Wsparcie

Open search

Fotografia Mobilna - nasze zdjęcia i porady

First Poster

Witam, mam problem z aparatem w moim s9+ telefon reklamowany jako flagowiec w robieniu zdjęc, a ja jestem załamany, telefon już dwa razy lądował w serwisie, raz wymieniono aparat na nowy, drugi raz mówią że jest ok, pokazuję im fizycznie porównując z samosugiem s8 i obok s9+ że s9+ oddsate od jakości, mówią że parametry są ok.... szukam pomocy tutaj.

First Poster

i jak kolego coś Ci ktoś doradził mam ten sam problem, oddałem tel do serwisu wymienili aparat, jest lepiej ale np samsung s8 i iphone biją mój fragowy tel....

Superuser II
Superuser II

@kamilekk181 A możesz mniej chaotycznie i bardziej szczegółowo opisać swój problem? Na chwilę obecną to z twoich postów nic nie wynika :(

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o trybie profesjonalnym. Uczę się dopiero tego tel Ale nie chce ciągle używać trybu auto poniżej zdjęcia trunek prof Ale ustawienia robione na szybko 20180917_183652.jpg

20180917_183330.jpg

Superuser II
Superuser II
Jeżeli uczysz się, to najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne poeksperymentowanie z tym trybem. Dzięki temu poznasz go i sprawdzisz jakie efekty uzyskuje się dzięki zmianie poszczególnych ustawień ustawień.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Trochę czasochłonne Ale będzie trzeba  

A mógłbyś objasnic  od czego konkretnie są dane ustawienia w trybie prof?

Superuser II
Superuser II

@magdaskar proponuję skorzystać z instrukcji obsługi  http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201805/20180504130724205/SM-G96X_UM_Open_Oreo_Pol_Rev.1...

od strony 88 zaczyna się opis funkcji aparatu.

Apprentice

Super. 

Szczerze mówiąc liczyłam na inną pomoc. Instrukcja swoją drogą Ale podpowiedz kogoś kto wypowiada się w sposób profesjonalny bardziej by mi pomogła. Wolałabym żeby wypowiedział się ktoś kto się na tym zna kto to już ma opcykane i wie co i jak w danej sytuacji wykorzystać.

No cóż. Mimo tego dzięki za odpowiedzi. 

Superuser II
Superuser II

@magdaskar pewnie myślałaś, że podam Ci kilka gotowych profesjonalnych ustawień.

Nic bardziej mylnego. Nie ma czegoś takiego. W przypadku korzystania z trybu profesjonalnego mamy możliwość indywidualnej korekcji poszczególnych ustawień, niestety te zależą od wielu czynników. Między innymi fotografowanego obiektu, oświetlenia i np. efektu jaki chcemy osiągnąć. "Żyjemy chwilą".

Dlatego napisałem, abyś sama próbowała dobrać ustawienia,. ewentualnie je skorygować. W ten sposób nabiera się doświadczenia.

Explorer

Dla mnie, miłośnika mobilnej fotografii, to jest totalne nieporouzmienie, ze S9 nie ma funkcji live focus. S9+ nie odpowiadał mi ponieważ jest za duży. Kupujesz więc mniejszą wersję, ale okrojoną z aparatu i pamieci ram. A teraz jeszcze sie okazuje, że nowy A7 będzie miał trzy aparaty i oczywiście funkcje live focus. Wychodzi więc na to, ze lepiej kupić A7 ( bardzo zblizony w swej specyfikacji do S8+ ) niż S9 jesli aparat jest jest priorytetem w telefonie.

Autorzy z największą liczbą like