tip by teda měl být, jestli je nějaká možnost Bixby vypnout nadobro, určitě to žere i baterku, když neustále prohledává internet apod. Jo a taky mě otravuje tlačítko Bixby jako takové, jestli jde třeba přeprogramovat funkce tlačítka.

 

Pak bych ocenil nějakou radu od aspoň amatérského fotografa, který mimochodem vlastní S9, jak používat "PRO" režim. Když tak totiž projíždím web či instagram, vídávám spoustu super fotek i za špatného počasí a světla, hlavně fotky města ve tmě (lampy,jedoucí auta, apod.), kdy mně osobně se takových fotek nikdy nepodařilo dosáhnout. Zatím fotím na auto, ale nevím, zda i na řežim auto je vhodné třeba volit formát a velikost MPx fotoaparátu nebo nechat na maximum. Sebemenší postřehy pro a proti bych velice ocenil.

 

Za ty kačky z toho samozřejmě chci vytřískat maximum, tak se na mě nezlobte, jestli jsem náročný, ale určitě bych ocenil ještě i tipy na baterku. Byl jsem zvyklý, že mi starý telefon vydržel 2-3 dny při běžném používání a tady je to 1-1,5 dne. Je pravda, že jak to teď testuju, tak mu dávám zabrat, ale všude čtu, že po aktualizaci je vhodně udělat tovární nastavení, jestli to třeba pomůže, protože 2 aktualizace už jsem myslím měl. Nebo jestli se dají nějakým způsobem vypnout všechny ty Samsung nepotřebné aplikace a vůbec co všechno se dá vypnout, aby telefon ale dál fungoval tak, jak má.  Zda Always On Display žere baterku tak, že se ho vyplatí nepoužívat, apod.

 

Pak nějaké zkušenosti se zálohou telefonu. Už jsem párkrát o data přišel, v případě tak kvalitního telefonu to doufám bude minulostí. Je tedy lepší mít nastavené postupné zálohování, když jste na Wifi? A pak taky  kam. Moc se v tom cloudovém prostředí nevyznám. Dá se tam vybrat mezi něčím a jestli ano, tak co je nejlepší varianta?

 

Nakonec třeba nějaké chytré aplikace, které používáte, ať už pro vzhled prostředí nebo pro snadnější ovládání aj.

 

Děkuji všem, kteří se zapojí :smileyhappy:

Mára

 

P.S.: Přikládám foto z parkoviště v noci, ať porovnáte, jestli se dá něco zlepšít nebo je to maximum, co telefon dokáže..20180514_213457-min.jpg

 

 

 

 

 

10 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 10
Navigator

Tak pro ty z vás, kteří řeší neustále výdrž baterie a byli by rádi za každé procento navíc, jako třeba @MarekN, mám zde několik tipů, s kterými jsem experimentoval a zjistil, že telefon fungjue bez sebemenších chyb a problémů i když vše nastavíte, tak jak je uvedeno dole a co je hlavní - ZVÝŠILA SE MI VÝDRŽ AŽ O POLOVINU!

 

Neptejte se proč, někdy sám nedokážu odpovědět, nicméně to funguje, zkoušeno v průběhu 5 týdnů testování a kdyby cokoliv blblo, tak to sem ani nedávám

 

Výsledky (zapnuté data na pozadí po celou dobu)

Před:

6.5 hod. se zapnutým displejem nepřetržitého hraní videí z netu (jas na max)

22 hod. v idle stavu, tedy kdy na telefonu nikdo nic nedělal, jen občasné hovory a AOD ON po celou dobu

 

Po:

8.5 hod. se zapnutým displejem a videi z netu

41+ hodin v idle, což je téměř dvojnásobek

 

Změny

 1. Přepněte na tmavý režim v internetovém prohlížeči (bílé body se vykreslují, naopak černé nikoliv)
 2. Pokud jste vložili do telefonu SD kartu z jiného zařízení (nebyla nová), udelějte si z ní zálohu do počítače a pak ji zformátujte pomocí svého telefonu, tudíž uvnitř nastavení uložiště (zřejmě pak telefon s kartou lépe pracuje a lépe se mu na ní vyhledává, což zvyšuje také kapacitu)
 3. Odinstalování veškerých integrovaných aplikací, které nepoužíváte (k tomu je potřeba trošku znalostí, jelikož normálním způsobem aplikace odinstalovat nelze; dělá se to přes ADB v PC (pro zkušenější googlovat "adb carrier bloatware - NENÍ POTŘEBA ROOT)
 4. Vypnout všechny nepoužívané aplikace v nastavení aplikací a následně vynutit ukončení a zakázat ji každou zvlášť
 5. Vyhledat a používat černá témata vzhledu; samozřejmě nebudete moc mít oblíbenou tapetu a budete mít vše krom ikon a textu černé, nicméně pro extrémisty, kteří potřebují vydržet co nejdéle, to funguje
 6. Vypnutí Bixby karet v nastavení Bixby, tři tečky a vypnout třeba pro jednotlivé soc. sítě, které nepoužíváte, nebude pak na nich primárně fungovat a zbytečně vytěžovat telefon (já mám Bixby vyplou úplně)
 7. Vypnout Google, pokud nepoužíváte hlasové vyhledávání (Aplikace - Google - Vypnout a pak ještě oprávnění a tam vypnout u SMS, uložiště a Telefon/hovory; nevidím důvod, proč by google měl vyhledávat u těchto 3 věcí a zase vytěžovat telefon
 8. Pokud Vám chodí více než 1mail/10minut jako mně, upravte synchronizaci na třeba 30-60 minut, taky trošku pomohlo
 9. Zapnout Wifi úsporný režim - WIFI - 3 tečky - upřesnit (je to chytrá věcička, kdy to analyzuje podle spotřebovaných dat, kdy wifi používáte a hlavně v jakých intervalech a dle toho usměrňuje spotřebu)
 10. Připojení - další nastavení připojení - zařízení v blízkosti - Vypnout (nebude to vyhledávat 24/7 zařízení v okolí a zkoušet se na ně připojit; logicky, chceš se na něco připojit, tak si zapneš potřebný protokol BT/Wifi/NFC a připojíš se na to...)
 11. Vypnout NFC, viz předešlý bod
 12. Nastavení AOD (always on display) plánu od kdy do kdy, dle vašeho harmonogramu; nemusí přece jet furt, když víte, že hodně máte telefon třeba v kapsi nebo někde, kde na něj stejně nevidíte; myslel jsem si, že se AOD vypíná po chvilce, když je telefon v kapsi, ale jenom se to ztmavuje tak, že to nejde ani vidět, ale stále je zapnutý

 

 

 

 
 
 
First Poster
Najeď do aplikací, najdi a zakaž.
Výrazný představitel svého plemene.
Superuser II
Superuser II

Asi trochu s křížkem po funuse, ale chystáme workshop focení mobilem. Bude to v Brně a bude to fajn

Obecně, v Pro režimu můžeš nastavit hlavně čas, ISO a barvičky.

Čas je převrácená hodnota doby, dy foťák sbírá světlo. Je to prostě zlomek. Čím kratší čas, tím méně světla a fotka bude tmavší. Ale také bude nejspíš ostřejší, protože se ti chvějí ruce a objekty na scéně se pohybují. Čím méně času tomu všemu dáš, tím méně se to všechno pohne. Co se chvění rukou týče, u S9+ u základního objektivu je hraniční asi 1/20s (odpovídá ohnisku přepočtenému na kinofilm) a u zoom objektivu 1/50s. Můžeš jít i na delší časy, protože je tam dobrá stabilizace, ale tohle je jistota. Samozřejmě, že pokud budeš fotit něco co se pohybuje opravdu rychle, rozmaže se to stabilizace nestabilizace. Tam pomůže jen zkrácení času. Na sport se doporučuje 1/125s, to je čas, kdy je pohyb na pomezí rozmazání. Je tam ten pocit pohybu, ale je to ještě clekem ostré.

 

ISO je to, jak citlivě snímač reaguje na světlo. Vyšší ISO znamená, že stačí kratší čas nebo méně světla, ale také to znamená vyšší šum.

 

Barvičky, tím myslím vyvážení bílé, říká foťáku jak interpretovat světlo. Žárovna (ta klasická) má jinou barvu, než sluníčku a pokud je pod mrakem, je to jiné, než za slunečného dne. Foťák to umí docela dobře rozpoznat i sám, al eněkdy se hodí pomoc. Případně můžeš nastavit teplotu barev v Kelvinech navrdo.

 

Pak tam je ještě clona. Velké foťáky mají hodně možností, my máme jen 1.5 a 2.4. Clona říká, jak velká je díra, kterou dopadá světlo. Je to přesněji poměr velikosti té díry a ohniskové vzdálenosti, stručně: menší číslo znamená větší díra. Zdálo by se, že ot je ideální stav, že přece chceme hodně světla... to je fakt, ale jsou situace, kdy je světla už moc, třeba za slunečného dne. A další věc je, že menší clonové číslo znamená menší hloubku ostrosti. To je rozsah vzdáleností před a za zaostřeným bodem, které jsou ještě ostré. Ty mimo jsou rozmazané a to je to, čeho se S9+ snaží dosáhnout trikem a zrcadlovky to umí fyzikou Někdy chceme pozadí rozmazané, někdy ne. Takže když dáš clonu 2.4, zařídíš tím ostřejší fotku, ale bude to chtít pak vyšší ISO nebo delší čas.

 

Pak by se dalo povídat hodně o kompozici, zlatém řezu, formě a obsahu, ale na to se mrkni sem: http://www.fotoroman.cz

Je to sice o focení zrcadlovkou, ale fotka jako fotka, většina toho platí i pro mobil.

Explorer

tak ja po vypnutí bodu 9 a 10 jsem na dni požití, takže  zlepšovat je co, ale alespoň takhle Screenshot_20181008-182513_Settings.jpg

Hotshot

Může mi někdo prosím vysvětlit, jak funguje odemykání kombinace iris a obličej? Mám totiž S8 a tam kobinace nastavit nejde a když obě metody různě zkouším, každá je vhodnější v jiných podmínkách a kombinace se mi zdá ideální. Takže tlačítkem probudím telefon a ihned se spustí obě metody současně o po rozpoznaná duhovek/obličeje telefon přejde na domovskou obrazovku?

Superuser II
Superuser II

@jv18Tohle přišlo jako novinka s Note8 a zdá se, že S8 to nedostala. Asi to je jedna z mála věcí, které jsou podmíněné hardwarem.

Jestli tě to uklidní, ani na S9+ nemám pocit, že by to fungovalo nějak přesvědčivě. Jakoby to vždy stejně hledalo oči.

Hotshot

Ten obličej na S8 používám nejvíc a vyhovuje mi to, ale když je horší světlo, tak je lepší zase ta duhovka, proto se mně líbí možnost té kombinace. Neobchoduju na burze, takže nehoním každou vteřinu a dám přednost pohodlí před bleskovým odemčením a nahánět čtečku na zadní straně se mi taky nechce, pokud není vyhnutí :-)

Superuser II
Superuser II

Právě mi dorazila aktualizace na S9 (zabezpečení říjen 2018)

 

Screenshot_20181030-143619_Software update.jpg

First Poster

Dobry den poridil jsem S9+ 64GB z eshopu na www.heureka.cz (EU distribuce konkretne pro Polsko) a na AnTuTu Benchmark se dostanu na cislo okolo 180 00 coz je o 85 000 bodu min nez prumerna S9+ cim to muze byt? Dalsi vec je vydrz baterie pri klasickem dennim vyuziti: zaple 2K rozliseni displeje, 75% jas a zaple data se dostanu na otresnou vydrz. Jeste jeden dotaz k RAM papirove ma 6GB ale v telefonu je pouze 5,1GB je to normalni? Mel jsem S6+, S7 Edge a s podobnym problemem jsem se nesetkal. Dekuji za odpoved

Autoři s nejvíce přijatými like